Seat Ibiza Cupra 6k2

Seat Ibiza Cupra 6k2

Član
Zadnji post, jos prije 3 godine ovdje napisan, zbog posla obaveza zapustio sam sve forume pa i ovaj, sad da se malo vratim na staro, lijep pozdrav svima, neki me se mozda sjecaju nekad je u garazi bio Vw Scirocco mk2 sa 1.8T motorom, koji je prodan zbog privremenog odlaska u inozemstvo. Ali stara ljubav zaborava nema pa je tu jedan drugi Scirocco o kojem cu malo vise u temi zasebnoj o njemu pisati. Vec 3 godine vozim Seat Ibiza Cupra 1.8T stock 156ks+ABT mapa izmjereno 178KS na tocku. 2001.godina, predstavit cu je kroz par slika od dana kad je kupljena do trenutnog stanja i odatle cu nastaviti s novim radovima i desavanjima na samom autu. Auto sluzi za svakodnevnu upotrebu i za street race, vec 2 godine smo obisli gotovo sve sto se moglo obici u BiH i HR. Najbolje vrijeme auta 13.4xx sa 75ks nitra i Toyo slickovima 15˝, da ne duljim ovako je sve pocelo, kad je dosla kuci prvi dan izgledala je ovako:












Onda oguljen ruzni plastidip s felgi i kupljene dvije 9x16 za nazad





Us pozicije i zute maglenke



Tako smo se vozili prvo ljeto, a onda sam dosao na ideju da stavim 17˝ kupljene Oz Superturismo





Potom lakirane i stavljene gume 205/40R17



Onda napokon spustena sa Eibach spiralama i kratkim plinskim amortizerima





Lakiranje kljesta kocionih





Nije bolest sve sto boli, pa smo uskladili daily felge sa race setupom
biggrin.png




Proslo i to ljeto, odlucio sam promjena felgi da je obavezna, na oglasima ispadnu povoljno Oz Superleggera 7x17







Ali.. ljubav nije dugo potrajala, nisu me odusevile i dugo sam odgadjao da ih lakiram, dok neplanski nisam naisao na tihu patnju, ATS DTC 7,5x17





Zimski setup
biggrin.png






Odvratni Remus nastavak napokon zamjenjen GTI MK5 nastavcima



Ugradnja nosaca za satic pritiska turba i pritiska ulja













Pripreme za 2017.godinu su pocele lakiranjem ATS i ljepljenjem novih reklama











Onda sam shvatio da ce 205/40R17 biti predebele za ovu visinu jer su u medjuvremenu legle i gewinde, pa smo presli na pravu dimenziju


























Trenutno smo na zimskom setupu, lagane pripreme za novo ljeto, uletile su jos jedne felge koje planiram uraditi i povremeno vozati na autu pored ATS, RH ZW3 8x17 i za njih spreman jos jedan set 185/35R17 guma, cekaju lakiranje...












Ovih dana nastavljam s radovima na autu te cu detaljnije pisati o svemu i vidimo se na druzenjima
smile.png
 
Član
Cupra je zvijer, vidio sam je uzivo vise puta i uvijek mi oci zapnu na felgama, predobre felge i odlicno joj stoje.
Sta je sa drugim seatom u porodici, predstavi nam i njega ako kad stignes.
P.s.
Dzaba ti je sva snaga i ovi konji pod haubom, opet si uz Tibora najsporiji po mostarskim ulicama... ( ovo mislim zbog profila guma i stanja puteva po Mostaru)
 
Član
Cupra je zvijer, vidio sam je uzivo vise puta i uvijek mi oci zapnu na felgama, predobre felge i odlicno joj stoje.
Sta je sa drugim seatom u porodici, predstavi nam i njega ako kad stignes.
P.s.
Dzaba ti je sva snaga i ovi konji pod haubom, opet si uz Tibora najsporiji po mostarskim ulicama... ( ovo mislim zbog profila guma i stanja puteva po Mostaru)
Tibor je sad ko munja, na celicnim 16-skama i stock ovjesu :D
 
Ibiza je topinaaa
De mi reci za nitro koliko te koštao setup i koliko para dođje punjenje boce i koliko boca može biti? :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Top