SAVJET OKO CAGERA GOLF2

SAVJET OKO CAGERA GOLF2

Član
jedan mi momak prodaje cejger od golfa gti.onaj sa potrosnjom,tem.,prijedjenom kilometrazom.....ima li to sanse ubacit u dizela.i kakva je procedura pri sastavljanju.glavno mi je da je brzina tocna i obrtaji a ovo soatlo..............
 
Član
Zavisi na kojim je felgama fabrika bazdarila km/h, ja sam stavljao kod sebe od diesela koji je bio na 13 felgama fabrickim, a moj je na 15-kama fabricki i kad sam stavio taj sat od diesela manje mi je pokazivao za 20 km/h... Tako ako ga stavis najbolje bi bilo da uzmes GPS i vidis koliko ce "lagati" tj. koliko ce pokazivati. Sto se tice obrtomjera on ce i ovako i onako pokazivati isto jer obrtaj motora je obrtaj motora. Ja mislim da ti taj sat nece pasati po stekerima jer instalacija nije ista kod tebe na dizelu i na GTI-u... To je puno para i muke a na kraju nista
 
Početnik
Obrtomjer ti ne moze raditi na dizelu...
Stekeri se razlikuju samo stari i novi tip instalacije, nebitno, benzin ili dizel..
 
Član
ma ta ne mora pokazivat toliko tocno.10km/h otklona mi i nije nesto.zanima me dali se ovo ostalo skopcat.neki mi govore da nema sanse radi dzekova.sta mi od instalacije treba

vecina mi je rekla za obrtaje.ne znam zato pitam:icon_question:
 
Član
Ne treba tri nista samo sto ti treba malo mozga :icon_smile: kupis kabla i nastavis sa ovog sata i na svoj steker.. Nadjes gdje ti je od goriva na satu i produzis na svoj dzek, od temeprature i ostalo i to ti je to... Ja sam tako radio...
 
Član
za obrtomjer ne znam kako kolega kaze ne moze se skopcati ali ovo ostalo znam da se moze skopcati... U GTI-a dodje elektricni obrtomjer....
 
Član
na tom satu ce ti raditi samo ono sto ti vec imas na onom satu od dizela i nista vise,obrtaje otpisi,a neces imati ni lampice od grijaca,tako da ti je to bacanje para,jedino ako hoces radi furke.
 
Član
aje to smo rijesili.al i u tdi-a su obrtaji elektricni.mozda bi se moglo nesto skombinirat.al kako grijace
 
Član
nadjes gdje ti je plus i minus na stekeru za lampicu grijaca i uzmes dvije zice i spojis jednu na plus, drugu na minus i kupis fine one led diode sa kucistem (mozes i obucni sujalicu) i stavis je negdje na tablu ili kod onih prekidaca da je mozes vidjeti i samo stavis plus i munis normalno i radice ti normalno kad das kontakt. Ta lampica ti je samo kontrolna lampica da znas kad su grijaci prestali da griju, ali kod led diode moras samo paziti koje je plus i minus jer ako okrenes naopako nece raditi...
 
Top