Savjeti za swap motora corrado

Savjeti za swap motora corrado

Član
Pozdrav ekipa, planiram da u corrado ubacim 2.0 8v motor iz trojke gti ( 16v abf je zelja ali preskup ) umjesto sadasnjeg 1.6 karb iz dvice. E sad, zanima me tacno sta se sve mjenja, na autu su mi instalacija i mjenjac od g60, motor iz cvaje, pa ako ima neko da da par savjeta, sta sve uz motor trebam nabaviti, a moze i preporuka za nekog majstora iz BL ili okoline koji je voljan da se upusti u sve to :)
 
Pazi ovako ako vec radis swap ubaci neki jaci motor govorim ti iz iskustva. Ja sam tri motora promenio u corradu za god dana. Prvo bio dizel trakav sam ga kupio pa ubacio 1.8 66kw pa mi slab bio pa napakujem 1.8 gti glavu i struju i jos malo pojacan I opet malo bilo(bio malo jaci nego taj 2.0 sto ti mislis) Sad ubacio vr6 I to je taman za neko vreme. Sto se tice ostalog Trebat I samo motor sa agregatima menjac ostaje taj od g60 (set kvacila ostaje tvoj nadam se da je 228 ali i ako nije moze i obicni jer je isti raspon sarafa na radilii i zamajcu) nosaci su svi isti na 1.6 I 2.0 8v jer je blok skoro isti . Znaci napred bomba nazad ide onaj klasicni nosac sto se zavrce sa tri sarafa u blok i sa tri sarafa na nosac na zadnjem mostu. Menjac ostaje od g60 I nosac menjaca je isti. Od instalacije ti sve ide dzek na dzek u kutiju osiguraca ne mozes omasiti samo popisi gde koji dzek ide na motoru mada ni to nije tesko toliko .Ja sam sve uz pomoc par drugara radio na corradu I motore menjao samo mi je na vr drug spajao struju jer je bilo neki prepravki oko klime al to tebi nije bitno. Da mi nije vr ilzetio povoljno izbor bi bio jedinoi 1.8t I samo 1.8t Sto se majstora tice svaki ce uzeti bruku para za to jer im uzima to dosta vremena. Bar je tako slucaj u BIJELJINI gde svi koji znaju sta rade imaju pun k posla I nemaju vremena za ove zajebancije pa kad se uhvate posla uzmu dosta para. Ako ti nije daleko odvuci auto do TESLICA ima drugar radi sve prepravke i momak nije skup. Ja sam iz bijlejine dovezao auto da mi u teslic spoji struju. Nadam se da sam ti malo pomogao. ako ti bude trebao broj iili info od momka iz teslica u vezi swapa javi se u pp da ti posaljem broj pa da se dogovorite
 
Član
Svaka cast na odgovoru drug. Zelja mi je bio abf ali posto mi treba za motor i ostalo oko 1200 KM, bez majstora i ruku, to mi puno para izadje. Sad mi je izletio komplet gti trojka za 700, sto mi je mislim najbolja opcija, skidam s njega sve sto mi treba, samo jos da nadjem nekog da mi sve to prepakuje, a nesto kontam da ce i taj 8v zadovoljiti moje potrebe :)
 
Ja ti savetujem da oteras oba auta kod ovog momka i dodjes za par dana po auta ja ti garantujem da ce sve uradjeno biti. Znam iz licnog iskustva koliko mi je corrado zivaca I vremena pojeo umesto da sam odmah odvezao auto tamo platio fino i za par dana otisao po auto. A I momak ima corrada g60 kojeg je poceo sebi da radi tako da zna corrada u sraf.
 
Član
Svaka cast na odgovoru drug. Zelja mi je bio abf ali posto mi treba za motor i ostalo oko 1200 KM, bez majstora i ruku, to mi puno para izadje. Sad mi je izletio komplet gti trojka za 700, sto mi je mislim najbolja opcija, skidam s njega sve sto mi treba, samo jos da nadjem nekog da mi sve to prepakuje, a nesto kontam da ce i taj 8v zadovoljiti moje potrebe :)
Naleti na FB grupi Tuning prodaja ABF sa mjenjačem za 200 ili 300€ nisam siguran
 
Član
prikljucujem se ovome i mene zanima jer hocu da ubacim u pasata neki 1.8t ili abf pa me interesuju neke stvarcice... ako moze drug broj od toga iz teslica ili neki fb profil
 
Momak se zove Rade Trivuncevic ima FB a broj telefona je +38766918341 meni je spajao vr a drugaru je spojio 1.8t na ce2 instalaciju odnosno novi tip dvojkine instalacije.
 
