Savjet za ugradnju plina u alfu 156

Savjet za ugradnju plina u alfu 156

Fap

Član
Odlucio sam sa starim da ugradi plin u Alfu radi se o 156 modelu motor 2.0 TS
motor presaao 175 000 KM.
Zanima me gdje li ima dobar servis u okolina Sarajeva da je pouzdan, i zanima me opcenito misljenje koliko bi mi spala potrosnja u odnosu na dosadasnju potrosnju od nekih 8/100
:123:
 
Član
Ne moze ti spast potrosnja . . . moze se samo povecat za 1l plin ti je 1.10 KM duplo jeftiniji od benz.
Sto se tice ugradnje odes u lukavicu s lijeve strane onaj servis za ugradnju . . . dobices i garanciju na plin i plinsku
instalaciju , i plin se mora upisat u saobracajnu . . . tako je po novom zakonu.
 

Fap

Član
0g1 je napisao(la):
Ne moze ti spast potrosnja . . . moze se samo povecat za 1l plin ti je 1.10 KM duplo jeftiniji od benz.
Sto se tice ugradnje odes u lukavicu s lijeve strane onaj servis za ugradnju . . . dobices i garanciju na plin i plinsku
instalaciju , i plin se mora upisat u saobracajnu . . . tako je po novom zakonu.

pa vjerujem da ce se povecat zanima me je li ima neka kalkulacija koliko se poveca il je to od auta do auta ?
Znas li naziv servisa za ugradnju plina ?
 
Član
fap je napisao(la):
Odlucio sam sa starim da ugradi plin u Alfu radi se o 156 modelu motor 2.0 TS
motor presaao 175 000 KM.
Zanima me gdje li ima dobar servis u okolina Sarajeva da je pouzdan, i zanima me opcenito misljenje koliko bi mi spala potrosnja u odnosu na dosadasnju potrosnju od nekih 8/100
:123:

Drug imas PP ;)
 
fap je napisao(la):
0g1 je napisao(la):
Ne moze ti spast potrosnja . . . moze se samo povecat za 1l plin ti je 1.10 KM duplo jeftiniji od benz.
Sto se tice ugradnje odes u lukavicu s lijeve strane onaj servis za ugradnju . . . dobices i garanciju na plin i plinsku
instalaciju , i plin se mora upisat u saobracajnu . . . tako je po novom zakonu.

pa vjerujem da ce se povecat zanima me je li ima neka kalkulacija koliko se poveca il je to od auta do auta ?
Znas li naziv servisa za ugradnju plina ?

od Kule prođeš jedno 100 metara prema Igmanu i Bjelašnici i s lijeve strane Darkom doo , kod njih sam ja i moja dva jarana ugradili, preporuke

što se tiče potrošnje računaj ti i 2 litra više nego benzina ,ali fol je u cijeni , plin ti je u tvojoj Brezi ( INA terminal ) 1 markica ....
 
Član
fap je napisao(la):
Odlucio sam sa starim da ugradi plin u Alfu radi se o 156 modelu motor 2.0 TS
motor presaao 175 000 KM.
Zanima me gdje li ima dobar servis u okolina Sarajeva da je pouzdan, i zanima me opcenito misljenje koliko bi mi spala potrosnja u odnosu na dosadasnju potrosnju od nekih 8/100
:123:

Pozdrav, ja ima istu Alfu 156 2.0TS 114kw i prije 3 godine sam ugradio LPG sistem od NXgas sa bocom mjesto tezervne 45L i skrivenim punjenjem pored cepa od benzina.;) Potrosnja je ista vjeruj, moja trosi po gradu Sarajevska spica sa gumama ljetnim 225-45-17 do 13,5 moze i na 14l izaci otvoreno je brate kako vozis na 15 je potrosnja manja za 1L. Sto se tice snage na plinu je mozda jos startnija ali mu treba malo vise da dosegne krajnu brzinu, nemas nikakvih problema palis na benz i on sam cim se zagrije na zadanu temperaturu koja se podesava na kompu od plina automatski prebaci, kad nestane plina on sam prebaci na benzin, mozes i ti sam ako hoces da prebacujes na benz il lpg ima dugmence na mjeracu zapremine tanka LPG. E sad cijene su razlicite sve zavisi koliko para toliko muzike, meni je ugradjivali ovi http://www.auto-simanic.ba/. Ako te bude sta zanimalo javi se ;) sretno od vjeruj vozis se jeftinije no sa bilo kojim dizelom alda 19jtd trosi po gradu 8L, alfa moja 14L 8l dizela je 19,2km a 14L plina je 16,1KM :lol:
 
