Savjeti prilikom kupovine fiat stila, na šta obratiti pažnju??

Savjeti prilikom kupovine fiat stila, na šta obratiti pažnju??

Član
Namjeravam uzeti neku vozilicu, do nekog skromnog budžeta.
Jedan od potencijalnih kandidata je fiat stilo sa 4 vrata.
Na šta obratiti pažnju prilikom kupovine, kakva su vaša iskustva, koja im je bolna tačka?
Kako su se pokazali dizel motori?
 
Član
Konacno neko sa konkretnim pitanjem, oko kupovine auta, a ne "koje auto da kupim..." pa ljudi ospu...
Uglavnom njihovi dizeli JTD su jedan od boljih dizel motora, tu neces pogrijesiti sigurno!
Sretno sa kupovinom.
 
Član
Obrati paznju na senzor air bag-a, obicno na suvozacevoj strani strada...jer ima foliju preko citavog sjedista. Ne utice na funkcionalnost auta ali smara jer non stop pisti kompjuter. Osim toga, ja nisam primjetio nista posebno. Motori su uglavnom ok, kao i potrosnja. Drugar ima 1.9JTD, 85kW..oko 5l mu stoji na kompjuteru...
Sretno u kupovini.
 
Član
motori ekstra, trap pogotovo zadnji slab i stalno nesta kucka. trese mnogo u leru al to svaki. za dizele pricam
 
Koliko znam kvalitetna auta , što se tiče motora fuliti nećeš sigurno ... Mislim na 1.9 JTD , ne znam za druge motore kakvi su...
Slobodno kupuj , naravno uz dobru provjeru kod mehaničara ...
Srećno u kupovini !
 
Član
Od od opreme ono standardno, klima, abs, zavisi šta naleti.
Godište od 2001 do 2004.
Nađoh imaju tri verzije 1.9 motora i to: 1.9 JTD 8V 59 kW (80 hp), 74 kW (100 hp) and 85 kW (116 hp). Koja od ovih verzija je najbolja.
Ugl kako sam shvatio auto nema nekih većih mana, da neki dio stalno odlazi tako to?
 
Član
Sto se tice izbora motora, sa dizelom neces pogrijesiti. Kao i kod svake kupovine, odvesti auto kod dobrog mehanicara da pregleda komplet vjesanje. I ono najbitnije, da prikopcaju auto na dijagnostiku i pogledaju ima li kakvih gresaka. Ukolike se dijagnostika radi preko MultiECU Scan (dijagnosticki program prvenstveno namijenjen za FiatAlfaLancia grupaciju), mozes sve prekontrolisati sto se tice motornog kompjutera, kao i Body komp.
Sto se tice boljki, standardno za dizele, moze zezati partikularni filter (DPF), ali samo ako naletis na 16v model JTDm. EGR ventil, koji je najbolje zatvoriti i iskljuciti dijagnostikom.
Od ostalih boljki, najcesca je je famozna AirBag greska, koju prouzrokuje senzor polozaja u suvozackom sjedalu. Cesto bude problem do konektora koji se nalaze ispod samog suvozackog sjedala, i njihovim ciscenjem i spricanjem kontakt sprejom rjesavam problem. Ukoliko to ne pomogne, tj. problem bude do samog senzora u sjedalu, to se rjesava za 15-20€.
Sto se tice benzinskih motora, ukoliko naletis na ocuvan 1.6 16v, neces pogrijesiti sigurno. Kod mene je takav vec 5-u godinu, i nikakvih problema.

Ako te jos nesto zanima, slobodno pitaj... :)
 
Super Moderator
imas jos dizela nisu samo ti, ako vec gledas i novije 2004 onda imas 140KS. Da ja biram ja ne bi ispod 115 KS uzimao stila :)
 
Član
može li mi neko reći koliko otprilike dođe prva registracija, zajedno sa tehničkim i ostalim stavkama koje trebaju.
motor 85kW 2002/2003 godina.
 
oko 500KM ali cijene registracije nisu iste u svakom kantonu, to ti je neki orjentir pa mozda je negdje malo jeftinije a negdje skuplje
 
Član
kod mene je 81 kw i prva registracija sa svim me je izasla 574 km sa svim, kod tebe je malo vise kw al tu je to negdje,
sve opet zavisi sa kojim osiguranjem poslujes ali sve ti je to u 10-20 km
 
Član
Koja je precedura, ako ja kupim registrovano auto recimo u tuzli, a želim ga prevesti na sebe i živim u sarajevu.
koliko to sve košta.
 
Top