seat leon ciscenje turba

seat leon ciscenje turba

Član
Eh ovako imam prob sa turbinom auto nece preko 120 izgubi vucu,pitanju je seat leon 81kw..zanima me imal ko sarajevu da bi ocistio turbo naravno da skine..nalazio sam ove sto repariraju hoce da se donese skinuta..koliko se krece ciscenje otprilike???
 
Mozda je samo Egr zaprljan, pa ne radi kako treba ?? Osim ako ti je neko pregledao sve i ustanovio da je turbina.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Član
Egr je ciscen prije 5,6 mjeseci zajedno sa izduvnom..do turba je baca safe mode,ugasim upalim pocne radit turbo..
 
Član
To ne mozes utvrditi sa sigurnoscu dok ne eliminiras neke dijelove. Dijagnostika moze uvelike pomoci da se vide parametri pojedinog dijela. Istina moze biti i do zaprljanog turba, a i do jos masu stvari kao npr. vakuum crijeva, egr, maf senzor, map, vent turbine itd
 
Član
Drug mi je imao isti prob na golf 4 isto mu se desavalo bilo do turba zaprljan..negdje u tuzli mu je ocisceno bilo je do zaprljanosti,al neide mi se dole..imal ko sa foruma da to radi okolica sarajeva!da se usput vidi dijegnostikom da nije sta od navedenog sto kolega rekao roman
 
Član
Pa ako nećeš sam, plati da ti neko skine turbo (50KM), odnesi na čišćenje, vrati i to je to. Ne znam šta drugo, svaki mehaničar to odradi rutinski, a i čišćenje nije neka nauka, dosta ljudi to sad radi, a svako zna nekog ko to radi. Ne vidim u čemu je problem, skoro sam isto to radio, isti problem bio, baci ga u safe i neće kile, ugasim, upalim, fercera dok ga ne stisnem, ali uglavnom gubi vuču na većim brzinama, nebitno u kom stepenu prenosa. Može biti i do tih usranih vakum ventila, ali problem prljavog turba ne rješava zamjena ventila. Meni je isto htio mjenjati ventil, nisam dao, samo skinuo i očistio turbinu i fercera sve.

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Član
Imaš u Lukavici, auto servis Radonja, meni je radio reparaciju turbine, vjerovatno radi i čišćenje.
 
Član
auto servis simanic oko 100 KM, mogu ti sve odraditi, i ciscenje i dijagnostika i pregled i sve ostalo sto bude trebalo
 
Član
Imao sam isti problem na audi a3 1.9 tdi 81kw, isto nece preko 120. Ali pre toga sam ga ubio po gradu jedno 2 hiljade kilometara je bilo samo po gradu, isazao na auto put auto ne ide preko 120, e onda stanes, prva pun gas, druga pun gas, i onda je sve bilo u redu, verovatno se zapusilo oko usisa, ili turbine, pa je sve to isteralo malo jacim stiskanjem papucice :-D

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Član
Druze otidji kod bilo kog majstora da ti skine turbinu i mozes odnijeti kod onih momaka kod aerodroma,imaju natpisi ciscenje turbine,odmah pored glavne ceste prije Binga na desnu stranu...oni znam da imaju masinu sto namjesti turbinu u 1000ti...
 
Top