Savjet pri ugradnji monopoint sistema u audi 80 1.8

Savjet pri ugradnji monopoint sistema u audi 80 1.8

Selam alejk, lijep pozdrav ,
Planiram ako Bog da, da kupim sebi audi 80 b3 (jaje) 1.8 65kw karburator i naravno ugradim plin, ali je problem u tome sto taj audi ima karburator, a oni su koliko je meni poznato nepouzdani, i sa njima auto trosi vise goriva pa bi to htjeo izbjeci ugradnjom monopoint sistema ubrizgavanja ili u narodu tzv. poluajnspric. Intresuje me je li moguce ugraditi na audija monopoint iz passata 3, kolika je cijena ugradnje i sta sve treba montirati tj.kako ugraditi taj monopoint korak po korak? Znam da mi treba pumpa visokog pritiska, elektronski karb, senzori, i kompjuter tj.ecu. Hvala unaprijed.
 
Član
Pa lakse ti da kupis novije auto s kojim neces imat glavobolje... izaci ce te isto a s tim kombinacijama ce i tebe i majstore glava zabolit... ganjaj nekog b4 ajnsprica ako ces vec audija, nabaci sekvent i kuliraj
 
Problem je u tome sto imam budzet od 2000-2100KM , nasao finu 80-ku registrovanu za 1600km al sa karbasom, tako da sam to mislio nesto prepravit na monopoint, b4 ajnspric ima k glavu koliko znam, a ni k glava nije nesto pouzdana i tesko se moze ustimat kako treba, a za dvije milje slabo da se moze.dobar b4 kupit. Nije meni problem ni dizela golfa uzet al eto mislio sam sto da ne karb da prepravim i vozat se na plin, hvala na savjetu :)
 
Član
Ma velika ti je to zezancija, i ako spakujes, moze 100 cuda zezat, jos na to sve obicni plin koji je sam po sebi zezancija, ne bih ja to... bolje kupi dizela, imas i 80ki dizel i navozas se rahat
 
Član
Covjek je upravu, zasto bi komplikovao kada mozes jednostavno uzeti auto sa dizel motorom i nemas problema ili nekog koji nema karb. K glava je dobra kad je sve fino podeseno i ispravno samo kod nas u Bosni je problem sto se to godinama pokvarilo a svi gledaju da prodju sto jeftinije i voze svakom pa to ne radi lijepo. Pravi majstor je sredi da bude k'o bombona. Nije ti ni poluanspric zlatan, ima i on svojih mana...
 
Nema sta, odluka je pala na dizela,ja sam i pitao jer znam da su benzinci ovi stariji jako hafifni i nepouzdani u odnosu na dizele,da ne otvaram novu temu sta je bolje uzeti od dizela u g2 , turbo ili obicni dizel, znam da je obicni ono standard dobar nikakve mahane, a sta je sa turbakom, jel imao nekih izrazitih problema oko turbine ili neceg, i jel potrosnja.kod turbaka malo veca? Nisam na netu nasao ove informacije,izvinjavam se ako negdje na forumu ima odgovoreno.
 
Član
ako ti nije bitna snaga uzmi obicni dizel, zamijeni grijace ulje i filtere i navozat ces se.. ne samo u g2 nego u bilo kom autu tih godina.. naravno ako vec nije baraka
 
Top