Savjet za privremenu zastitu lima!

Savjet za privremenu zastitu lima!

Član
Imam problem sa unutrasnje strane gepeka, kod cepa rezervara pusta vodu u gepek, dakle korozija pojela lim i to dobro. Sa vana je uradjen lim, ali vjerovatno pusta ispod one plastike kod rezervoara. Zanima me cime to zakrpiti trenutno, bar da prezimi do sledece godine, slab sam sa kesom, a znam da ce uzeti minimalno 100-150 km da uradi majstor. Zna li neko sto jeftiniji nacin, da se to zastiti preko zime a da ne pusta vodu. :icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 
Član
pokusaj sa nekom od ovih zasitia sto se nanose cetkom tipa onaj body 999 ili tako nesto. raspitaj se po ovim bojama i lakovima
 
Član
lauda_bc je napisao(la):
pokusaj sa nekom od ovih zasitia sto se nanose cetkom tipa onaj body 999 ili tako nesto. raspitaj se po ovim bojama i lakovima

Hvala drug ;) vidjet cu ovih dana, bitno mi je da zavrsim dok nisu kise i snjegovi, jer gepek mi uvijek mokar zimi !!!
 
Član
Googlao sam malo i stvarno super stvar, a rupice su male ali ih je vise tako da ce moci zakrpiti bar do sledece godine!
 
Član
Uzmi prije nanošenja bilo čega antirost tekućinu nije skupa oko 4 KM je pa nanesi 2-3 sloja da pojede tu hrđu pa onda krpi i farbaj poslužit će do ozbiljnih radova ;) Možeš i poliesterskim kitom popuniti tu šupljnu: Ovaj body imaš u tri vrste pakovanja u tubi kao pasta, u onoj boci kao od silikona i pakovanje kao ona limenka od boja 750ml il kolko već dodje
 
Član
adi187 je napisao(la):
Uzmi prije nanošenja bilo čega antirost tekućinu nije skupa oko 4 KM je pa nanesi 2-3 sloja da pojede tu hrđu pa onda krpi i farbaj poslužit će do ozbiljnih radova ;) Možeš i poliesterskim kitom popuniti tu šupljnu

Znam za antirost, cak i imam negdje u garazi, i kontao sam nanjeti, a farbati necu cak ni kad se odradi kako treba, jer se ne vidi zavuceno je izmedju blatobrana i lima, cak ce biti tesko i nanjeti body 999, a za poliester cu vidjeti dok vidim prvo cijenu body999 ili nesto sto je slicno njemu. U svakom slucaju hvala ;)
 
Član
FirellesMonster je napisao(la):
Body 999 u onoj limenoj boci od 750 ml cini mi se, kosta 17,50 KM u autodijelovima ;)

a koliko kosta poliesterski kit da li neko zna, sa ovim body 999 su mi prespricani blatobrani, barem izgleda tako jer kad se guli, guli se kao silikon sive boje. Pa ako kupim taman da premazem gdje se ogulilo!! ;)
 
Body 999 je zakon, on se inace koristi za varove, znaci gdje je vareno, nanese se ova masa i onda radis dalje.. kad se osusi bude kao guma... samo fino ocistis povrsinu i lagano nanosis... a brzo se i osusi...
 
Član
Kit ti je 9 KM veliko pakovanje a imaš i malo 5.5 KM ista firma radi ih kao i ovaj body 999
 
Član
Danas bio i izadje me, skupa 21 km i body 999 i kit, pa idem sutra ili prekosutra da kupim. Hvala svima na savjetima ;) moze lock!!!
 
Top