Scenic 1.9dci MAP MAF senzor ???

Scenic 1.9dci MAP MAF senzor ???

Član
Scenic 2004 1.9dci 88kw, Slaba vuca, max do 130kmh dalje ne ide, iskljucim mu map senzor isto se ponasa, vratim pa iskljucim maf senzor takodje sve isto...turbina kad nabije pritisak map treba da posalje signal za vise goriva...koliko ja kontam...isao na dijagnostiku prije 2 mj nista ne izbacuje a sve isto do sad, mislim da on od 120ks treba da vuce dobro a ne ko da ima 50kw, turbina dobra, filter goriva skoro zamjenio,na leru radi ekstra, ne trza tokom voznje niti nista, jednostavno ko da je obicni a ne turbo dizel...zna li iko kako ispitati map ili maf senzor, drugi map da kupujem nov je 115km..a nemam nikog da ima ovde da probam
 
Super Moderator
Ne vjerujem da je to do map senzora. Kako uopste auto upali kad map iskopcas? Da nije elektro magnetni ventil koji regilise vakume? Mozda je puklo koje vakum crijevo, mozda aktuator na turbu zasteko? Ima 1000 stvari
 
Član
Ja sam skinuo el magnetni ventil jer je bio zastekao, tj blokirao i onda je wastegate ventil bio otvoren i nije imao snage auto,tj izduvni gasovi zaobilazili turbinu,e njega skinem i stavim direkt vakum crijevo na wastegate i rijesim situaciju sto se toga tice, ali cudno mi je sto map i maf senzor iskljuceni i sve normalno auto radi i vozi, sve vakume sam poiskljucivao jer ni jedan nije radio i cinio sto treba, tako da sam samo one glavne ostavio..a aktuator 100% ispravan, siguran sam 95% da je neki senzor, imam osjecaja da fali goriva nas visim obrtajima, jer solidno povuce, preko 3000rpm nema reakcije nikakve
 
Super Moderator
Pa ne mozes tek tako ukidati stvari koje upravljaju bitnim djelovima auta i ukidati vakume. Zato ti i ne ide auto
 
Član
A gdje ti se nalazi wastegate kad taj 88kw ima varijabilni turbo?
Kao što ti kolega kaze , vadiš upravljačke dijelove i očekuješ da ide , što bi se reklo , neće da može...
 
Top