Seat Leon 1 , felge i gume ?

Seat Leon 1 , felge i gume ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Dobijam felge "mak" sa gumama po veoma povoljnoj cijeni ali medjutim prednje gume su 205/45R17 a zadnje 235/45R17 ...

Da li moze to auto podnijeti i hoce li biti ikakvih smetnji i gresaka na tabli ?

Motor je 1.9TDI 110KS , boardcomputer nemam a trenutno su na njemu 195/65R15 ...

Hvala unaprijed
 
Član
Evo šta sam ja našao kako bi kod Leona trebalo biti od najmanje do najveće:


195/65/15 205/55/16 225/45/17 225/40/18 225/35/19
 
Član
Moras staviti iste gume naprijed i nazad, jer ces imati razlike u visini.
Evo Schumi je napisao bas sta fabrika preporucuje, da ne odstupas
od zadatih mjera.
 

IGY

Član
idealno bi ti bilo iste naprijed i nazad
ali ako su dobre felge uzmi ih i pravac kod vehabija zamjeni gume zadnje uzmi da su ti ko prednje i miran
das ljudima 20 km na kafu i zdrao
 
Član
DiAbLo je napisao(la):
Dobijam felge "mak" sa gumama po veoma povoljnoj cijeni ali medjutim prednje gume su 205/45R17 a zadnje 235/45R17 ...

Da li moze to auto podnijeti i hoce li biti ikakvih smetnji i gresaka na tabli ?

Motor je 1.9TDI 110KS , boardcomputer nemam a trenutno su na njemu 195/65R15 ...

Hvala unaprijed

Ja lično mislim da navedene gume nisu nikakav problem.

Oba para su guma su 17 sa visinom profila gume od 45, znači isto i naprijed i nazad, tako da je visina identična i naprijed i nazad.

Naprijed su uže jer je ipak poželjnije da naprijed budu uže gume zbog serva a i zbog elemenata trapa koji mogu da odu (manje trpe) , a nazad imaš samo selene.
A što je najvažnije i što je cilj prethodnog vlasnika tih felgi, auto izgleda extra sa tim gumama 235 nazad :icon_smile:.

I kod mene na autu su naprijed i nazad 205 ali čim mi nalete dobre 225 kupujem par i idu nazad,;)
 
Član
205/45 i 235/45 nisu iste gume, tj. ove zadnje su visocije od prednjih, znaci auto bi nazad bilo vise dignuto nego naprijed...

elmo je napisao(la):
DiAbLo je napisao(la):
Dobijam felge "mak" sa gumama po veoma povoljnoj cijeni ali medjutim prednje gume su 205/45R17 a zadnje 235/45R17 ...

Da li moze to auto podnijeti i hoce li biti ikakvih smetnji i gresaka na tabli ?

Motor je 1.9TDI 110KS , boardcomputer nemam a trenutno su na njemu 195/65R15 ...

Hvala unaprijed

Ja lično mislim da navedene gume nisu nikakav problem.

Oba para su guma su 17 sa visinom profila gume od 45, znači isto i naprijed i nazad, tako da je visina identična i naprijed i nazad.

Naprijed su uže jer je ipak poželjnije da naprijed budu uže gume zbog serva a i zbog elemenata trapa koji mogu da odu (manje trpe) , a nazad imaš samo selene.
A što je najvažnije i što je cilj prethodnog vlasnika tih felgi, auto izgleda extra sa tim gumama 235 nazad :icon_smile:.

I kod mene na autu su naprijed i nazad 205 ali čim mi nalete dobre 225 kupujem par i idu nazad,;)
 
kod mene su na cetvorci prednje 225/45/17 a zadnje 245/45/17. nema problema s njima. mislim da je i leon isto tako.
 
Član
aneldriver je napisao(la):
kod mene su na cetvorci prednje 225/45/17 a zadnje 245/45/17. nema problema s njima. mislim da je i leon isto tako.

E drug jeli ti pokazuje kakve greske na tabli posto je to u biti isti auto ?

Znam da je ivici pokazivalo greske sa manjom razlikom :icon_mad:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top