savjeti : održavanje kože

savjeti : održavanje kože

Član
imam kožna sjedišta ali su jako prljava ,pa ako neko zna kako se održava koza ili ako zna neko sredstvo za ciscenje koze odlicno.Dobro bi bilo kad bi mi neko rekao i neko sredstvo za poliranje koze.
 
Član
namazi kremom za obucu, ako su crna sjedišta onda crnom kremom ;):lol: (zezam se, nemoj to da radiš, jedino baš radi zaj*ancije onda suvozačevo mjesto )
 
Član
turtle wax jedna dosta dobra stvar
glip tone sredstvo za restauraciju koze i vracanje starog sjaja

http://www.liquidleather.com/

evo stranice dje mozes saznati vise o svemu sta te zanima
 
Član
Ja koristim vlazne maramice za ciscenje i erdal mlijeko za kozu do sad mi nije trebala nista osim toga :D
 
Član
za ciscenje kupi sredstvo zove se "DAX" imas ga kupiti u konzumu i igleda slicno onom sredstvu za prozore, samo sto je zuto. uklanja sve zive mrlje sa svih povrsina, a jeftino je pravo. kosta 3-4KM. bezveze ces bacati pare na neka skupa sredstva kad ce i ovo odradit svoj posao. kasnije predji nekom kremom da se fino upije moze i neka krema za ruke npr nivea, solea i to je to. tako ces najjeftinije proci, a bice ti vidljivi rezultati...

a ako hoces da iskesiras vise para, onda po radnjama auto-dijelova imas tih sredstava mali milion...

evo slike kako izgleda to sredstvo za odmascivanje i ciscenje

dax0.jpg
 
Član
kozu treba premazati i njegovati samo sa pravim i provjerenim sredstvima nije to platno neko jeftino da se smijes igrati raznim rekla kazala preparatima
da se i 100eura godisnje ulozi nije puno za ugodjaj koji daje dobro ocuvana koža u autu
 
ja koristim BECUTAN ulje za bebe plava bočica već 3 godine extra očisti svu prljavštinu koža bude kao nova a kad ima prašine il slično samo lagano mokrima maramicama ako sto su već naveli drz se toga i neboj se pozz
 
emir_89 je napisao(la):
za ciscenje kupi sredstvo zove se "DAX" imas ga kupiti u konzumu i igleda slicno onom sredstvu za prozore, samo sto je zuto. uklanja sve zive mrlje sa svih povrsina, a jeftino je pravo. kosta 3-4KM. bezveze ces bacati pare na neka skupa sredstva kad ce i ovo odradit svoj posao. kasnije predji nekom kremom da se fino upije moze i neka krema za ruke npr nivea, solea i to je to. tako ces najjeftinije proci, a bice ti vidljivi rezultati...

a ako hoces da iskesiras vise para, onda po radnjama auto-dijelova imas tih sredstava mali milion...

evo slike kako izgleda to sredstvo za odmascivanje i ciscenje

dax0.jpg

da li se ovim moze skidati neke mrlje sa auta? znaci da li ce ostetiti farbu jer je u pitanju novije auto i metalik boja!!!
 
Član
cogent_boy je napisao(la):
emir_89 je napisao(la):
za ciscenje kupi sredstvo zove se "DAX" imas ga kupiti u konzumu i igleda slicno onom sredstvu za prozore, samo sto je zuto. uklanja sve zive mrlje sa svih povrsina, a jeftino je pravo. kosta 3-4KM. bezveze ces bacati pare na neka skupa sredstva kad ce i ovo odradit svoj posao. kasnije predji nekom kremom da se fino upije moze i neka krema za ruke npr nivea, solea i to je to. tako ces najjeftinije proci, a bice ti vidljivi rezultati...

a ako hoces da iskesiras vise para, onda po radnjama auto-dijelova imas tih sredstava mali milion...

evo slike kako izgleda to sredstvo za odmascivanje i ciscenje

dax0.jpg

da li se ovim moze skidati neke mrlje sa auta? znaci da li ce ostetiti farbu jer je u pitanju novije auto i metalik boja!!!

e to ti ne bih znao reci. znam da ovo cisti sve, plastika, platno, koza, cak i motor se ovim moze prati. ali ne znam da li ima neke negativne efekte na boju...
 
Član
Ja koristim origigi sredstvo od BMW za odrzavanje koze jednostavno ljepse mi mirise a sjedista cistim sa vlaznim maramicama.
 
Legend
kod mene je bež boja,jako osjetljiva....

kad se bas uprlja , meni pomaze Sonax leder pflege,ona nije nesto jaka da skida sama,mora se dobro utrljati,ali zato nakon ciscenja sa ovom pastom ona ostavlja zastitni ,kao mastan sloj,dosta se teze uprlja,puno lakse se ociste prljavstine sa obicnom vlaznom krpom

41Y4s-MYCRL._SL500_AA300_.jpg


probao sam jos razno raznih proizvoda,neki valjaju neki ne....ali da izdvojim pjenu iz spray-a , ne znam sad tacno koji je proizvodjac,ali mozes je kupiti u svakom konzumu za nekih 7KM ....zute boje je pakovanje,ako te interesira,uslikam ti kasnije ili napisem tacan naziv ;)

ili kao sto je jos neko napisao,nakon bas detaljnog ciscenja,mozes sjedista odrzavati ono s vremena na vrijeme sa vlaznim maramicama,ali poslije ciscenja je dobro preci suhom krpom jer od masnoce koju maramice ostavljaju se ljepi sva prasina i prljavstina
 
Top