prijatelju ja ugradio u cetvorku 1.8turbo, prezadovoljan sam sve preporuke,, evo ti
broj nazovi momka i dogovori se samo reci da ti je Vlado dao broj, pripazice te maksimalno
065 888 499 i,sarajevo kula
 
Član
Ne znam ko je najbolji ali ti samo mogu reci da Radica obidjes u sirokom luku, cini mi se da je opet poceo raditi u Lukavici. Iz licnog iskustva govorim :icon_mad:
 
Član
Pokusaj staviti ako imas para za sekvent ali moj ti je savjet nemoj plin da stavljas na TS, izbacices ga jako brzo, otice ti masina te nisi nista napravio.Moj ti je savjet kao nekoga ko ima dosta iskustva sa tim.Ili prodaj auto i kupi JTD ili mozda najeftnija varijanta, zamjeni motor.To ce te doci 2000KM max i plus imas da prodas taj 2.0 TS koji se poprilicno trazi.Da uzems 7-8 stoja za njega i super.Plin kao plin u TS, mrka kapa...
 
djogi86 je napisao(la):
Pokusaj staviti ako imas para za sekvent ali moj ti je savjet nemoj plin da stavljas na TS, izbacices ga jako brzo, otice ti masina te nisi nista napravio.Moj ti je savjet kao nekoga ko ima dosta iskustva sa tim.Ili prodaj auto i kupi JTD ili mozda najeftnija varijanta, zamjeni motor.To ce te doci 2000KM max i plus imas da prodas taj 2.0 TS koji se poprilicno trazi.Da uzems 7-8 stoja za njega i super.Plin kao plin u TS, mrka kapa...

jest ti predlog sacuvaj boze.... sto se ljudi ovdje javljaju a pojma nemaju , pa eno se momak javio sto 3 godine vozi istu alfu na plin i sve pet ,a ti dajes savjet iz sedme ruke , gdje ti je jaranovog rodjaka zet cuo od kolege s posla da ovaj ima kuma cija je sestra ugradila plin u neko auto pa je rekla da to nista ne valja ....
 
Član
Sarajlija071 je napisao(la):
djogi86 je napisao(la):
Pokusaj staviti ako imas para za sekvent ali moj ti je savjet nemoj plin da stavljas na TS, izbacices ga jako brzo, otice ti masina te nisi nista napravio.Moj ti je savjet kao nekoga ko ima dosta iskustva sa tim.Ili prodaj auto i kupi JTD ili mozda najeftnija varijanta, zamjeni motor.To ce te doci 2000KM max i plus imas da prodas taj 2.0 TS koji se poprilicno trazi.Da uzems 7-8 stoja za njega i super.Plin kao plin u TS, mrka kapa...

jest ti predlog sacuvaj boze.... sto se ljudi ovdje javljaju a pojma nemaju , pa eno se momak javio sto 3 godine vozi istu alfu na plin i sve pet ,a ti dajes savjet iz sedme ruke , gdje ti je jaranovog rodjaka zet cuo od kolege s posla da ovaj ima kuma cija je sestra ugradila plin u neko auto pa je rekla da to nista ne valja ....

:lol: Ma raja svasta cuje price se prepredaju slobodno ide plin u TS jedino kod forda i japanaca se mora staviti dodatno podmazivanje flush lube. ;)
 
-stefan- je napisao(la):
Ne znam ko je najbolji ali ti samo mogu reci da Radica obidjes u sirokom luku, cini mi se da je opet poceo raditi u Lukavici. Iz licnog iskustva govorim :icon_mad:

nije radic drugi je momak otvorio, jos nam navedi samo zbog cega da izbjegava :icon_question:
 
BHT Ovisnik
netko govori protiv njegosa,netko protiv radica,prvo sam cuo sve pohvale za radica,da je njegos prevarant ovo ono,rođak nekoliko auta radio tamo nikada nikakvih problema,cak jeftiniji od svih,ja naredno auto aBd planiram uraditi u njega,onda cujem pljuvanje po Radicu,a prije cuo sve najbolje,sad kome sta vjerovati...
 

