Seat ibiza 6k black and white by IGY

Seat ibiza 6k black and white by IGY

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

IGY

Član
RE: Seat ibiza projekt by IGY UPDATE poveci :)

Auto je gotov, evo par slikica, i na sta je licio mjenjac kad su ga skinuli, u ovih par dana ce ga rastaviti da vide sta je prouzrokovalo ovu rupu na mjenjacu

2whl3bs.jpg

f41nl.jpg

ofoju8.jpg

2w6zdzn.jpg

2lndbis.jpg

2my2bzl.jpg



i u subptu idem po auto, i nosim par kila cevapa, a mogao bi mozda i pasti neki dogovor za ubacivanje motora, jel tako Alex :D:D:D
 

IGY

Član
RE: Seat ibiza projekt by IGY postavljen mjenjac novi

Doslo vrijeme i da se to konacno slozi kako treba, sve sam provukako kako i ide, nigdje vise ne viri ni kablic, poljepljeno je nesto jako slicno Dynalineru
po vratima, po tapacirungu, u gepeku, ispod sjedista zadnjih, prednjih, pod nogama, sve samo mi je jos krov ostao no nisam imao vise materijala
i razlika je ogromna, smanjiila se buka iz vana za jedno 30% nista vise nit vibriria niti bruji u autu :D
evo koja slikica
ovako je sve krenulo
1059qq8.jpg


dcsdo4.jpg


zatim konektro koji me opet izjebao, ali sam sam kriv sto nisam odmha provuakao kako treba kabal

jgm5p4.jpg


ljeva strana

2eascpz.jpg


pustos u gepeku :)

cui4z.jpg


2yy9zbq.jpg


zatim izolacija

2sbmj28.jpg


33o14t5.jpg


k47zmq.jpg


v78ac9.jpg


gotov proizvod
aexfn8.jpg


jos sam zaboravio slikati kako se to sve uklopilo na sjedista zadnja, sve pricvrsceno i ne hoda kabal nigdje, tako da nema straha da se slucajno izcuce kabal iz pojacala kad se obore sjedista ili nesto sl
jos samo da mi dodzu tweeteri pa da i panele slozim do kraja i da se smirim vise
 

IGY

Član
RE: Seat ibiza projekt by IGY slozena instalacija za muziku, konacno

Evo da ih konacno okacim na forum, stavio na auta ima prosle sedmice :D
meni se svidzaju a vama :icon_question:

11rb2na.jpg


25s6f5s.jpg


350qohh.jpg
 

IGY

Član
RE: Seat ibiza projekt by IGY nove felge, konacno slike da stavim

evo ga opet update
ko zna zna, mislim da su za sad jedini u BiH, naravno bili kod Mirse u leonu sad kod mene
alpine x-type serija SPX 17-REF

vxjg3p.jpg
 

IGY

Član
RE: Seat ibiza projekt by IGY ;update, alpine X type

Nije update, nego manji kvar, juce na autoputu belaj
prvo mi je ispao jedan cep, i iscuri mi sva voda, kad sam ugledao da je kazaljka od temperature skoro okrenula krug zaustavio sam se, uz to da sam i osjetio gubitak snage, naravno pregirjao se, kad sam uzeo cijelu ovu racvu da zamjenim kad smo skidali crijeva sve je otpadalo jedno po jedno, kako ne znam skuhalo se sve:D
Hvala Amelu koji je dosao po mene negdje pred kraj auto puta i sto mi je pomogao da ovo rijesimo nekako
evo kako je to izgledalo kad smo skinuli
2wexo61.jpg
 

IGY

Član
RE: Seat ibiza projekt by IGY mala nagovjest pred veliki update

I da dosao je i taj dan, ostvarila mi se zelja koja je vec dvije godine bila san
Juce preuzete gewinde weitec hicon gtn, veliko hvala Muhi i www.autotuning.ba sto mi je omogucio kupovinu i naravno dao popust bez kojeg tesko da bi se odlucio na ovaj korak

