Seat 1,9 TDi PD...PROBLEM!!!

Seat 1,9 TDi PD...PROBLEM!!!

Problem je sledeći:
Svaki dan , nakon što auto prenoći, u toku prvih 4-5 predjenih kilometara, auto trzne s vremena na vrijeme, i nakon tog ništa, sve savršeno.
Znaci , pali odlicno, vuče savršeno, ne radi nemirno, nema podrhtavanja u leru, nema nikakvih loših simptoma osim tog.:icon_question:

Na autu je sve zamjenjeno prije par hiljada, kompletan veliki servis, zubčasti, vodena pumpa, španeri, trakasti remen, vaga, remenica alternatora, ulje, svi mogući filteri, kompletan set kvačila, nov akumulator...sve sve sve. Kod mene je auto od 80 000 km...sad ima oko 205 000 ...

Ako znate ili imate nekakav savjet , molim pomoć ... ;)

:icon_sad:
 
Član
Pozdrav,
Vidi kakvo gorivo sipaš jeli na parkingu ili je garaža, kad ti se desava jesu temperature ispod nule itd. Meni je istina davno se to desavalo na astri 1,7dti ali samo zimi kada su minusi, upali bez problema vozim i samo u jednom momentu ko ono ko da sam gas pustio i odjednom povuce pa opet nista jedno vrijeme i tako par puta i prestane. To je moje iskustvo sretno sa rješavanjem problema....

tetric je napisao(la):
Pozdrav,
Vidi kakvo gorivo sipaš jeli na parkingu ili je garaža, kad ti se desava jesu temperature ispod nule itd. Meni je istina davno se to desavalo na astri 1,7dti ali samo zimi kada su minusi, upali bez problema vozim i samo u jednom momentu ko ono ko da sam gas pustio i odjednom povuce pa opet nista jedno vrijeme i tako par puta i prestane. Mislim da je do goriva tj da ima vode u gorivu pa to tako reaguje ali samo kad su minusi. To je moje iskustvo sretno sa rješavanjem problema....
 
Sto se tice filtera , isto se desavalo i sa starim i sad sa novim filterom.
A veceras cu ga spojiti na dijagnostiku, dok odlezi malo, jer se to u sustini samo tad desava, kad auto lezi vise od 10-12h.
 
Član
ja imao isti problem na toledu 2005 god.ide super i odjednom samo sjecne i opet nastavi bez ikakvih problema...EGR ventil bio puno zacadio popravka me kostala nekih 20 KM
 
Meni bas secne po malo...ali ne znam kako tebi , meni samo prvih par kilometara...

elvis_h je napisao(la):
ja imao isti problem na toledu 2005 god.ide super i odjednom samo sjecne i opet nastavi bez ikakvih problema...EGR ventil bio puno zacadio popravka me kostala nekih 20 KM

Hvala u svakom slučaju::icon_smile:
 
Član
dbabic6676 je napisao(la):
Auto je u garazi gdje nikad nije bila temperatura ispod 10 stepeni.

Onda nije do vode u gorivu najvjerovatnije, ma hej raja na forumu je zakon javit ce se neko sa idejom ili čak rješenjem.
 
Član
Ma to ti i nije neki problem, i ja imam slične simptome na svom Toledu, recimo jednom mjesečno mi to tako trzne, i nema pravila hladan vruć.

Nema potrebe da se sekiraš ne otpadaju dijelovi tako lahko :icon_smile:
 
Top