savjet oko turbine za golf 2

savjet oko turbine za golf 2

Posto mislim uskoro mijenjati turbinu na golf 2 51 kw zanima me dal da stavim onu od 44 kw(malu turbinu) ili da opet stavim od 51 kw ili mozda onu sa pasata 3 sa vodenim hladjenjem od 59 kw,ima li kakvih prepravki kad bi postavio ovu od 59 posto ima i vodeno hladjenje...
Ako je neko imao iskustva sa ovim turbinama nek napise sta je najbolja opcija....
 
mozes bilo koju, a ako ces sa vodenim hladjenjem onda moras komplet prebacit, ima oko toga malo posla a imas i K14 sa 1.9TD motora, ista je kao i kod golfa i passata 59kw samo nije na vodeno hladjenje
 
Član
Mozes tu na vodeno hlađenje, ja sam na dzeti 44kw, bila mala turbina i skinem stavim tu sa pasata jacu, i nije mi padalo napamet da sjecem crijeva fabricka od vode i dovodim na nju, samo blindiro ulaz i izlaz i eno je i dan danas se voza prodo sam je takvu. voza se tako preko 5 godina i nikakvih problema.
 
Drustvo,naletila mi dobra turbina kkk k 14 sa golfa 2 bez vodenog hladjenja,dal da nju uzmem,ima li kakve razlike izmedju ove turbine i one sa vodenim hladjenjem,iste su na oko,samo sto ona ima jos i hladjenje vodom,dal uzeti ovu turbinu....ima li razlike izmedju ove i one za golf 3
 
Član
Sto se tice vodene, i one bez vodenog, tu nemas nikakvih razlika, samo je prodnost sto ne moras jos crjeva sjec i dovodit vodu. I jedno pitanje, da ti ne vozis mozda bijelu dvicu, Žigić ?
 
Legend
imas razlike i u dovodu i povratu ulja, zapravo u povratu, ono crijevo koje ide na karter nije isto na 44,51 i 59 (zavisno od kog auta uzimas) ali ni na golfu nisu iste..
 
Top