savjet udes

savjet udes

Član
elmir je napisao(la):
sutra metar kabla i objesit se

ne pricaj gluposti... :icon_confused: jbg jarane prijatelj ti je zasro neka on plati... on je kriv... jes da si sad u veoma ruznoj situaciji kako mu reci i sve ali njegovo je da ti sam ponudi popravku ;)
 
Član
cim smo izasli iz auta, gledam auto, nista od njega, vidi da mi nije svjedno hocu skoro zaplakat, pridje mi i rece, znam sta ce ti stari reci ovo ono, elmire imas moju rijec odma ganjam kredit dignut cu 5-6 hiljada platit cu ti auto, prodat cemo ovo u otpad, namirit cemo ostalo, nemoj se sikirati........... sutra smo ja i on na kafi pa cemo vidjeti sta i kako... nije da mu nevjerujem jaran mi je dosta godina, i sve, ali sutra ce se vidjeti ko je kakav jaran i ostalo..
 
Član
GOLF TZ je napisao(la):
imas li slika kakvih da vidimo sta je bilo...???

ima na mobitelu od druga ali noc nevidi se, slab mobitel a i nemam tu slike.. sutra ako odem u servis uslikat cu.. samo da hoce izaci na dobro, kud bas meni da se desi ovako nesto, kud ikome, joj joj joj.. da sam ja vozio bilo bi drugacije, bio bi drugi osjecaj krivnje, znao bi sta me ceka a ovakooo.. nisam pametan
 
Član
jarane...nadam se da ce ti platiti...a ti sebi uzmi drugo auto i sljedeci put nedaj nikome auto i cuvaj se ovih krivina kod turbeta..jebene su pravo znam to tu zivim po sto puta prodjem,,nagledao sam se sudara i prevrtanja sve kod proketog agrokopa..preksinoc mi se neko zabio u vazne pred kucom al velike preko 200 kg imaju..
nego drug sretno u rijesavanju problema imas podrsku od raje ;)
 
Član
hvala vama svima, i sve, nije mi lako.. ostao sam bez svoje najvaznije stvari, koju volim, i ostalo.. neznam..neznam.. jojjjjjjjjj
 
Član
kao sto sam ti vec rekao samo idi fino sa njim,sada ti se ne vrijedi zakacit s njim,jer onda neces dobit ni marke. Nego fino i polako sve,ne smijes se zivcirat. U jednu ruku shvatam kako ti je,jer sam prozivio udes,razbio auto starom koji realno nije mogao da plati popravak,znam kako savjest radi,ali nisam razmisljao o kablu,sta ti je ba. Rijesit ces ti to sve,objasni mu fino da od osiguranja neces nista naplatit,mislim toga si vec i sam svjestan. Dogovorite se,ljudski bi bilo da ti plati,jaran ti je,ti znas koliki je covjek ili sta vec. Mada ja ne vjerujem nekad sam sebi,a kamoli drugom,,zato pamet u glavu,i fino to rijesi;)
 
Član
jojj drug pa gdje ces davati auto, ne mogu to svarit..kao ni to da je on trazio auto od tebe...hmmm..ja i kad mi nude auto ako nije full kasko ne uzimam da vozim..zao mi je stvarno...al to da vas bacilo, ne zvuci da se bas vozilo sporo?
1.tesko ti jeste ali razuman si covjek, dakle fino razmisli...
2.osiguranje zaboravi
3. rijesenje : drug kako je znao uzeti da vozi, skrivio udes-slupao auto-kriv, neka sada bude prijatelj i plati popravak komplet auta ;)
fino s njim popricaj prijatelji ste-ocito dobri, neka ti procjenjenu stetu isplati kako zna-kredit i sl (valjda radi gdje)...
a to sto je on platio kaznu 100 km, to je za pocinjeni prekrsaj...to bi i ti dobio da si vozio, plus da poravljas auto sam, jer kad si kriv osiguranje ne placa tvoju stetu-logika (nego stiti onog neduznog-vozac tuarega)...
dakle to sto je dao 100 km nema nikakve veze s stetom na tvom autu...nego dogovori to s njim da ti popravi...
inace ako hoces da izgubis prijatelja-posudi mu pare (auto u ovom slucaju)...

p.s. a znam kako ti je , ja sam svoje havarisao ni kriv ni duzan (cekam jos sta ce biti od toga) i osjecaj je tesko opisati, uzas uzasa...posebno kad nisi kriv...ali evo izdrzalo se i fala Bogu ostalo se zivo,zdravo i sada imam visestruko bolje auto :)...ne brini izace to na dobro...
 
