savjeti za tuning opremu

savjeti za tuning opremu

Član
pozz,vozim motor apriliu sportcity 2t 50,htjeo bi da poboljesam brzinu i snagu,sad trenutno ide 75,trazio sam po netu ne mogu nista konkretno na nadjem......
 
Oj sunce ti poljubim,od ovolikog neta ti ne možeš naći ništa .. Bar pojedinih stvari ima .. Za početak neki auspuh,tipa Leovince ZX ili TT,oba su dobra .. Mogu ti poslužiti za početak i Tecnigas Next R ( imam jedan za prodati ako hoćeš,sad je na motoru i u extra je stanju,povoljno) .. Dalje,ako hoćeš bolje ubrzanje idu lakše rolnice ,ako hoćeš veću krajnju brzinu onda idu teže .. Dalje,potraži multivar za svoj motor (preporučujem ti MALOSSI),promijeni karburator ako imaš 12 mm ( traži 17,5 .. podnošljiva potrošnja a solidno ide),i još se pozabavi sitnicama .. Na kraju je tu kit od 70 ccm ako hoćeš brži motor i da nešto baš napraviš .. Koliko si mislio izdvojiti za to ?

Evo ti ,da si ukucao "tuning skutera " izbacilo bi ti ovo :http://www.mojskuter.com/index.php?option=com_content&task=view&id=189&Itemid=43

Drugi put potraži bolje,ili uopšte potraži prije nego što otvoriš temu,ovo ti je 15-a na isti kalup :icon_biggrin:
 
B.M - Floyd je napisao(la):
Oj sunce ti poljubim,od ovolikog neta ti ne možeš naći ništa .. Bar pojedinih stvari ima .. Za početak neki auspuh,tipa Leovince ZX ili TT,oba su dobra .. Mogu ti poslužiti za početak i Tecnigas Next R ( imam jedan za prodati ako hoćeš,sad je na motoru i u extra je stanju,povoljno) .. Dalje,ako hoćeš bolje ubrzanje idu lakše rolnice ,ako hoćeš veću krajnju brzinu onda idu teže .. Dalje,potraži multivar za svoj motor (preporučujem ti MALOSSI),promijeni karburator ako imaš 12 mm ( traži 17,5 .. podnošljiva potrošnja a solidno ide),i još se pozabavi sitnicama .. Na kraju je tu kit od 70 ccm ako hoćeš brži motor i da nešto baš napraviš .. Koliko si mislio izdvojiti za to ?

Evo ti ,da si ukucao "tuning skutera " izbacilo bi ti ovo :http://www.mojskuter.com/index.php?option=com_content&task=view&id=189&Itemid=43

Drugi put potraži bolje,ili uopšte potraži prije nego što otvoriš temu,ovo ti je 15-a na isti kalup :icon_biggrin:
Ne znam o cemu ti pricas i ko ti je te nebuloze ubacio u glavu :icon_rolleyes:
 
Član
sve ovo nasao sto vi kazete,problem je sto niko nema za ovaj skuter,nasao auspuh al ne pase............
 
yago je napisao(la):
sve ovo nasao sto vi kazete,problem je sto niko nema za ovaj skuter,nasao auspuh al ne pase............

Do koliko para trazis auspuh?
Racunaj da uz auspuh ako hoces da sve bude postelano trebaju ti jos rolnice,opruge kvacila
Imam Yasuni R-a za tvoj,samo ne znam koliko si spreman izdvojit,tj. koliko ti se isplati :)
 
Lakšim rolnicama dobijaš bolje ubrzanje ,staviš li nešto teže rolnice dobićeš veću krajnju brzinu ( ona će se promijeniti shodno ostalim dijelovima koje imaš i njihovom stanju) . . Vozio sam neko veče motor sa 3.2 rolnicama ,ima još kompletan malossi prenos,daš pun gas propinje se,al' zato 55 kmh i kraj .. Uz većinu novih auspuha kad kupiš dobićeš i rolnice i oprugice .. Bi l' mjenjo ti za Next R taj Yasuni uz nadoplatu ?
 
yago je napisao(la):
pozz,vozim motor apriliu sportcity 2t 50,htjeo bi da poboljesam brzinu i snagu,sad trenutno ide 75,trazio sam po netu ne mogu nista konkretno na nadjem......

A da uzmeš jači skuter i ne zajebavaš se s tim?:icon_rolleyes:
 
yago je napisao(la):
uzeo bi ja al morma polagat za A

Ne moraš polagat' za A ako nećeš preko 150 ccm ,ako misliš između 50 i 150 ccm onda ti treba A1.. Ja bi na tvom mjestu prodo ovaj i uzeo nešto drugo,Aeroxa,SR50 Apriliu ili Speedfighta. . A na tim skuterima ti je mnogo lakše postić' bolje ubrzanje i kranju nego na ovom tvom ..
 
B.M - Floyd je napisao(la):
Lakšim rolnicama dobijaš bolje ubrzanje ,staviš li nešto teže rolnice dobićeš veću krajnju brzinu ( ona će se promijeniti shodno ostalim dijelovima koje imaš i njihovom stanju) . . Vozio sam neko veče motor sa 3.2 rolnicama ,ima još kompletan malossi prenos,daš pun gas propinje se,al' zato 55 kmh i kraj .. Uz većinu novih auspuha kad kupiš dobićeš i rolnice i oprugice .. Bi l' mjenjo ti za Next R taj Yasuni uz nadoplatu ?

Nisi u pravu,sto se toga tice lakse rolnice,teze rolnice samo cu jedno rec ZLATNA SREDINA,jedina i najbolja
Slagao sam bas dosta skutera i to sto kazes da bolje ubrzanje ima sa laksim rolnicama je varka,motor se dere a ne ide,zvuk zavarava. nemam namjeru nikom da solim pamet ,svako ima svoj nacin stelovanja prenosa al vjeruj mi ovo sto ti govorim i s tim su se slozili mnogo veci strucnjaci od mene tako da nema potrebe za raspravu o tome
Svaki auspuh ima svoj power band(podrucje rada) koje kad pogodis motor najbolje ide

primjer-leo vince zx,snaga od 8,500-9,300 otprilike,ti njemu stavi lagane rolnice on ce u prvih par metara vrtit 9.000 posle ce otic na 10.000 i pocelo je prevrtavanje(isto na autu kad premasis max. obrtni moment i max. snagu pa auto pocne usporavat lagano,samo sto je na skuterima-motorima izrazenije)

Zamjene za ovaj auspuh jedino mogu za big bore dijelove ili tissot prc200,nista drugo me ne zanima
koga cijena zanima nek se javi na pm
 
Član
http://www.youtube.com/watch?v=5DAgSE_iW64 valja li ovaj auspuh ili ima bolji da stavim............
 
Top