Savjet za kupovinu - Citroen C3

Savjet za kupovinu - Citroen C3

Član
Pozdrav,

Kao sto sam pisao u drugoj temi, namjeravam otici pogledati C3 kod preprodavaca Herc auto, jucer isao al odvezli auto na dubinsko

http://www.olx.ba/artikal/17756642/citroen-c3-1-4-hdi-2006-god/


A imam drugu soluciju u ovlastenom Pavic auto u Tz, 2005. God, presao 220.000, sa servisnom histprijom kod njih od 2010 i 120.000km. Uradjeni i veliki servis i set kvacila na cca 200k. Bila zakacena karambolka pa je ofarbana i auto ispolirano.

Sad sam u dilemi ako oba auta budu ispravna, za sta se opredijeliti. Ovaj u Sa mi je zbog boje bolji, a ima i senzore, manju km na satu (jucer mi lik odgovorio, kod nas je tako dosao, mi ne vracamo. Mozes pregledati ostala auta,ima ih i sa 250k).
A ovaj u Pavicu mi je nekako sigurnija varijanta, jest da je presao 220k. S tim da i njemu u avg istice reg.

Sad ne mogu bas biti pametan...
Auto je za zenu, pa je i boja vazan faktor (meni nebi toliko bila) :D
 

Prilozi

  • C3 001.jpg
    C3 001.jpg
    45,5 KB · Pregleda: 25
  • C3 003.jpg
    C3 003.jpg
    49,6 KB · Pregleda: 27
  • C3 004.jpg
    C3 004.jpg
    51,4 KB · Pregleda: 24
  • C3 005.jpg
    C3 005.jpg
    35,3 KB · Pregleda: 27
  • C3 006.jpg
    C3 006.jpg
    52,7 KB · Pregleda: 26
  • C3 007.jpg
    C3 007.jpg
    46,7 KB · Pregleda: 25
Član
Nazalost ovako preko foruma ti niko konkretno nece pomoci... Jednostavno moras oba pogledati, km nije toliko vazna po mom mišljenju od opšteg utiska kad ih probaš, tj oko mehaničke ispravnosti i istrošenosti uopšte, po meni jto presudno uvijek. Enterijer se da očistiti, ali ne može se baš sakriti da je izlizan, raskliman itd.što odaje lošeg vlasnika i manjak održavanja, a od takvog auta ja bih bježao.
 
Član
To svakako, zato cu i otici sutra do Tz da uzivo pogledam i ovog u ovlastenom.
Nekako mi se ovlasteni cini kao sigurnija varijanta u odnosu na svercera, al opet i ovladteni znaju svasta raditi, pa sam i otvorio temu da i od tuzlaka cujem ako ima neko nesto o Pavicu reci.

Mislim da 220k i nije prevelika km??
 
Član
Ovih 159 mi je bas klimavo, kao i svako haman auto iz uvoza ima od 155 do 160.

A ovaj iz Pavica ima servisnu historiju (mozda izmisljenu,ko zna) kod njih od 2010 i zadnjih 100k.

Sad bih opet volio ako neko od tuzlaka zna malo vise o Pavicu da mi kaze kakvi su po pitanju polovnjaka. Ovaj mi je sve otvoreno rekao telefonom. Naprijed je bilo kucnuto tj neko naletio na ivicnjak i bila zagrebana karambolka koja je ofarbana i pukla plastika ispod, koju cekaju da zamijene. Te antenu.

A ovog u Sa jos nisam vidio, odoh danas da vidim uzivo....
 
Član
Ma gledaj sve osim kilometraze, u to niko normalan ne vjeruje vise, ja sam bio u kopirnici u Zenici i likovi printaju servisnu u koloru za alfu 147 kao da je normalno... pecati, fazoni, sve ima.
Gledaj stanje, mozda je prednost tog u ovlastenom sto ti - ako je servisna uredna- mogu izbaciti historiju servisa auta... ako pocnu okolisat, bjezi od toga
 
Član
Ma gledaj sve osim kilometraze, u to niko normalan ne vjeruje vise, ja sam bio u kopirnici u Zenici i likovi printaju servisnu u koloru za alfu 147 kao da je normalno... pecati, fazoni, sve ima.
Gledaj stanje, mozda je prednost tog u ovlastenom sto ti - ako je servisna uredna- mogu izbaciti historiju servisa auta... ako pocnu okolisat, bjezi od toga
Znaci isto dodje ako je auto preslo 572.349 km pa vraceno na 138.364km i auto da je preslo 129.846km?
 
Član
Tom tuzlanskom barem znaš nešto šta je i kad rađeno, ne vjerujem da bi govorili da su uradili servis i kvačilo a da nisu...Boja i kilometraža su među zadnjim stvarima koje trebaš gledati, auto na pregled kod dobrog majstora, test vožnju... Premda za te godine i te pare šta i očekivati.
Ti u hercu su mi neozbiljni, iako ih ne znam, valjda je prva stvar da auto opereš, pa ga onda slikaš i stavljaš na oglase....
Uglavnom, bez dobrog pregleda ništa.
 
Super Moderator
ja prodajem evo 156 uvezo je iz CH, 2002 godina, stajala na placu od 2012. kilometraza 313 000, servisna njena orginal i pitaju me jel vracena kilometraza? hahaha :D
 
Top