Seat Ibiza TDi ... monster.. ?

Seat Ibiza TDi ... monster.. ?

Ovako je izgledala kad je došla u moje vlasništvo,
24.10.2008 god u 15:29h sa 95565 km na satu...:icon_smile:
Motor: 1,9 TDi , 74 kw ili 101 ks , 240nm om. :D :lol:
G.P 2002
Oprema "reference"
Klima, ABS, Elektro paket, maglenke...



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

NAKON OVOG SAM HTIO DA BUDE I DALJE TVORNIČKA KLASIKA ALI IPAK KAD JE NA PUTU DA NIJE SVAKIDAŠNJA... I TRENUTNO SMO NA OVOM ;)



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Ono što je uradjeno je sledeće:

- Zadnja bocna stakla zatamnjena
- FK maska bez znaka
- FK rep na gepeku
- Bixenon HID
- Rikverc svijetlo LED
- Pločica na motoru SEAT SPORT
- Uknlonjeno TDi i stavljen R
- Intercooler pipe u INOX
- Bio je i strut brace ali je završio kod Ivice u CUPRI btw puno bolje mjesto ;)
- otvori ventilacije i okvir mjenjača nikl (stiglo direkt iz Španije :lol: )
- felge Dezent V dark black polished ( nove kupljene 2009 Molydon HR)
- naprijed 195/50 nazad 205/50
... i da, nabavljene gewinde, medjutim dobijene pogrešne, za Golfa 4, tako da ako budu nekom trebala daću ih "aman" džaba, ili za neku stvarčicu što meni paše na IBIZU :cool:

Mnogo toga u planu, pa koliko nam financija dozvole :icon_question:
 
BHT Ovisnik
RE: Moja Ibiza mk4 R...da nas bude malo više :))))

jako lijepa ibiza:cool:
samo da su felge za col-dva vece i jos gewinde te da su upale mjera:cool:
 
Član
RE: Moja Ibiza mk4 R...da nas bude malo više :))))

pravo fina ibiza, puno toga mi se svidja na ovom autu, pocev od boje, unutrasnjosti, tabla na ovom autu je premocna, beli mi se svidja ona na mom autu, ali ova je ljepsa puno. motor je prica za sebe, u ovom autu taj tdi sa 74kw mislim da je sasvim dovoljan. Bas dobra ibiza, drago mi je da vas ima jos:cool::cool:
 
Član
RE: Moja Ibiza mk4 R...da nas bude malo više :))))

lijepa ibiza i bas kao sto col3 rece, samo da su vece felge, ali pretpostavljam da bi bile da to financije dozvoljavaju;)
 
RE: Moja Ibiza mk4 R...da nas bude malo više :))))

ArminM je napisao(la):
pravo fina ibiza, puno toga mi se svidja na ovom autu, pocev od boje, unutrasnjosti, tabla na ovom autu je premocna, beli mi se svidja ona na mom autu, ali ova je ljepsa puno. motor je prica za sebe, u ovom autu taj tdi sa 74kw mislim da je sasvim dovoljan. Bas dobra ibiza, drago mi je da vas ima jos:cool::cool:

Motor je dragulj...potrošnja 4-5l , svega mi , na točak izbacuje oko 85 kw vjerovali ili ne :icon_eek: :lol:



TuLe je napisao(la):
lijepa ibiza i bas kao sto col3 rece, samo da su vece felge, ali pretpostavljam da bi bile da to financije dozvoljavaju;)

Vjerujte mi , kad sam isao po felge u ZG, od povrata PDV-a ostalo taman za gume, tad Tigar HITRIS 69 KM na AKCIJI :lol: :lol: :lol:
 
Legend
RE: Moja Ibiza mk4 R...da nas bude malo više :))))

ako se ne varam , preko puta si bio u gradiskoj ? jako lijepa ibiza,samo je drzi takvom ;)
 
Član
RE: Moja Ibiza mk4 R...da nas bude malo više :))))

Fino auto,sretno u nastavku..;)

Jedino mi se ne svidjaju ove fele,da su vece i da su neke petokrake ili tako nesto :cool: Samo polako ;)
 
Član
RE: Moja Ibiza mk4 R...da nas bude malo više :))))

fina ibica ako bog da ice na nju 17'' od golfa GTI
 
RE: Moja Ibiza mk4 R...da nas bude malo više :))))

enesss je napisao(la):
ako se ne varam , preko puta si bio u gradiskoj ? jako lijepa ibiza,samo je drzi takvom ;)

Jesam bio, u pravu si, bili ja i kolega s onom mat peticom. :icon_smile: Hvala na koment

Misoo TDI je napisao(la):
Fino auto,sretno u nastavku..;)

Jedino mi se ne svidjaju ove fele,da su vece i da su neke petokrake ili tako nesto :cool: Samo polako ;)

Što se tiče felgi, uživo i u vožnji mnogo bolje izgledaju, znam da bi bilo bolje da su malo veće , ali ima i ovo svojih prednosti...
U svakom slučaju ovo do godine bi trebao biti zimski set, a sad nešto ja i drug hćemo da pokušamo sa 17" od GTi a petice :icon_smile:
Hvala na koment, uvijek je dobrodošao :cool:



Hoću da stavim 17" feluge od Golf 5 GTI , pa ako nije problem da se malo uključite , bio bih zahvalan.:cool:

Što se tiče svega... sirine, visine, izgleda, odstupanja u ET, distancera (jer moram ići sa 5x100 na 5x112 ) ... pomoć :icon_question:
 
Član
RE: Moja Ibiza mk4 R...da nas bude malo više :))))

stavljanje felgi sa Golfa 5 se ne isplati ;)
Nabavi ovakve, sa Golfa 4 - SantaMonica (7.5x17) ne znam koji je ET, ne bi trebalo da strši previse

santa-monicas-22480.jpg


kad to, onda skini onaj ogavni spojler.... :D
probaj nac FL karambolke, zamijeni farove, i glavni si baja u selu :cool:
mislim na ovakve farove, od malko opremljenije Ibize;)
img5572h.jpg
 
RE: Moja Ibiza mk4 R...da nas bude malo više :))))

gaga je napisao(la):
stavljanje felgi sa Golfa 5 se ne isplati ;)
Nabavi ovakve, sa Golfa 4 - SantaMonica (7.5x17) ne znam koji je ET, ne bi trebalo da strši previse

santa-monicas-22480.jpg


kad to, onda skini onaj ogavni spojler.... :D
probaj nac FL karambolke, zamijeni farove, i glavni si baja u selu :cool:
mislim na ovakve farove, od malko opremljenije Ibize;)
img5572h.jpg

Hvala na misljenju, samo pucajte ;)

A što se tiče felgi sa 4 gti, probavao i nikako ne idu, loše izgleda al baš...nije to za ovaj auto.
Što se tiče spojlera, da skinem, pa 6 mjeseci sam ga čekao :lol:, i meni je fin, uopšte se ne primjeti kad pogledaš auto odpozadi, ne narušava mu liniju... a s prijeda kad pogledaš poravnat je u mm sa najvišom tačkom krova, jer je krov na ibizi "jajast" ... nisam ja baš uzeo prvi spojler na koji sam naišao, tražio sam da mi odg u više tačaka ;)
Karambolke su mi lijepe i farovi, ali ja to ne želim da radim, onda sam dobio auto koji sam mogao jednostavno kupiti...ako me razumiješ.
Imam neki svoj fah što volim. :icon_smile:

Hvala drug na kom...kažem samo pucajte :cool: :cool:
 
Top