Seat Ibiza 1.4 benzin par pitanja

Seat Ibiza 1.4 benzin par pitanja

Član
Pozdrav svima,

pokusao sam se malo informisati o ovom motoru, njegovim prednostima, manama trazeci po googleu, ali nisam nista konkretno nasao. Dakle zanima me kako se ponasaju ovi motori, serija je 55 kW (75ks), 16v meni se cini. Jesu li teski za odrzavanje i hocu li se izraditi ako uzmem ovo auto, posto mi je izletila dobra ponuda?
 
Član
ja sam imo 1.4 8v 44kW. imaju problema sa lamda sondama, katalizatorom, izuzetno osjetljivom elektronikom. senzor ulja je postavljen na lose mjesto pa pri malo vecim brdima pocne pistat ko lud konta fali ulja. mimo tog, solidan motorcic, nisam imo vecih problema. potrosnja oko 8,5 - 9 litara gradske. kompletan veliki servis (koji podrazumjeva i mali servis i par litara permanta) izadje oko 700km. sto se tice trapova tu su relativno jeftini tipa kugla 10km, lezaj 23km i tako to. eto nadam se da sam pomogo.
 
Član
Sve u svemu, koliko para toliko muzike, za ibizu je on "po mjeri" jer je lagana, a problemi kao sto su ti rekli vec, lambda sonda, elektronika, katalizator su vise-manje standardni za tu klasu i benzince, lako se i jeftino rjesavaju. Inace Ibiza je zahvalan auto, jeftin za odrzavanje-realtivno, ja iskreno sam vozio Toleda benzinca ali Ibizu dizela, i uvijek sam za dizel verziju ali ako je tebi dobra prilika, mislim da ce to dobra kupovina biti. Sretno.
 
Top