Savjet za skuter

Savjet za skuter

Član
Obzirom da se ne kuzim bas, a vjerovatno ima forumasa koji voze skutere, zanima me na sta da obratim paznju? Budzet mi je do neke 2000KM
koliko je bitna predjena kilometraza, koje je bolje hladjenje i slicno? Gledao sam Pežo speedfight 2, ima ih dosta ispod 2000KM, al su presli dosta, 15+ hiljada
takodjer, naletih na ovaj jet force, samo me brine kilometraza
http://www.pik.ba/artikal/5524131/skuter-peugeot/
Ima i nekih gilera, aprilia, al sve su stare i pregazile puno
koliko inace prelaze te masine, vecinom su dvotaktne? i sta kad "crkne", sta se mora reparirat
Kontam da mi je bolje kupit pezoa starog 10 godina nego novog kineza?
 
Član
Sve zavisi za sta ti treba skuter, 4T masine su izdrzljivije, ali 2T je 2T :). 2T su bolje na odzivu gasa, ubrzanju i konacnoj brzini ali iziskuju vise majstorisanja oko njih kada je stariji skuter u pitanju. Kilometraza, vishe-manje, jer ako je redovno odrzavan tu se nebi trebali desavati kvarovi. Kod mene je FLY pregazio 25.000 km i nije se nikad pokvario, ni cak ni zastucao. Kupljen je 2008 a vozen je od aprila do novembra svake godine. Moj savjet je radije polovan (ali dobar, ne lesh) talijan nego kinez. Nisam ljubitelj francuza tako da je moje misljenje oko njih subjektivno.
 
Član
edo moj rodjak ima ovakvog jet force i na satu ima 48 000, on ga dovukao iz hrvatske od nekoga sa 40 000, eto presao je 8000 i nikad nista nije mijenjao. taj mi skuter osim kvalitete ima jako dobar izgled, fkt extra izgleda
za kruzanja po gradu ubio se, mada opet cekaj da se roman javi, on je tata mata za ove skutere;)
 
Član
edoze je napisao(la):
Obzirom da se ne kuzim bas, a vjerovatno ima forumasa koji voze skutere, zanima me na sta da obratim paznju? Budzet mi je do neke 2000KM
koliko je bitna predjena kilometraza, koje je bolje hladjenje i slicno? Gledao sam Pežo speedfight 2, ima ih dosta ispod 2000KM, al su presli dosta, 15+ hiljada
takodjer, naletih na ovaj jet force, samo me brine kilometraza
http://www.pik.ba/artikal/5524131/skuter-peugeot/
Ima i nekih gilera, aprilia, al sve su stare i pregazile puno
koliko inace prelaze te masine, vecinom su dvotaktne? i sta kad "crkne", sta se mora reparirat
Kontam da mi je bolje kupit pezoa starog 10 godina nego novog kineza?

Ima jaran ovaj Pežo,jest da ništa ne troši(direktno ubrizgavanje),ali zato kad se počne kvarit nikad kraja ;)

Bolje traži skuter sa karburatorom,jer su fkt dijelovi za ajnšprice skupi ko zlato :icon_mad: i nema mehaničara za njih,slabo se ko konta u ajnšprice

Kilometraža nek te ne brine,ako su prešli preko 30+ hiljada onda računaj na mijenjanje ležaja radilice,karike eventualno itd.

Inače je ovaj Pežo Jet Force TSDI(ajnšpric verzija),ako već ganjaš Pežoa traži Jet Force-a C-Tech (karb. verzija)

Svakih 10.000 km se po pravilu mijenjaju remen,centralni feder(veliki feder u kvačilu)
 
Ovaj sa linka što si postavio nije karburator verzija.Jet Force je linijom prelijep,to stoji al' jednom kad se pojebu kompjuteri ručo si .. Moj savjet ti je da uzmeš polovovno italijana ili francuza a ne novog kineza ! Nećeš se pokajati vjeruj mi .. Ako budeš uzimao Jet Force ( mada oni uglavnom prelaze tvoj budžet) samo ganjaj karburator verzije ! Pogledaj još i Apriliu SR 50 .. Piaggio NRG isto jako dobar skuter,zatim Malaguti Phantom F12 pa poslije njega F15.Jesi li razmišljao o Yamahi Aerox ? A komplet generalka ti je 300-injak maraka za dvotaktnu mašinu,tako da te kilometraža i ne treba toliko zabrinjavati ..;)
 
c0d14c je napisao(la):
a da ne otvaram novu temu da ovdje pitam kakva su iskustva sa keeway onaj 125 cc ?

