savjet savjet treba mi

savjet savjet treba mi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ljudi hocu da farbam branik svoj prednji sjebo se u toku zimee..od kamencica znate kako to vc izgleda.. pa mislio sam ga sam ofarbat sa kopresorom svojim imam i spricu dobruu pa reko imal tu velkog majstorluka..pa trebala mi pomoc kako sta ??? hvala ipak :)..
 
Član
najbitnije ti je da je sprica dobra
prvo pripremis branik za farbanje

farbanje odradi u nekoj valznoj prostoriji gdje nema prasine
 
Član
vodenim smirglom, recimo 600, pa sad neznam kakava ti je plastika-karambolka , mozes upotrijebiti i plastic primer (on je oko 6 -7 km u spreju,sredstvo za podlogu pri farbanju plastike) , ja kada sam oslajfao vodobrusnim , uzeo sam benzina ka krpu i presao karambolku da je ono ocistim za slucaj da je koja prljavstina ostala, , nemoj predebeo sloj farbe i plastic primera nanijeti jer ao je debeo postoji sansa da ispuca-farba ( ovo sam iz licnog iskustva , bar sam ja tako ofarbao karambolke dok sam imao yuga ), prajmer ti je ko bezbojni lak tako kada predjes jednom nemoras se truditi da ponavljas vise puta ,mislim ako ti ej ovo prvi put da radis sa tim, nemoj da ti temperatura bude previsoka(da kojim slucajem susis fenom-farba se ''zguzva'' ),vec ostavi da ''odlezi'' :) , valjda nisam sta fulao,ispravite me ako sam gdje pogrijesio.2-3 sloja ovisno koja ti je gustoca farbe(kvalitet)
 
Član
Da podlogu dobro ocistiti od masnoce, benzin ili nitro,te smirglati malko, ako je potrebno,ako ima neravnina, mozes vodenim mozes P600 ili vise... nanijeti prajmer ostavit nekih 30min na vanjskoj temp /(jer je toplo)/, pa spricu ili spray svejedno je, ako je podloga dobra, mora dobro ispast! Tako sam ja radio sa sprejom i odlicno je ispalo, kao da je pravi mastor radio..
 
Član
al imam malo gdje mije branik popuco jer kitovan je bio malo..jel to samo smirglatt i to je to... i Eror koliko ti je bilo spreja dovoljno jedan ili dva...??? i to sprejom si farbo i super ispalo???? coollll heheh
 
Legend
osmirglaj.....sprica,primer,lak,bezbojni.....i 10000000000000000000000x je bolje spricom nego spray
 
Član
enesss je napisao(la):
osmirglaj.....sprica,primer,lak,bezbojni.....i 10000000000000000000000x je bolje spricom nego spray

Potpisujem

I kad budes nanijeo lak nemoj ganjati sjaj i predebelo ospricat, nego lagano pređi svu povrsinu ravnomjerno, i onda bezbojnim, i kad se osusi ispoliraj.

Ako nisi nikad radio spricom, prvo probaj na nekoj drugoj podlozi, da vidis kako ide (kako bi ti karambolka kasnije bila ravnomjerno ofarbana):D
 
Član
ma ne treba bezbojni...lagano predjes primerom kako je adams reko, samo da prekrije, ne treba debeo sloj...znaci gledaj na svjetlu da prekrije sve...sacekas 20-30 min (pipnes na nekom skrivenom mjestu da vidis jel suho)...i onda ides spricom boju...ne bih ti preporucio sprej jer nije on za toga...znaci spricu i lagano 2 sloja maksimalno...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top