Savjet o kupovini Alfa Romeo 147

Savjet o kupovini Alfa Romeo 147

Član
molim da se jave oni koji posjeduju ovo auto sta treba paziti pri kupovini sta im je mana itd itd
 
Član
http://www.testvoznja.net/index.php?option=com_content&view=article&id=634:alfa-romeo-147&catid=48:nekategorizirano&Itemid=72
 
Član
Posto ja prodajem svoju alficu koju toliko volim, nemoj misliti da ti je uvaljujem posto cu se stvarno nahvaliti tog auta.
No pokusacu da budem ne pristrasan, kako bih te kao kupca informisao o osnovnom.

Kad kupujes alficu, moj ti je savjet uzmi JTD.Sa 116 konja ide kao metak, trosi jako malo, sad po zimi po gradu od 6-7L po gradu, na otvorenom od 4.5 do 5,2L
Ljeti samnji potrosnju toliko da me je stid reci koliko trosi, posto ce se naci milion onih koji ce reci da lazem...

Ako si se pak odlucio za JTD, glavno je da gledas da li auto chadi kad ga stisnes, kako ide, da li vuce pri niskim obrtajima ili ono ceka 2.500rpm da se javi i da li jednako vuce ili ima varijacije...Nista od ovih problema nije toliko strasno ali svi oni kostaju.

Lim ko lim, to valjda mozes vidjeti u kakvom je stanju.
Po meni su mane: preglasan trap, gumice balans stange koje kuckaju pri niskim temperaturama i ako su nove, gornje lafete koje moras mjenjati svake 2 godine, masa na elektronici pa odatle ih bije glas da imaju osjetljivu elektroniku, a u stvari komadic zice i malo dobre volje rijesi sve probleme.Zatim hidraulicni cilindar kvacila i cesce zacepljanje EGR ventila, sto je karakteristicno svim modernim dizelima.Tu i tamo na nekim primjercima se zna desiti kvar plivajuceg zamajca i korpe kvacila ali i to je svojstveno danasnjim dizelima zbog velikog obrtnog momenta i opterecenja na tim dijelovima.
Sve ovo je zanemarivo u odnosu sta taj auto daje za uzvrat.Prvo i osnovno nikad te nece iznevjeriti i ostaviti na cesti nedaj boze, ako je iole normalno odrzavas.Performanse ubrzanja koje ces osjetiti samo u autima preko 130-140ks, da ne spominjem modele koji ostaju iza sa po 20-30-40 konja vise.
Krivine koje prosto obozava, lakoca voznje auta, za razliku od svaba za koje imam osjecaj tezine kao da ga nosim na sebi.Jako tih i ugladjen rad motora za jednog dizela, jeftini dijelovi pri redovnim servisima (Ulje, filteri, plocice, set zupcastog)... jako dobra oprema, mada sto imas vise opreme to ces imati i vise rizika da ce nesto otkazati. I naravno, dizajn koji je definitivno ispred vremena.
Sve su ovo karakteristike koje mogu da preovladaju naspram nekih drugih modela istog cijenovnog ranga.Mene kao veoma zadovoljnog vlasnika alfe opet privlaci alfa, naj vjeorvatnije 159 m-jet ili novi bravo m-jet, posto za dzulietu nemam para :D a to je tek stroj, mogu misliti :D
Sretno sa kupovinom, i ako si zaintresovan da pogledas moju alficu, javi.
 
Član
Od njega ti je najbolje kupiti ak te alfa zanima ako sta ima mjenjati covjek ce ti reci i pazarite;)
 
Član
Da li ima neko ko je recimo koristio Seat Ibizu, Skodu Fabiu ili Ford focusa pa da uporedi malo ekonomičnost i funkcionalnost nekog od ovih modela sa alfom 147?

Ili pak ako neko ima čisto da poznaje tu materiju nek navede koje su prednosti, koje mane :)

S ovim sto je djogi naveo, ispostavlja se da je daleko bolje rjesenje seat ibiza iste generacije jer mislim da je bar pola onih 'mana' su bolje regulisane kod tog modela..... ispravite me ako grijesim !?
 
Za Focusa, 1.8 TDCi je savrsen motor, ni 1.6 nije los, mada ces njega naci u Focusu MK2, kao i 2.0 TDCi, jer su oba motora dokazana iz PSA grupacije. Focus Mk1 je auto s najboljim lezanjem u klasi, te bolje lezi od Golfa Vice koja je novija, a po pricama ljudi koji ga voze, ni Golf VI se ne moze nositi po krivinama s kecom ;) , odrzavanje je pristupacno, a trebao bi obratiti paznju na to da li je redovno servisiran.

S Alfom svakako neces pogrijesiti, mislim ni sa bilo kojim drugim autom, samo da naletis na to da je odrzavano, jer zajebi ga onda ako moras u njega uloziti milju, pa poslije jos dodati milju na ostale stvari ;)
 
Top