Fap

Član
CoL3 je napisao(la):
netko govori protiv njegosa,netko protiv radica,prvo sam cuo sve pohvale za radica,da je njegos prevarant ovo ono,rođak nekoliko auta radio tamo nikada nikakvih problema,cak jeftiniji od svih,ja naredno auto aBd planiram uraditi u njega,onda cujem pljuvanje po Radicu,a prije cuo sve najbolje,sad kome sta vjerovati...

to je to . Vidis svi nesto govore al svak nesto kontra prica sad kome vjerovat
 
Član
Pa i ja kada sam ugradjivao svi su mi hvalili Radica pa odlucio da ugradim kod njega.
Prvi problemi su bili sa check engine lampicom za koju su mi rekli kao to je sasvim normalno da svijetli ali ipak na moje insistiranje i bezbroj dolazaka na servis uspjeli su ustimati mapu plina da se ne pali...znaci kome prodje prica da je to normalno prodje, kome ne onda ce da nasteluju :icon_eek:
Pravi problem je nastao godinu nakon ugradnje plina i predjenih 15000km, auto poceo da trokira i trza. Radic u Lukavici zatvorio, zovem ih u Novi Sad jer imam jos 2 god navodne "garancije" i kao nije to do plina nego bobina, ventila i ne znam sta su sve nabrajali samo da ne bi prihvatili popravak. Posle toga obisao skoro sve servise ali svi se ogradjuju da to oni nisu ugradili i da ne mogu za njima da krpe pa me auto zezalo 3-4 mjeseca i kostalo dosta novca jer sam kupovao bespotrebne dijelove i bezveze placao servise i ispravljao njihove manjkavosti u radu jer ni kontakte nisu lemili nego malo zamotali zice i izolovali izolir trakom pa to prilikom mjenjanja svjecica i bobine spadne i ja samo za to moram dati 30KM da to neko nadje i zalemi jer ja nemam dijagnostiku da znam zasto nece da prebaci na plin. Na kraju ipak otkrijem da su otisle 2 od 6 dizni ali i da ostale previse lupaju i da su na samom kraju. Opet zovem Radica u N.S. i covjek nece da mi posalje druge nego moram doci u Bijeljinu u njihov servis :icon_eek: Odem ja i tamo u dogovoreni termin, zovem ga on kaze eto me za 15 min, pa ga opet zovem on isto :icon_mad: Nakon puna 3 sata cekanja opet ga zovem kad on meni kao ne moras ti ni praviti kod mene, vrati se kuci ako neces da cekas a ja izgubio i dnevnicu i presao 400km :icon_evil: Hajde i to sto sam cekao, poceo da mjenja i stavlja "nove" dizne jer smo se tako dogovorili, slucajno pogledam i vidim da su dizne masne i prljave :icon_eek: Pitam sta je ovo kad on meni to su reparirane al su "ko nove" :icon_mad: Opet prepiranje i zvanje u Novi Sad i nekako dobijem nove dizne. Zavrsio on sve, ja sjedam u auto kad on meni gdje ces, nisi platio?? Tu se opet posvadjamo jer ko je meni platio troskove i zezanje oko toga i na kraju mu dam nekih 50KM. Da i garancija mi je istekla nakon godinu dana i 15000km jer oni ne broje kilometre nego radne sate motora i na plinu i na benzinu, a garancija je trebala da bude 30000km ili 3god :lol:
Ovaj kvar me kostao preko 500KM, skoro trecinu vrijednosti citavog plinskog sistema :icon_mad:
Znam da sam se raspisao ali evo konkretan primjer kakve sam ja probleme imao sa Radicem, ako neko zeli slicno nek ugradjuje :icon_biggrin:
 
Top