Savjet oko prevoda vozila .

Savjet oko prevoda vozila .

Član
Zna li neko provjereno 100 % kako najjednostavnije izvrsiti zamjenu vozila .

Situacija je da je moje auto registrovano u Tuzlanskom kantonu , a auto za koje bi mijenjao je u Bosansko-Podrinjskom kantonu , nasli bi se na pola puta (neutralnom terenu) . Kako je najlakse rijesiti papire .

Oba su registrovana jos nekoliko mjeseci .
 
Član
wispi je napisao(la):
Zna li neko provjereno 100 % kako najjednostavnije izvrsiti zamjenu vozila .

Situacija je da je moje auto registrovano u Tuzlanskom kantonu , a auto za koje bi mijenjao je u Bosansko-Podrinjskom kantonu , nasli bi se na pola puta (neutralnom terenu) . Kako je najlakse rijesiti papire .

Oba su registrovana jos nekoliko mjeseci .

U agenciju, kupoprodajni ugovori, provjeriti odmah koje je osiguranje i da li postoji u mjestu, ako ne, uglavnom ne priznaju druga osiguranja. Onda odjava i vraćanje tablica, (mislim da ne mora ako su nove, samo se upiše novi vlasnik u vlasničku knjižicu). Kasnije sa tim papirima u neku agenciju ili sam u policiju, osiguranje i ostalo.
 
Član
Izvrsili bi razmjenu u Sarajevu , kod mene su stare tablice , a kod njeg nove . Kod mene je VGT osiguranje , a neznam koje je u njeg .

Pitam kako je najlakse zavrsit posto smo daleko .
 
Član
Znaci u agenciji se moze sve zavrsiti , pa kad dodjem kuci samo te papire odnijet u mup i u osiguranje (odjavit moje vozilo , prijavit novo i prenijet osiguranje) ako sam dobro shvatio ?
 
Član
Mislim da moraš poslati stare tablice za odjavu vozila. Valjda nove tablice ne moraš slati, samo se mjenja vlasnik u vlasničkoj, odnosno, siguran sam, tako je kod mene bilo. Onda će on tebi poslati tvoje tablice da ti odjaviš, a on će svoje odjaviti i poslati ti vlasničku kao i ti njemu.
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
Mislim da moraš poslati stare tablice za odjavu vozila. Valjda nove tablice ne moraš slati, samo se mjenja vlasnik u vlasničkoj, odnosno, siguran sam, tako je kod mene bilo. Onda će on tebi poslati tvoje tablice da ti odjaviš, a on će svoje odjaviti i poslati ti vlasničku kao i ti njemu.

Sve ti je rečeno ovdje.
Znači možete vi u Sarajevu potpisati kupoprodajni ugovor i ovjerit ga, i možete ići kući s drugim autom. Kad dođete kući, potrebno je u Mupu odjaviti vozilo na ime koje stoji u ugovoru, i po potrebi vratit stare tablice (ako su starog tipa). Fazon je što ćeš ti morat uzet svoje tablice, pošto su u tebe stare, a on će ići kući bez tablica... ili nek ti pošalje tablice brzom poštom..
 
Član
Yellow je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
Mislim da moraš poslati stare tablice za odjavu vozila. Valjda nove tablice ne moraš slati, samo se mjenja vlasnik u vlasničkoj, odnosno, siguran sam, tako je kod mene bilo. Onda će on tebi poslati tvoje tablice da ti odjaviš, a on će svoje odjaviti i poslati ti vlasničku kao i ti njemu.

Sve ti je rečeno ovdje.
Znači možete vi u Sarajevu potpisati kupoprodajni ugovor i ovjerit ga, i možete ići kući s drugim autom. Kad dođete kući, potrebno je u Mupu odjaviti vozilo na ime koje stoji u ugovoru, i po potrebi vratit stare tablice (ako su starog tipa). Fazon je što ćeš ti morat uzet svoje tablice, pošto su u tebe stare, a on će ići kući bez tablica... ili nek ti pošalje tablice brzom poštom..

@Yellow: Zato sam mu ovo i napisao, pošto pretpostavljam da će se morati odvesti do kuće autom.;)
Eto, sa srećom.:cool:
 
Top