Savjet za Audi-a

Savjet za Audi-a

Legend
Lexillium je napisao(la):
Svaku ulje je dobro ako je originalno i ako su specifikacije navedene na dekleraciji tačne.

A ne uzmeš tamo Castrolovo pakovanje,piše da je za npr. PD motore,a unutra ono ulje ''no name'' iz Interexa od 5 maraka kanister:))

:cool: :cool: :cool:

Pakuju ga na koridoru :D
 
Član
Kad je nov motor ides specifikaciju ulja koju su napisali, preko 100-150k dizes za jedan gore. Ako je propisano 5W-40, onda poslije toliko km sipaj 10W-40. Motor se trosi kakav gog da je i to 5W ulje je prerijetko za ovih vrucina, ne velim zimi, ali ljeti je prerijetko pogotovo za motor koji ima 150+ milja na satu.
 
Član
druze, samo se drzi ovlastenog. mozda ces neki dio platit malo skuplje, al znas da te nakon toga nece bolit glava. sto se tice ulja (posto je kod mene isto A4 2004god) sipali su mi castrol 5w40 i uskoro bi trebo opet nekad na servis, al ni kap ulja mu ne fali
 
Početnik
Danas odradio neki sitni servis.Ulje sam sipao 10w40 jer je auto data tako izbacila za moj model,godiste i klimu tj koji su vremenski uslovi.Ugradjena zastita tj 4 linije i prekidaca neka nest,nezz majstora je to nehs cacko ugl garantuje zivotom kucom i svim da ga nemogu otjerat pa bumo vidili.A daki imas pm ;)
 
Član
Sarajlic je napisao(la):
Za one koji neznaju posato sam vlasnik Audija A4 2002 2.5 tdi quattro 132kw.Sada mene zanima sta cu sa odrzavanjem.Ja sam naisao na podatke obezbijedjene direktno od audia da zamjena ulja bude svakih 7500km a servisni intervali po 15 000km.Ono ostalo pretpostavljam da je isto,klasika zupcasti na 90 i mirko remenje na 90 hiljada i sl.I da posto je auto preslo vec 200 hiljada da li mogu sipati 10w40 ulje.Nadam se da cete mi pomoci i hvala vam.

Neka je sa srećom drug :cool:

Nego ti meni reci kako se ti uklopi u cijenu od 12.800 KM:icon_biggrin: sa ti audijem :icon_question:
 
Početnik
elmo je napisao(la):
Sarajlic je napisao(la):
Za one koji neznaju posato sam vlasnik Audija A4 2002 2.5 tdi quattro 132kw.Sada mene zanima sta cu sa odrzavanjem.Ja sam naisao na podatke obezbijedjene direktno od audia da zamjena ulja bude svakih 7500km a servisni intervali po 15 000km.Ono ostalo pretpostavljam da je isto,klasika zupcasti na 90 i mirko remenje na 90 hiljada i sl.I da posto je auto preslo vec 200 hiljada da li mogu sipati 10w40 ulje.Nadam se da cete mi pomoci i hvala vam.

Neka je sa srećom drug :cool:

Nego ti meni reci kako se ti uklopi u cijenu od 12.800 KM:icon_biggrin: sa ti audijem :icon_question:

Hvala drug,a jbg uklopio se namirio nesh i to je to :icon_biggrin:
 
Top