savjet oko kupovine golfa 3 TDI

savjet oko kupovine golfa 3 TDI

Član
vozdra raja odlucio sam promijenit svog ljubimca i od svega razmisljanja i mozganja sve se svelo na golfa 3 TDI e sad posto stvarno neznam nista o tim tdi motorima jer nikad nisam dizela posjedovao sta mi imate rec o njima? najbolje bi bilo ako neko ima tricu tdi da mi kaze na sta bi sve trebao pripazit oko kupovine i kakve imaju mane neke prevelike oko motora, turbine, intercoolera i potrosnje.hvala drugovi unaprijed;)
 
Član
Dobro pregledaj limariju, posebno pragove. Sto se tice potrosnje nema Golfa dizela da puno trosi to je opce poznato. :D
 
Član
motor nemas sta puno gledat,motor jedan od najbolji taj tdi trosi manje od golfa 2 1.6d (iz iskustva kazem)

samo sto je u mk3 limarija katastrofa
 
Član
sad sve to stoji oko limarije to znam i to ima je bolna tacka a to oko motora najvise me ta turbina brine jer citao sam da i ona hoce riknut ako se previse zaprlja i kako pogledat jel prljava i jel otvara zatvara laićki receno
 
Član
arnes_c je napisao(la):
sad sve to stoji oko limarije to znam i to ima je bolna tacka a to oko motora najvise me ta turbina brine jer citao sam da i ona hoce riknut ako se previse zaprlja i kako pogledat jel prljava i jel otvara zatvara laićki receno

na auto staro 17+godina su kvarovi za očekivati ;) "Rikne" na Golfu 5-6, a da ne rikne na 3 :D Povedi nekog majstora i dijagnostiku pa neka ga pregleda
 
Član
za turbinu neznam,u mene je vento tdi preso puno puno kilometara,i nikad nista na motoru nije otislo samo se redovno mjenja ulje

a cuo sam ako turbo puno zvizdi da je pri kraju,al sam to cuo
 
Član
Mani se trice, precijenjena je, pogotovu ti TDI motori, GOVORIM O CIJENI, jer isti sam ti takav, gledao 7 trica, sve TDI i SDI motori, a na kraju kupio Ibizu sa ISTIM TDI motorom, za manje pare, sa vise opreme, i 5 godina mladju...naravno i lepsu! A ti opet kako hoces.
 
Član
lemi2903 je napisao(la):
Mani se trice, precijenjena je, pogotovu ti TDI motori, GOVORIM O CIJENI, jer isti sam ti takav, gledao 7 trica, sve TDI i SDI motori, a na kraju kupio Ibizu sa ISTIM TDI motorom, za manje pare, sa vise opreme, i 5 godina mladju...naravno i lepsu! A ti opet kako hoces.

potpisujem;)
 
Član
druze meni se 3 a pogotovo turbo dizela prvo sto se tice limarije to je govno kako nema govorim ti jer radim kao limar pa sam ih imo svakakvih al uglanom ni jedne da nije bila trula znaci pragovi pod oko cepova solje prednje blatobrani do pola strunu znaci sranje zivo sto se tice motora tdi je ok motor i malo trosi ide ok al turbina ako nije mjenjano ulje redovno to nemozes znati nikad kakvi su nasi ljudi voze dok ne zariba nezna promjenuti ulje i filter kad budes gledo pogledj prvo crijeva od ic jel ima ulja puno malo mora biti a ne previse drugo skini crijevo sa sa usisa na turbu i vidi dal ima lufta na osovinici gdje su lopatice kad ga uplias vidi dal dimi jer znaju otici semeninzi pa pocne trositi ulje i eto ti sranja jbg al najvise gledaj limariju eto valjda ce ti pomoci nesto sto sam ti napiso ;)
 
Član
sto se tice motora i turbine nepoderivo je znam imam iskustva kad sam uzimao svoju tricu moj majstor mi je govorio turbine imaju problem kod PB motora tj. kod MKIV a kod AFN tesko da ce ti se pokvariti sa redovnim odrzavanjem, ono sto je tacno jeste limarija koja je jedna od najlošijih, sto se mene tice ibizu nikad ne bih uzeo
 
Član
na golfu 3 je jedino motor dobar,ostalo je sve sranje od limarije pa nadalje,imao sam venta prije jedno 5-6 godina to je isto sranje kao golf 3, korozija ga je bila dobro sredila dobro se sjecam onda mjenjac mjenjan,nesto zapinjo,jedino mu je motor valjo....ganjaj nesto novije za iste pare,npr pezo 206........:icon_smile:
 
za motor se ne sikiraj puno, ima dijagnostika, brini se za limariju...
imam taj motor u mk2 i prezadovoljan sam, u pocetku sad dao malo vise para da ga dovedem u red jer je bio zapustena li evo vise od godine nema nikakvih kvarova;)
nece na trici lako stradat turbina, u mene je 300.000km na satu i nikakvih problema nema, a redovno se vozi i gasa
 
Član
hvala ljudi na svim silnim ovim odgovorima i dalje je trica u igri pa cemo vidjet a nije meni problem limarija valjda trebam malo auto pogledat kad budem kupovao a necu vjerujem naci nijednu tricu da nema korozije al ima limar fino da se to zastiti i dotjera treba i neke novce ulozit svakom autu fali ponesto pa cemo vidjet javljam se ako se sta pazari
 
Top