Savjet, Zvucnici

Savjet, Zvucnici

Član
Ovako, ajde vi meni dobri ljudi objasnite i pojasnite neke stvari... :icon_smile:
Prvo, 99% sam laik sto se tice audio opreme za auta.
Sad ovakva je situacija:

U autu su trenutno na zadnjoj polici Blaupunkt BGx693 zvucnici,
http://www.midwestelectronics.com/blaupunkt-bgx693-speaker-p-704.html
naprijed u vratima su tvornicki i pored retrovizora visokotonci.

Player je pioneer deh-2900mp:
http://www.pioneer.eu/eur/products/archive/DEH-2900MP/index.html

Sad naravno zeli "memo", malo to da pojaca nesto, nista previse sada, nego pristojno, da nekad tu i tamo mogu odvrnuti i da poprilicno drma.

Kontam uzeti pojacalo, wofer, i ako treba zamijeniti zvucnike u vratima(mada mi neki govore da nema potrebe, jer iznenadujuce dobro sviraju i tako to...)

Prvenstveno, ja sam prvo za pojacalo i wufercic u gepeku. Sada, ako ja skopcam ove zvucnike sa zadnje police na pojacalo, hoce li bolje svirati nego sada bez pojacala? Ne mislim sada neko aman-zaman pojacalo, nego neko cisto "ulazno" i prosjecno, zavisno kakvo nadjem... a wufer da u gepeku daje basove i drma... i sad ako mi to ne bude recimo valjalo, onda bi zamijenio jos i zvucnike u vratima.

Sto se tice wofera i pojacala, mislio sam nesto ovako;
http://www.bhtuning.com/p-pojacalo-woofer-kablovi-komplet-t-34234.html#pid582487
cekam da mi Oggy javi karakteristike i tacan model...

:icon_smile:
 
Član
RE: Savjet, woofer i pojacalo

ubacivanjem samo amp + woofer kombinacije, samo ces na to sad sto imas dobiti jos niske frekvencije ... dakle jacina zvuka nece bit razlicita samo ce bit upotpunjenija ... ako hoces da pojacas zvuk, treba ti jedan amp za 4 zvucnika u kolima (te originalne ako su ti dovoljni nemoras ni mjenjat, ak ne, onda mjenjaj) ...
 
Član
RE: Savjet, woofer i pojacalo

Fabia(2000g.), uh sta slusam, sve ono sto vole i rade mladi, salu na stranu,:D uglavnom se svasta vrti od tehna, rap, hip-hop, do rocka i laganijih pjesmi, ma skoro sve osim seke, cece i kompanije.
 
Član
RE: Savjet, woofer i pojacalo

Woofer+ pojacalo + jos jedan 4 kanalac (to ti je naj budzet verzija) i imaces ok muzikicu za pojacati.
Sad posto ti si muzicki svestran a + nemas namjeru da "bassiras" po gradu savjetujem kompresiju.
 
Član
RE: Savjet, woofer i pojacalo

a nevalja ti to bez cece i seke :icon_confused: salim se......

nace se neki woofer-cic,imas par solucija,ako zelis jak bass onda neki woofer(e) u gepek i monoblok da ga tjera,ako samo zelis da stavis jacu muziku i dodas nekih nizih tonova(bass)onda kupis neki cetverokanalac,na dva kanala ove blaukpunte na dva u bridge woofer....

moj predlog,bice ih jos :cool:

imas tu jos faktora,cijena,mjesto u gepeku........ :icon_rolleyes:

samo sto napisa i vidjeh davorov post.....reko sam ti da ce biti jos misljenja :D
 
Član
RE: Savjet, woofer i pojacalo

Eto i to da napomenem, dao bi do pola gepeka maksimalno za wufer i pojacalo, ionako nije velik prostor. Trazim/gledam po oglasima pojacala i woofer, ako ne nadjem onda novo, jasno ko dan... a mogao bi kao neki "bassirati" po gradu, jk http://www.youtube.com/watch?v=x4LIK-m6IfY i da drma, hahaha:(

Uglavnom, ako nadjem kakve kombinacije, prvo pitam ovdje valjajul" cemu :icon_smile:
 
Član
RE: Savjet, woofer i pojacalo

Do kolko para pa da sklopijemo ti nesto ...:icon_question::cool:;)


Ima nekih stvar na stanju :icon_smile:
 
Početnik
RE: Savjet, woofer i pojacalo

treba ti nekih 500-600km za solidan system

woofer + pojacalo + zvucnici = sve spojeno na pojacalo + kablovi + ugradnja...
 