Član
Ako nemas kasko, mozes zaboraviti osiguranje. Vidim neki predlazu da lazete nesto pa pokusate lika uvalit, osim sto nije posteno, nisam siguran ni da bi proslo na sudu, ako su sve fino policajci premjerili. Tako da tu nemas puno izbora, sad koliko ste isli, nije ni bitno, ako ste vi krivi - jaran ti je ocito vec dobio kaznu za to, to je prakticno gotova stvar sa te strane. I da ga nesto naknadno krive, ti nemas sta sa tim. Sto se tice tvog auta, jaran ga je razbio, on bi ga trebao i popraviti ili bar ucestvovati u tome. Ako nece, mozes ga pokusati preko suda ganjati, al opet ti si kriv sto si mu dao auto. Tvoja imovina, ti odlucujes kome ces je dati ili ne...
 
Član
od osiguranja neces moci prijatelju nista izganjati,samo ce ti reci "neprilagodjena brzina uvjetima na cesti"...djaba price o ledu i sl :icon_sad:
imao sam nesto slicno ljetos,"bibijada" na kraju skolske godine,maturanti...haver me opi*di s ledja,on kriv 100%,nije se mogao zaustaviti i direkt u mene,napravi mi finu stetu,ja budala kazem "jbt ga,vozi dalje",ne mogu da ti opisem koliko mi je sad krivo sto nisam zvao muriju...
brate,da ti je iz oka kan'o neka placa,trazi da ti sredi auto!
 
Član
naravno da nemam kasko..samo problemi zivi u mom zivotu.. ccccc.. jest me krenulo, sta me snadje.. joj joj joj, ode leci probati zaspati, ujutro cu obici osiguranje trazit savjet, sta kako, popricat s jaranom sta misli, recu mu da trazim lovu za auto nek se snadje u najkracem roku i sta bi.. hvala vam svima.. sutra prenem sve..:icon_cry::icon_cry::icon_cry::icon_cry:
 
Član
sve su ti ljud vec rekli on ga razbio, on ti kupi novo ako ti je prijatelj i to je to ... osiguranje zaboravi krivi ste 100 %.... ja ljetos sjeo drugu u auto znaci samo sjeo i dignem rucnu popucaju sajle ... znaci samo sjeo u auto i digo rucnu ... fino otiso i kupio mu sajle .. to ti samo za primjer dajem, njemu bi to svakako puklo al mene djavo navrati da dizem i to ti je to ...
 
Član
evo sad sam procitao sve i prosto ne mogu da vjerujem sta sve neki ljudi pisu,npr "jarana za vrat" i svasta nesto da vise ne navodim,jbte ko da je momak htjeo da mu razbije auto,Boze moj desilo se to sto se desilo i sta sad,hvala Bogu niko nije nastradao,svaka steta se namiri ali jaranstvo tesko,ako ti je bas "jaran"onaj pravi,neces se valjda zakaciti s njim zbog auta:icon_mad:,evo ti jedan licni primjer,bila je zima,poledilo i hoce jaran(znaci onaj pravi za koga bi krvi dao)da ga naucim da skrece pod rucnom(nesto ko drift,ima jedna staza kad se skrece kuci,ubila se za uletanja pod rucnom:D)nebitno sad to,znaci sjeo za volan gas,rucna i buum u kucu,napred sjebo sve,hauba,maska,blatobran,farovi itd,pofina steta.....kad je vidio kolika je steta sasro se sav,jbga neradi nigdje,starci mu jebeni itd.....da skratim auto sam sredio kako sam sredio....ali taj nam slucaj nije sjebo jaranstvo,vec naprotiv.......ako mozes sta izvuc iz ovog dobro i jest,ne kazem sad da mu trebas halalit to,al uvjek se nadze neko rijesenje,samo ti kazem da ne trebas sad"jarana za vrat"zbog auta ko sto to neki ovdje kazu.....:icon_mad:
Uostalom zar se nebi mogla napraviti neka akcija skupljanja pomoci da to rijesis ako vec ni ti ni jaran niste u mogucnosti,kad bi svako od nas dao bar po cenera(evo ja cu prvi)koliko nas ima na forumu,mogao bi kupiti drugo auto,***** ga ja ako ovaj forum ne sluzi da se mezdusobno pomognemo u nevolji,sta mu je onda svrha....naci ce se neko rijesenje,ne gubi nadu....zapati ZIVOT JE NAJVAZNIJI...
 
Član
Čuj čovjeka, metar kabla i objesiti se?!:icon_mad:

Jes' ti normalan, ALOOOOO, zbog komada lima koji možeš uzeti u svako doba kad zasučeš rukave i zaradiš?! Jes' da se nema posla i dobrih plata, al' biće nekad. Ako ti je drugar, snaći će se i on za pare, naći ćeš drugi auto, idi popij nešto da se smiriš, odspavaj i biće sve drugačije.;)
 
Top