Savjet oko ugradjivanja daljinskog otvaranja vrata

Savjet oko ugradjivanja daljinskog otvaranja vrata

Član
http://www.youtube.com/watch?v=cXWK_1QFcBE
Ovo mi se svidja i htio bih da ugradim, medjutim ne znam dobre i lose strane ovog sistema. Sta kad se pokvari a ostane zatvoreno, i kako se ponasa zimi kad zalede kederi a ukinuta rucica za otvaranje :icon_question:
 
Član
napravis jedna vrata da mozes rucno otvarat, tipa da izvedes negdje u prag ili ispod praga, sajlu sa pancirom, ono kulturno napravis ;)
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
napravis jedna vrata da mozes rucno otvarat, tipa da izvedes negdje u prag ili ispod praga, sajlu sa pancirom, ono kulturno napravis ;)

Dobra ideja toga se nisam sjetio, ali o5 valja tako zimi otvrarati msm ne znamkakva je situacija zimi ;)
 
Član
Code_kr sa foruma je imao isti sistem otvaranja na svom golfu mk2 nije imao problema zimi, prije ova brava klasicna smrzne nego keder ;) a imaš i vazelin malo namažeš kedere i nema brige da će smrznuti :icon_smile:
 
Član
adi187 je napisao(la):
Code_kr sa foruma je imao isti sistem otvaranja na svom golfu mk2 nije imao problema zimi, prije ova brava klasicna smrzne nego keder ;) a imaš i vazelin malo namažeš kedere i nema brige da će smrznuti :icon_smile:

A jos i mirise pola metra od auta pa da mi se pederi motaju kad osjete miris vazelina xD :cool:
a sada uskoro planiram i ja kupiti kakvog mk1 benzinca naravno pa idem redom po netu da vidim da se to malo sredi
 
Član
adi187 je napisao(la):
:D

Evo tog golfa :icon_smile:




Extra ga je uradio, predpostavljam da je sad i prednja karambolka i pragovi u boji auta jer je lsika iz 2011 ili neko nije podesio datum kako treba. Ovo i ja kontam isto odraditi nekako mi mocno izgleda.
 
ljudi moji..fino to vako izgleda..iz profila...ali kad pogledate s "prijeda" i tako..izgleda da kao da fali nesto :D
al haj o tom po tom..imam ovo sranje na svom corradu..i vjerujte kad sam tek dobio bila mi je furka..5 citavih dana.
evo odvoljio sam...najgore kad radis sta i onda moras kroz gepek..il desi ti se stanes auto radi izadjes da nesto pomjeris vrata se zatvore..i uvijek moras imat il odvojen daljinski u drugom dzepu..i tako dalje..sve je to lijepo (ulazit kroz gepek :D) ak kad si kuci...i sjebes se..al moze se desit na parkingu, na kiosku itd..
sve u svemu...samo briga vise..vjeruj :)
a sto se tice funkcionisanja...otvara i zimi isto..bez problema :)
 
Član
Zato skriješ negdje dvije zice od onog podizača sto otvara vrata + i - ispod branika il negdje i sa baterijom mozes da otvoris :D

A sto se tiče ovog golfa vraćen je posle u fabričko stanje german stile :D klasična vrata hauba,blatobrani,stavljene lajsne i 15'' felge i ofarban u plavu boju
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
a ja predpostavljam da imas gepek na autu, on nek ti bude ulaz svaki put kad zaledi :D
I gepek u ovaj fazon sve sem haube da bude full, novija auta cak i imaju daljinsko otvaranje gepeka, mada kod mene bi se poravnao gepek.


black__anegllll je napisao(la):
ljudi moji..fino to vako izgleda..iz profila...ali kad pogledate s "prijeda" i tako..izgleda da kao da fali nesto :D
al haj o tom po tom..imam ovo sranje na svom corradu..i vjerujte kad sam tek dobio bila mi je furka..5 citavih dana.
evo odvoljio sam...najgore kad radis sta i onda moras kroz gepek..il desi ti se stanes auto radi izadjes da nesto pomjeris vrata se zatvore..i uvijek moras imat il odvojen daljinski u drugom dzepu..i tako dalje..sve je to lijepo (ulazit kroz gepek :D) ak kad si kuci...i sjebes se..al moze se desit na parkingu, na kiosku itd..
sve u svemu...samo briga vise..vjeruj :)
a sto se tice funkcionisanja...otvara i zimi isto..bez problema :)

A to jeste kad stanes nesto na brzinu, moras gasiti auto i vaditi kljuceve ali sta znam nekako izgleda fino pogotovo kad nema steka ali vidjecu dok prvo nadjem autic kakav fin pa polako mozda bude i precih stvari na njemu.


adi187 je napisao(la):
Zato skriješ negdje dvije zice od onog podizača sto otvara vrata + i - ispod branika il negdje i sa baterijom mozes da otvoris :D

A sto se tiče ovog golfa vraćen je posle u fabričko stanje german stile :D klasična vrata hauba,blatobrani,stavljene lajsne i 15'' felge i ofarban u plavu boju

xD onda moras bateriju nositi u dzepu, nek stanes negdje van naseljenog, nit prodavnice blizu nit ista, jedino preklemat od baterije od mobilnog, naravno ako ne ostane doticni i autu mada uvijek mi je pored mjenjaca.
 
Ja sam na proslom golfu imo daljinsko otvaranje vrata,u slicaju da ostane daljinski unutra ja sam ostavio pod haubom 2 zice za otvaranje desnih vrata
 
Član
Onda ostavi bateriju ispod branika negdje zalijepljenu :lol:
Il mikroprekidač staviš negdje pod branik i preko njega otvoriš za slučaj da zaboraviš al pazi da ko ne vidi gdje je :D
 
Član
Moze
katanac-1334675934-148548.jpg


bilo mi je najbitnije da znam ponasanje zimi, a vec sam skontao gdje cu stavim i mikroprekidac, ali cim uzmem auto prvo farbanje i da se poravna tj zatvore steke i onda ide ovo.
 
Top