Član
RE: Savjet, woofer i pojacalo

evo recimo ovako nesto.....

Pojacalo Renegade REN1100S cijena 175KM
• 4 x 75 Watts RMS into 4 Ohms
• 4 x 135 Watts RMS into 2 Ohms
• 4 x 150 Watts Max. into 4 Ohms
• 4 x 275 Watts Max. into 2 Ohms
• MOSFET Power Supply
• Highlevel Inputs
• RCA In- and Outputs
• 2 Ohm Stability
• Mono bridgeable on CH 3/4
• Lowpassfilter 50 - 250 Hz
• Bass Boost Switch 0/+6/+12 db
• 2 x Highpassfilter 80 - 2000 Hz
• Dimensions: 255 x 55 x 320/350 mm
REN1100S.jpg


Subwoofer Hifonics Industria HFI12S4 - CIJENA 119KM
HFI12.jpg


ili...
Alpine Subwoofer SWE1243E - Cijena 165KM
images


na dva kanala spajas te blaukpunte koje vec imas a na dva u bridge woofer.....

ili ako hoces samo jaci bass onda ovo pojacalce nije lose......

Pojacalo Renegade REN850S - Cijena 199KM
• 1 x 225 Watts RMS into 4 Ohms
• 1 x 425 Watts RMS into 2 Ohms
• 1 x 450 Watts Max. into 4 Ohms
• 1 x 850 Watts Max. into 2 Ohms
• MOSFET Power Supply
• RCA In- and Outputs
• 2 Ohm Stability
• Lowpassfilter 40 - 150 Hz
• Subsonicfilter 15 - 55 Hz
• Bass Boost 0 - 12 dB
• Bass Remote Controller
• Dimensions: 255 x 55 x 250/280 mm


sve ti je ovo iz caraudia i u akciji tako da su i cijene ok..... ;)
 
Član
RE: Savjet, woofer i pojacalo

Ovako, nesto drugo mi je iskrslo, tako da ozvucenje ide u februaru...
A da pitam i za player, kakvi su boss, clarion? Imam priliku da mi se donese neki iz Use
Npr, ovaj, tamo je oko 140KM:
http://www.bossaudio.com/main/800

I mogul uopste njihovi modeli da rade na eu autima, jel sta drugacije?
 
Član
Onaj tvornici drek, smrad, govno, :lol: naprijed je prozvizdo, pogotovo desni...

Sada me zanima koje dimenzije zvucnika idu naprijed u vrata? Ne mislim nista sada ekstra uzimati, nesto pristojno tipa blaupunkta, koji su mislim svakako bolji od onog tvornickog smeca... gledam po centru, imaju neki 16cm ili 17 pa mogul oni stati?

I sta sa onim visokotoncima, rade oni, ali jel trebam njih mijenjati ili ih mogu ostaviti i da rade sa novim zvucnicima. :icon_question:
 
Član
mislim da su u fabiji 17cm u vratima
vjerovatno imaju skretnce negdje,pa bi trebao moci samo skopcat nove umjesto starih i to je to
imas do 100KM polovnih woofera
onako,za solidniju muzikicu i ne bas neke extra kvalitete
a onaj gore hifonics iz caraudia,ako je jos uvijek ta cijena,kupi,neces se pokajat;)
 
Član
Sada hocu neke blaupunkt da stavim naprijed, nazad ih imam i sasvim solidno sviraju :cool: Jedino nisam skroz siguran koliki idu, pitao i u servisu, pa ne znaju tacno,... ma uzmem neke 16 i nogom ih nabijem ako su veliki :lol:
 
Top