SAVJET za izduv

SAVJET za izduv

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Treba mi vase misljenje o izuvu ali bez odgovora tipa:"ja bi to","ja ne bi to","ma ne valja to"...itd
Znaci samo iz iskustva da mi pomognete...
Ovako na mom autu nema ni katalizatora ni srednjeg lonca znaci samo zadnji sportski...eh posto hocu sada da radim izduv sa 2 izlaza na svaku stranu po jedan zanima me kakva bi bila kombinacija da stavim SAMO srednji lonac a da na izlazu stavim samo nastavke navarene na cijev(znaci samo srednji lonac cisto da ublazi malo grmljavinu,naravno bez zadnjeg lonca)...kakav bi zvuk dobio???
 
Član
Nije misljenje nego iskustvo,volio bih da ti pomognem i poslusaj me vrati mu srednji i zadnji lonac (jer SAMO sa zadnjim gubis osjetno snagu) i onda navari na izlazu zadnjeg cijev koja ce ici na drugu stranu i imaces solidan zvuk,a ne "grmljavinu" Pozz..
 
Član
Ma direktno iz grane bez ikakvih loncica... Samo gola cijev i racvaj je na dva dijela...
 
Član
daj fiesta...ti sereš a neznaš si napravit jebeni ispuh..kak če ti neko odgovorit iz iskustva..prvo i osnovno..nemaju svi taj auto..i nisu isti motori..ak si imalo pametan..može i sam zaključit da neće isti zvuk bit kod tebe na autu i recimo kod nekog desetog..ak očeš imat bolji zvuk..bolji si napravi novu ispušnu granu sa većim promjerom cijevi...i da ti neide izalzi 4u1 nego 4u2 pa tek poslje srednjeg lonca ak češ ga stavljat nek ti ide 1u1...al stavi si već promjer cijevi..
 
Član
Koji si ga sad ti seronja,covjek je lijepo molio za misljenje i iskustva drugih a ne za tvoje pametovanje ko da nikone zna dali je 4 2 1 ili neka druga kombinacija. Prestani sa tim izigravanjem pametnjakovica i napravi nes od te krntije,šklopocije ili kako vec zoves taj komad zeljeza sto se savijao negdje oko bandere vjerovatno tvojim zaslugama velikog vozaca.
 
Član
PoloG40 je napisao(la):
daj fiesta...ti sereš a neznaš si napravit jebeni ispuh..kak če ti neko odgovorit iz iskustva..prvo i osnovno..nemaju svi taj auto..i nisu isti motori..ak si imalo pametan..može i sam zaključit da neće isti zvuk bit kod tebe na autu i recimo kod nekog desetog..ak očeš imat bolji zvuk..bolji si napravi novu ispušnu granu sa većim promjerom cijevi...i da ti neide izalzi 4u1 nego 4u2 pa tek poslje srednjeg lonca ak češ ga stavljat nek ti ide 1u1...al stavi si već promjer cijevi..

Ti si izgleda neki specijalizovan lik??
Pusti se suplje.Ako vec hoces neki ukras.Samo ubaci jos jednu cijev prije zadnjeg lonca i sprovedi je na drugu stranu.Dobit ces i zvuk i ukras.
 
Član
evo boky imas ove dvije kombinacije

6d1f27eb5.jpg

0d0327hq3.jpg


attachment.php

attachment.php
 
Član
Ee htjeo sam i ja ovako nesto slicno, ali na kraju skroz nesto drugo ispalo... aluspuh kod Punta je postavljen previsoko u odnosu na zadnju karambolku, koji god izduv stavis bice blizu asfalta... sad da mogu ponovo birati uzeo bih opciju po dva nastavka, zadrzao fabricki lonac...
 
PoloG40 je napisao(la):
daj fiesta...ti sereš a neznaš si napravit jebeni ispuh..kak če ti neko odgovorit iz iskustva..prvo i osnovno..nemaju svi taj auto..i nisu isti motori..ak si imalo pametan..može i sam zaključit da neće isti zvuk bit kod tebe na autu i recimo kod nekog desetog..ak očeš imat bolji zvuk..bolji si napravi novu ispušnu granu sa većim promjerom cijevi...i da ti neide izalzi 4u1 nego 4u2 pa tek poslje srednjeg lonca ak češ ga stavljat nek ti ide 1u1...al stavi si već promjer cijevi..

pa nisam ja specjalizovan za to da "pravim" izduv...
Cuj kako ce mi neko odgovorit iz iskustva,fino...neko ko zna da li je bolje staviti veci fi cijevi ili manji,sta dobivas sta gubis,koliko lonaca kako napraviti izlaz na drugu stranu zbog polozaja mog rezervoara i ostale stvari...necu naprimjer da mi iz jednog izlaza izlazi dim iz drugog ne...a sve to mi moze pomoci jedino neko ko ima ISKUSTVA,kontas SADA posto vidim da odajes indicije pomalo priglupog i TUPOG insana...
 
ajdin_ze je napisao(la):
PoloG40 je napisao(la):
daj fiesta...ti sereš a neznaš si napravit jebeni ispuh..kak če ti neko odgovorit iz iskustva..prvo i osnovno..nemaju svi taj auto..i nisu isti motori..ak si imalo pametan..može i sam zaključit da neće isti zvuk bit kod tebe na autu i recimo kod nekog desetog..ak očeš imat bolji zvuk..bolji si napravi novu ispušnu granu sa većim promjerom cijevi...i da ti neide izalzi 4u1 nego 4u2 pa tek poslje srednjeg lonca ak češ ga stavljat nek ti ide 1u1...al stavi si već promjer cijevi..

Ti si izgleda neki specijalizovan lik??Pusti se suplje.Ako vec hoces neki ukras.Samo ubaci jos jednu cijev prije zadnjeg lonca i sprovedi je na drugu stranu.Dobit ces i zvuk i ukras.

Ma pusti ga vidis da je lik degenerik svoje vrste...
A sto se tice toga izvlacenja cijevi na drugu stranu...mislim da sam nasao izlaz iz ove situacije...nasao sam BMW-ov lonac sportski slican onim sto dodju na hondama sa dva ulaza i dva izlaza...i stavio bih ga na sredinu...mislim da je rijesenje ok
 
Hvala EMIRE ako nadjes jos koju kombinaciju bar vizuelno sa 2 izlaza postavi mi ili posalji...imam hiljadu vizija...mislim da cu ja onaj dio gdje dodju mrezice odrezati i tu ubaciti rore ali ne znam kako bi izgledalo
 
ma imam tu sliku odavno...ali vidis da on nije samo odrezao tamo gdje dodje crna mrezica...vidis da na sredini karambolke ima otvor...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top