Savjet u vezi kutije

Savjet u vezi kutije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ev da pitam ovdje,kupio sam prije nekih 20-tak dana paju,307d4,s kutijom i maskom,zanima me sljedece,nalazi se u kompresionoj kutiji,dimenzija kao na slici i nekako mi ne lupa kako bi trebalo,nije jak zvuk,membrana se krece,al nema bas nekog extra rezultata sto se tice zvuka,ne znam sta je razlog...kutija je po sastavima iznutra lijepljena necim,ne znam cime,kao silikon,na to lici:lol::lol:
uglavnom,jel to do kutije,jel bolja sa aeroportom il sta vec,ne razumijem se bas previse u to,pogotovo ne u kutije...e pa ak moze savjet,da ganjam nekoga da mi pravi novu kutiju il sta vec:icon_rolleyes:
 

IGY

Član
fali ti kosina u kutiji, nazad,
mozes ubaciti piramidalne spuzve unutra, a i malo su mi dimenzije cudne
sve zavisi sta zelis, hoces dubinu onda pravi otvor na kutiji malo porta zadaj i rokaj
 
Član
a s koje strane da stvaim port,s prednje,na kojoj je zvucnik,nema prostora,,zbog maske...i meni su dimenzije bile cudne,al pajo kupljen prije 3 mjeseca,ubacen u kutiju i svirao na pojacalu od 70W rms-a,znaci nije nikako ubijan u pojam,a i masku dobio,koja je 20KM,sve za 120KM...
 

IGY

Član
hmmm
najbolje bi bilo da port ide naprijed, ali ako nemas prosora stavi ga sa strane, i ako neces imati taj ucinak 100 % bice puno bolje
 
Član
e druze aj poslusaj me, napravi ti skroz novu kutiju, ta kutija je malo pomala za bilo kakav port .... a ako se odlucis na pravljenje nove kutije imas vedu on ti to zacas proracuna, ti kasnije samo sastavis ;) .... a iskreno da ti kazem ako hoces stvarno glasan i dubok bass, SLOT PORT kutije su bog i batina, ove obicne kutijice sa portom mu nisu ni do muda .... ja sam se iznenadio kako slot port kutija, ako se dobro izgradi naravno, savija lim i kakav zvuk pravi .... evo ti primjer slot port kutije ....

i311671_175562.jpg
 
Član
:icon_eek: nisam ovo nikad ni vidio:icon_redface:
zvucnik ide u centar ove kutije:icon_question: znaci,kad stavim poklopac(valjda ima:icon_question:),kutija ce bit komplet zatvorena osim ovog otvora za zrak u obliku pravougaonika:icon_question:
 
Član
ma jok zvucnik ti ide naprijed, stranica koje nema je gornja, a port ti je taj otvor koji ide sa zadnje strane zvucnika prema bocnoj i zavrsava na prijednjoj strani .... ma ovo ti je super kutija za slusanja, tuniras na niske frekvencije nekih 32-36Hz i znas kako ce lijepo svirat ....

evo ti primjer kako to izgleda kad se sve zavrsi ....

i311680_dsc02206fb6.jpg
 
Član
aha,nisam odmah shvatio,ova kutija jos uvijek nema otvora za zvucnik:lol:
a kad se zavrsi trebalo bi otprilike ovako izgledat

malo cu progooglat,,da saznam nesto vise,i potrudicu se da nadjem nekog da mi napravi tu kutiju,hvala puno svima na savjetima;)
 
edoze je napisao(la):
aha,nisam odmah shvatio,ova kutija jos uvijek nema otvora za zvucnik:lol:
a kad se zavrsi trebalo bi otprilike ovako izgledat

malo cu progooglat,,da saznam nesto vise,i potrudicu se da nadjem nekog da mi napravi tu kutiju,hvala puno svima na savjetima;)
ovo je jarane dobro pomala kutija.....moja je dobro dobro veća....dimenzije moje kutije su:
Visina:40cm
Širina: 41,5cm
Dubina: 34,5cm...
i naravno obavezno trebaš imati port,,,jer kada je kompresiona....imaš bezveze bass....a kod mene je d2 u kutiji ovoj sa portom......i kad bass lupi....prepadneš se.....
 
Član
ma vidim da nije to to,moracu rjesavat nesto,u tebe je bolja kutija jer ima aeroport
jos jedno pitanje,u kojem programu racunate dimenzije,koliko sam shvatio ima neki program:icon_question:
imaju specifikacije woofera u katalogu,al ne znam kak izracunati litrazu i sve ostalo sto treba za kutiju,pogotovo ne znam za slot port kutiju:icon_question:
 
edoze je napisao(la):
ma vidim da nije to to,moracu rjesavat nesto,u tebe je bolja kutija jer ima aeroport
jos jedno pitanje,u kojem programu racunate dimenzije,koliko sam shvatio ima neki program:icon_question:
imaju specifikacije woofera u katalogu,al ne znam kak izracunati litrazu i sve ostalo sto treba za kutiju,pogotovo ne znam za slot port kutiju:icon_question:
jarane.....samo ti napravi kutiju.....ovakvu kao što je kod mene.....jarane sad kod mene i jana lupa neopisivo u sobi.....ova kutija je baš extra za pioneera......jbt ja pustim narodnjake....drmaju za 10....samo me malo komšije jebu...dolaze na vrata....
 
Član
kad vec pravim onda cu napravit slot port,kaze eddo da je najbolja,a moze se i skontat da se razumije po rezultatu na dB dragu;)
 
Član
edoze je napisao(la):
kad vec pravim onda cu napravit slot port,kaze eddo da je najbolja,a moze se i skontat da se razumije po rezultatu na dB dragu;)

po mom misljenju najbolja za slusanja, a sto se tice dB draga tu se radi skroz drugi tip kutije, al kad je slusanje u pitanju, probo sam 1001 kutiju i odlucio sam da je slot port najbolji, samo sto moras napravit poprilicno velku kutiju i tunirat je dobro, i ako ti nije mrsko uzmi sve stranice porta zaobli sa smirgl papirom, dobices puno bolji ucinak .... a sto se tice programa, bass box pro 6-ca, da se skinut preko torrenta, imas i neke update-e, proguglaj malo sve se da nac .... pozzz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top