Član
Meni pobjegla ona trojka 8v, vidjecemo sta ce sledece izletiti, gledao sam malo 1.8T, nisu toliko ni skupi, samo ne znam sta se sve jos mjenja uz motor
 
Član
Meni pobjegla ona trojka 8v, vidjecemo sta ce sledece izletiti, gledao sam malo 1.8T, nisu toliko ni skupi, samo ne znam sta se sve jos mjenja uz motor
Takodje i mene zanima sta sve mijenjam sem motora i ibstalacije to znam da trebam nabaviti uz taj motor.. Mjenjac mi ja mislim da pase e sad jos pumpa goriva i jos sta ne znam jel mi treba.. Trenutno mi je monopoint 1.8 66kw

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Uf za 1.8t ako ti je g60 menjač treba komplet motor sa svim agregatima s tim da ostaje set kvacila tvoj, treba pumpa goriva instalacija do pumpe goriva i motornu instalaciju prepraviti sa 4kine na ce2 ako ti nije g60 menjač i polu osovine onda ti treba i jači menjač i veći set jer smo mi kod drugara stavili u dvojku gti 1.8t motor a menjač dvojkin gti ostavili i set 215mm i u roku dva meseca sjeban menjač i sjeban set.
@Forare tebi j ako se ne varam u pasaatu pumpa u reservoaru i gura do 3.5 bara kao i 1.8t e sad kod tebe je set ja mislim 223mm i ne bi bilo loše da staviš 228 set kvacila a sto se nosača tiče pasu ti svi tvoji nosači samo ih nasarafi na motor ali jedna butna stvar gledajte motore iz golfa 4 audi a3 SEAT leon ibiza i škoda oktavija a iz pasaata i audi a4 i a6 nemojte jer ima dosta prepavki oko usisa i izduva
 
Član
Uf za 1.8t ako ti je g60 menjač treba komplet motor sa svim agregatima s tim da ostaje set kvacila tvoj, treba pumpa goriva instalacija do pumpe goriva i motornu instalaciju prepraviti sa 4kine na ce2 ako ti nije g60 menjač i polu osovine onda ti treba i jači menjač i veći set jer smo mi kod drugara stavili u dvojku gti 1.8t motor a menjač dvojkin gti ostavili i set 215mm i u roku dva meseca sjeban menjač i sjeban set.
@Forare tebi j ako se ne varam u pasaatu pumpa u reservoaru i gura do 3.5 bara kao i 1.8t e sad kod tebe je set ja mislim 223mm i ne bi bilo loše da staviš 228 set kvacila a sto se nosača tiče pasu ti svi tvoji nosači samo ih nasarafi na motor ali jedna butna stvar gledajte motore iz golfa 4 audi a3 SEAT leon ibiza i škoda oktavija a iz pasaata i audi a4 i a6 nemojte jer ima dosta prepavki oko usisa i izduva
Jeste kod mene ima u rezervoaru pumpa a ima i dole kao neka ispod sad za mjenjac ja bi stavio na ovaj dobar je pa dok ne naleti neki drugi ili ne znam je li sta bolji od gt pasata da je naci 81kw je li sta jaci ili je isti..

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Probaj s tom pumpom mislim da ce raaditi ako ne stavis drugu od trojke gti pase ti i na dzek I u rezervoar. Mislim da ce taj menjac tvoj gurati. A motor uzimaj kompletan sa svim agregatima i obavezno citavom instalacijom motornom (3 dzeka dodju za motornu instalaciju) I sve da ima. Opet ti kazem najbolje da odvezees nekom ko zna oko toga I ko ima volje. Takvih je sve manje. Ja sma sebi radio corrada I koliko mi je zivaca pojeo i noci ne prospavanih zbog njega ne bih radio ni za koje pare nekom takvo nesto.
 
Član
Probaj s tom pumpom mislim da ce raaditi ako ne stavis drugu od trojke gti pase ti i na dzek I u rezervoar. Mislim da ce taj menjac tvoj gurati. A motor uzimaj kompletan sa svim agregatima i obavezno citavom instalacijom motornom (3 dzeka dodju za motornu instalaciju) I sve da ima. Opet ti kazem najbolje da odvezees nekom ko zna oko toga I ko ima volje. Takvih je sve manje. Ja sma sebi radio corrada I koliko mi je zivaca pojeo i noci ne prospavanih zbog njega ne bih radio ni za koje pare nekom takvo nesto.
Znam sve koliko ima posla hvala ti drug...

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Član
Sto se tice inastalacije za 1.8t u autu ostaje kompletno tvoja instalacija. Samo motornu instalaciju auta iz kojega ubacivas prepravis na svoje dzekove.
Ja sam svoju instalaciju poslao covjeku i sve mi za dan preslozio. Samo ustekati sve i pali.
A sto se pumpe tice morat ces staviti oni jacu. Od te 3 bara nema nista, kod mene je isto ta i moram je mjenjati.

Evo instalacije sto je meni covjek slozio, izbacio sve sto viska i sto mi je nepotrebno u dvici.



Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk
 
3 dzeka od instalacije idu ako je motor s mehanickom klapnom odnosno gas na sajlu ili 4 dzeka ako je el klapna gasa odnosno el gas A OD instalcije od passata 3 ili corrada idu 3 siva dzeka na koje se prepravljaju ovi od 1.8t
 
Top