Scooter 50ccm uvoz moguc da ili ne

Scooter 50ccm uvoz moguc da ili ne

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
E ovako znaci zivim i radim u Svicarskoj i htio bi da uvezem (ocarinim) Scooter od 50 ccm,Scooter nije naj noviji ali je u dobrom stanju,znaci radi se o Hondi SZX50S
50ccm
godiste 01.08.1998
12 godina starom scooteru,eh sad jeli u opste moguce uvest ovako nesta ili ne,dali postoji ogranicenost kao kod Automobila do 7 godina ili tako nesta slicno,ako neko zna vise o ovome molim za pomoc,i ako moze sta mi od papira za carinit treba.

hvala frenkie
 
Ne vazi zakon od 7 godina na motore, mozes uvesti bilo koji motor bez obzira na starosnu dob, ocarinit i registrovat u BiH! Eh sad kakva ti sve dokumentacija treba to ne bi znao, znam samo da nema ogranicenja sto se tice godina!
 
jeli zna neko kolko bi se odprilike carina kretala za ovakav scooter,i sta je od papira potrebno

@almir i olensonener hvala
 
Član
clan elmir je carinio neki skuter, mislim da je gilera bila u pitanju, on ti moze reci sve o tome, mozes uvesti ovaj skuter, a i carina uopste nije toliko skupa za njega...
 
Član
otvoris podforum gdje hoces da je otvoris... i kliknes "nova tema" imas u desnom gornjem uglu

;)

slika:
http://www.bhtuning.com/foto/ed4fa32019f2d8d60affa3364959a984.JPG
 
Frenkie-3B je napisao(la):
jeli zna neko kolko bi se odprilike carina kretala za ovakav scooter,i sta je od papira potrebno

@almir i olensonener hvala



Izvoli.:icon_biggrin:
Polovni motocikli:
Carina: 13,5 %
Carinski postupak: 1 %
PDV: : 17 %

Novi motocikli proizvedeni u EU:
Carina : 0 %
Carinski postupak: 1 %
PDV : 17 %

Novi motocikli proizvedeni van EU
Carina : 16 %
Carinski postupak: 1 %
PDV: 17 %

A za papire ne znam, mislim da ti treba potvrda da si kupio gore u Svici, ne znam da li jos nesto treba.
 
Zvao sam dajdzu sada on je prije nekoliko godina uvezo skutera i carinio, rek'o mi je da moras imati kupoprodajni ugovor koji pravis i ovjeravas kod notara tamo gdje zivis i taj papir nosis na spediciju i trebaju ti uredni pairi od motora po kojima oni provjeravaju podatke na spediciji i tamo ostalu papirologiju obavljas!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top