Savjet kupovina felgi....

Savjet kupovina felgi....

Član
eh da pocnem imam u planu da kupujem felge ua svog clia i to ne svakakve nego 16 inchi ..... trenutno su mi na njemu alu 14 sa gumamam 175/65 r14 tj kupljene prije 3 mjeseca nove....sada je pitanje da li ce moci stati na clia 16 ali sam mislio uzeti neke gume sa debljinom od 40 sirina oko 195 /205 ...izletile su mi jako fine felge i zelio bi ih uzeti ...eto pa daj te koje komentare.....i da motor ima 75 ks valjda ce ih moci kotrljati...i naravno samo gradska voznja kuca skola posao....nista puno voznje..... thx all;)
 
Član
195 45 16 stavis to bi po mom nekom proracunu trebalo biti iste visine kao i tvoje trenutno gume... nijedna felga nije previse... ja sam vozio 17 na 70 ks 1.2 i nish mu nije bilo isao je isto kao i bez njih a zadovoljstvo je bilo neopisivo... opet prekosutra stavljam 17ke nove al na seata 1.4 90 ks i opet se ne brinem
 
Član
fkt kada vec uzimam felge rado cz uzeti 16 a ne 15....kao sto sam rekoa necu biti tu neke voznej sada preko rupa i tako samo grad.... i da mozda nekada budu isle i opruge da ga prizemljimo jos.... ;)
 
Član
moze to 195/45r16
al ja bi na njega stavio 195 /50 r 15 sasvim dovoljno za to malo auto i vece nema potrebe iako ako se tebi svida uzmi sto da ne;)
 
Član
D_cash je napisao(la):
fkt kada vec uzimam felge rado cz uzeti 16 a ne 15....kao sto sam rekoa necu biti tu neke voznej sada preko rupa i tako samo grad.... i da mozda nekada budu isle i opruge da ga prizemljimo jos.... ;)

Ma uzmi 16 i poslušaj ljuda što ti kažu i namontiraj,

Šta ti može otići, kugle i krajnice...niđe veze

bitno je samo da ne zapinju za blatobrane :icon_smile:
 
Član
ma tako cu i uraditi.... heh i onako cu sada kugle da mjenjam cuje mi se na prednjim gumama... heh pozz
 
Član
hmmm na clia 16" i neznam koliko ce lijepo izgleda ali ti najbolje znas :) a sa tolikim felgama nemoj ocekivati da ces ga moci nesto pretjerano spustiti ! Radije uzmi 195/50 R15 i pusti ga jedno 40mm to ce biti vrh... !
 
Član
Outrage je napisao(la):
hmmm na clia 16" i neznam koliko ce lijepo izgleda ali ti najbolje znas :) a sa tolikim felgama nemoj ocekivati da ces ga moci nesto pretjerano spustiti ! Radije uzmi 195/50 R15 i pusti ga jedno 40mm to ce biti vrh... !

Pa 195/50 R15 i 195/45 R16 je gotovo isto, razlika u visini je 5 mm, tako da nikakve razlike nema iako bude spustao auto.
A ne postoji prevelika felga, sto vece, to bolje ... ja da sam na tvom mjestu nagurao bih 17-ke na njega i spustio ga da poravni blatobran sa gumom...

Bez brige, samo ti uzmi te felge, ako ti se svidjaju, nikakvih problema neces imati. Bice ti malo tvrdje auto, zbog manjeg profila gume, pa ces morati malo paziti preko rupa, jer onda krajnice vise trpe, ali i to je zanemariva razlika.
Ja na golfa III (nekad davno) sa 15-ke presao na 17-ku i nikad kugle nisam promijenio van redovnog intervala zamjene...
 
Član
elmo je napisao(la):
D_cash je napisao(la):
fkt kada vec uzimam felge rado cz uzeti 16 a ne 15....kao sto sam rekoa necu biti tu neke voznej sada preko rupa i tako samo grad.... i da mozda nekada budu isle i opruge da ga prizemljimo jos.... ;)

Ma uzmi 16 i poslušaj ljuda što ti kažu i namontiraj,

Šta ti može otići, kugle i krajnice...niđe veze

bitno je samo da ne zapinju za blatobrane :icon_smile:

Ma ja,kugle,ležajevi,manžete,krajnice,poluosovine...To je sve jeftino kod francuskih auta:icon_confused:

Auto će ti više trošiti,biti neudobnije,slabije ići,trpiti će ti podvozje...da ne napominjem jako skupe nisko profilne gume većeg promjera.
Ako ćeš već to raditi,stavi 15"-ke;)
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Auto će ti više trošiti,biti neudobnije,slabije ići,trpiti će ti podvozje...da ne napominjem jako skupe nisko profilne gume većeg promjera.
Ako ćeš već to raditi,stavi 15"-ke;)

Sve je to tocno, al gusti su gusti 'ko to more platit :icon_smile:
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Ma ja,kugle,ležajevi,manžete,krajnice,poluosovine...To je sve jeftino kod francuskih auta:icon_confused:

Auto će ti više trošiti,biti neudobnije,slabije ići,trpiti će ti podvozje...da ne napominjem jako skupe nisko profilne gume većeg promjera.
Ako ćeš već to raditi,stavi 15"-ke;)

A mogao je umjesto auta kupiti i bicikl pa se vozati, to mu je najjeftinije.
A da ne pricam o tome koliko je zdravije ...

:icon_rolleyes::icon_rolleyes::icon_rolleyes:
 

DLS

Početnik
mtopic je napisao(la):
ZELA GTI je napisao(la):
Ma ja,kugle,ležajevi,manžete,krajnice,poluosovine...To je sve jeftino kod francuskih auta:icon_confused:

Auto će ti više trošiti,biti neudobnije,slabije ići,trpiti će ti podvozje...da ne napominjem jako skupe nisko profilne gume većeg promjera.
Ako ćeš već to raditi,stavi 15"-ke;)

A mogao je umjesto auta kupiti i bicikl pa se vozati, to mu je najjeftinije.
A da ne pricam o tome koliko je zdravije ...

:icon_rolleyes::icon_rolleyes::icon_rolleyes:

:cool::cool::cool::lol::lol: .. sta je 16 ? pa to nije ni 17 ..

ma nikakvih problema jarane nes imat ..stavi i vozi.. ;) 195/45 R16 i pici..
 
Član
mtopic: to bi bilo najbolje,ma bravo ;):lol::lol:

Čovjeka su zanimali negativni efekti,ja sam ih napisao.A neki članovi su pisali da su negativni efekti NIĐE VEZE:icon_confused:
 
Član
Covjek je pitao hoce li moci stati 16-ka na clia, drugi likovi su poceli o negativnim uticajima. A ja sam se navozao svakakvih feluga i ako normalno vozis (citaj : pazis) kugle i ostali elementi podvozja ti nikad nece otkazati prije nekog normalnog roka zamjene.

Ali, sta ja znam o svemu tome ...

Haj zdrao
 
Top