30cvdpg.jpg


mislim da naprijed ima dosta navoja :cool:

dx0cud.jpg


i da veceras konacno montirana a ofarbane prije dva mjeseca, hvala takodze Amelu na gratis lakiranju cak 2 puta jer smo prvi put radili skroz bijelo, pa sam ja zanovjetao i dodali smo crno izmedz krakova
23mdeg.jpg


gewinde se montiraju iduce sedmice, danas su kupljeni novi originalni aksijalni lezajevi, tako da sto se tice ovjesa sam miran
uskoro ide prekrojavanje prednjeg branika, te zadnjeg i pragovi no o tom po tom ;)
 

IGY

Član
RE: Seat ibiza projekt by IGY konacno gewinde weitec, i felge dobile novi dizajn

Pade snjeg, a pade i meni auto :D
Jos da se hoce osusiti da malo osjetim kako ovo lezi po krivinama, za sad sam prezadovoljan, osim sto sam malo pretjerao sa spustanjem, no kad budem sad spuru radio dicu za oko 0.5 cm, da mogu voziti normalno :D, usput su zamjenjeni i aksijalni lezajevi i ostalo sve u kompletu da bude kako treba i sto se tice podvozja za sad sam miran :D

ostalo je jos oko 6 cm fore za dole, no ne mogu vise :cool:
25qqcsm.jpg


1eonte.jpg


21actwz.jpg


2nlwlqo.jpg


10s90kx.jpg


35aj60l.jpg


malo se i guza razbacala, vratio sam distnce od 2 cm :D

zkjz1c.jpg


hmmmm jedna negativna posljedica od prve veceri, ulazak u garazu i :(
ali nije strasno svakako se radi branik pa ce se i ovo sanirati usput
al22d3.jpg


i da odradio sam unutra ove klima saltere podavno al eto nikako fotku da nabacim, pa neka se i ona nadze ovde

29vnsdz.jpg



to bi bilo to za sad

nastavlja se........
 

IGY

Član
RE: Seat ibiza projekt by IGY konacno gewinde weitec, i felge dobile novi dizajn

Evo kako to izgleda ispod, danas sam digao auto za 1 cm, jer je bilo tesko voziti onako, zavrsio sam i spuru i sad je ko mali karting, razmisljam cak o sipkama za povezivanje solji, da bude sve po PS :)

Znaci bilo je 7.5 cm prije sad je 8.5 cm :lol:
1zx0ayx.jpg


Naravno veliko hvala Aldinu koji se kao i svaki put do sad potrudio da bude sve kako treba :)
 

IGY

Član
RE: Seat ibiza projekt by IGY konacno gewinde weitec, i felge dobile novi dizajn

Evo jedan mali veliku update :)
Dobio sam sponzovrstvo od http://www.cacfolija.ba i uradili su mi folije sa 50 % zatamnjenja i super sam zadovoljan, murija ne pegla sto je glavno
Zamjenio konacno izduvnu granu koja je pukla prije par mjeseci, zatim promjenjeni zadnji lezajevi na tockovima gume na zadnjim gume nazad i naprijed 195 45 16 i postavljena balans stanga sa novim gumicama i stabilizatorima koje je neki dusman koji je vozio auto prije mene skinuo
nemam slika dok se sve to radilo, no evo dvije onako usputne fotke
a bice i pragovi u toku sedmice pa cete biti obavjesteni :D

35i925c.jpg


28bxr29.jpg
 

IGY

Član
RE: Seat ibiza projekt by IGY update "toniranje stakala"

Samo da ubacim ovu fotku, nesto mi se opasno svidza :D

t5hovo.jpg
 
Član
Ja opet dizem staru temu,ali covjek da je htjeo da ne pisemo vise bio bi LOCK :cool:
Evo prelista ja svih 141 stranicu :icon_confused: Ovako,auto je perfekcija,narocito mi se svidja ovaj auspuh jer je mnogo kulturniji i po meni bolje je legao od onog proslog.Zatim,feluge one prve na pocetku mi se i nisu toliko svidjale ali poslije farbanja auta,i samih feluga u kombinaciju crno-bijelo moram priznati da su odlicno sjele..O ovim novim da i ne pricamo..Muzika je do jaja,i ove zatamnjene stopke nisu lose.....Sve pohvale za radove,auto zasluzuje maksimalan respect..;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top