odlicna iz licnog iskustva imao 150ccm f-act keeway extra motor za pare koje das ne mozes nista bolje dobiti vjeruj mi
 
Član
hvala na savjetima, da sam mogao birat izmedju ajnsprica i karburatora, kupio bih ajnspric sigurno...vidim sad da bih se gadno zeznuo:lol:
kolega s foruma prodaje speedfighta 2 sa 26 hiljada kilometara za povoljnu cifru, pa kontam da kupim njega, super mi izgleda
jet force mi je ispred izgledom, al mi je sumjiva cifra, 1500KM je malo za skuter na nasim papirima, cija realna vrijednost je 2300+ KM
i ja se vodim logikom da je bolji dobar brendiran polovnjak nego nov kinez... mislim, i kinezi su ok ispocetka, al sta ce bit kad predju 20 hiljada:icon_rolleyes:
 
Član
sta god uzmes bolan neces se pokajati, i kad se sta pokvari ima foruma mozes i ti to sam napraviti, dijelova ima kod stanka u zivinicama, znaci sta god ti treba kontaktiras ga i za 5-6 dana ti je to na kucnoj adresi.. a sto se tice marke skutera evo ti moji primjeri
----imao yamahu neos 50cc, nikad kraja kvarovima
----uzmem nakon nje peugeot viva city 50cc, zracno hladjenje, kod mene bio 4 god presao sa njim 45000km i jednom mu svjecicu zamijenio, stao mi bio ja mislio zakuco kad pukao remen, nakon toga izgubi vucu nece meda ja narucim i klip i karike i cilindar, i variomat i sve kad ja slucajno skidoh auspuh skuter ide ko lud, zacepio se bio.. i odma otkazuj narudjbu rezi auspuh i vadi sve.. znaci eto u 4 god ta 3 kvara sto se tice mehanike.. priznajem upao sam jedno 10x sa njega i krpio ga i farbao svojim rukama isto toliko puta...
----prodam vivacity.a uzmem novu liniju gilere runner 50cc,mijenjao remen i rolice, i mana bila kad se skuter ugrije i ti ga ugasis nemozes ga odma upalit tek nakon nekih sat vremena.. znaci runner bio 4x skuplji nego vivacity a sto jest jest francuz mi se najbolje pokazao.. ali to sve zavisi na kakav skuter naletis.. ako naletis na nekog groba nauci se na to da ces non stop kod majstora bit..
 
Član
znaci, u principu, na kakav naletis... nasao sam sebi piaggia nekog, svidja mi se... zanima me kako ide prevod, je li kao za auto ili? koliko to kosta, sta treba od papira i slicno? da znam moram li ujutro rano ici, dok MUP radi ili mogu popodne nekad, da rijesim odmah sve
 
treba ti sve ko za auto , kupoprodajni ugovor, stara saobračajna , pa odjava , pa prijava , pa tehnicki , pa osiguranje i na kraju registracija ponovo na tvoje ime s tablicom i stikerom, .svo sijelo je mene doslo oko 180 KM
 
Član
Sarajlija071 je napisao(la):
treba ti sve ko za auto , kupoprodajni ugovor, stara saobračajna , pa odjava , pa prijava , pa tehnicki , pa osiguranje i na kraju registracija ponovo na tvoje ime s tablicom i stikerom, .svo sijelo je mene doslo oko 180 KM

mislio sam da je to jeftinije:icon_confused:
obzirom da je 50-ka, al nema veze, sto se mora nije tesko :D hvala puno
 
Član
Ja preporucujem Peugeot VivaCity. samo preko 2002 g.p.
Odlican sktuer za male pare, ja ga imo preso s' njim ovu sezonu 8.000km, Hvala Bogu nikad nije nista bilo od kvarova, jedino iglica u karburatoru se zaprljala (8km popravak me izaso).
Preporucujem taj skuter ili SF2 isto odlican skuter.
;)
 
Član
Pored svih SF2 koje sam gledao, nijedan mi nije privukao paznju, il su puno presli, il su izubijani, il su skupi za moj budzet :D
sutra idem jednog piaggia pogledat, vjerovatno cu njega kupit... hvala svima na pomoci:cool:
 
Top