Savjet - Kupovina auta do 6500KM

Savjet - Kupovina auta do 6500KM

Član
Ma znam, hocu reci sto je ovaj momak gore napisao da je to dosta pouzdan motor i da nema nekih velikih problema, samo redovan servis, ovaj drug je bas ono ga odrzavao, nije stedio na nicemu, a puko je para na njemu mogao je jos jedno auto uzeti, bilu je tu jos kamara nekih stvari sto je morao da mjenja, razni nosaci,stabilizatori, crijeva itd..
 
Član
malo off-a...na konto recenog, imam pricu iz prve ruke vezano za Passata B5.5. Profesor jednog Beogradskog fakulteta kupio ga je novog 2001-ve godine. Motor 1.9TDI, 74kW (101KS). Auto mazen, pazen, redovno servisiran u ovlascenom servisu. 2008-me kupi ga moj jako dobar prijatelj, sa (oko) 120.000 na satu. Vozio par dana, izadje na auto put, stisne ga malo i posle par kilometara punog gasa rezultat je bio - turbina ispustila svoju plemenitu dusu. I sada bi on trebalo da kaze "taj motor ne valja"? To je, kao i sve drugo, potrosni materjal na ciji vek trajanja utice citav niz faktora (konkretno u ovom slucaju previse lagane gradske voznje za auto koji def. nije tome namenjen + nase lose gorivo) i eto troska.

Pa primer moje Astre...1.4 16v 2000 godiste, naklepan plin "obican" umesto sekventa i to kod najgorih priucenih "majstora" u drzavi Srbiji. Kupljena od komsije koji je "redovno" odrzavao. Ja zadovoljan, kupio "provereno" dobar auto od coveka koji je nju doterao iz Svice sa 60.000 km 2003-ce. Vremenom se utvrdi da trosi vodu, trosi ulje fino (1L - 1000 km), i posle godinu dana voznje od kupovine ispustila je svoju plemenitu dusu. Rezultat: kompletno sredjivanje i obrada glave, zamena karika (po recima majstora blok motora i generalno "donji deo" motora nije imalo potrebe "dirati"). A da, i jedna dizna je morala biti zamenjena.

E sada, moj komsija ce vam reci: to je odlican auto, slatko sam se navozao, nikakvog apsolutno ulaganja nisam imao. Naravno da nije kada ni ulje nije menjao. Prva zamena ulja (kada je dosla kod mene) bila je na moje zaprepacenje...kao da je preradjeno ulje u nju sipano. Crno kao ugalj.

A ja s' druge strane...ja vam mogu reci da me je kostala poprilicno novaca. Sredjivanje motora, stabilizatori amortizera, amortizeri, sve 4-ri gume, zadnji diskovi, plocice sve komplet i jos mnogo, mnogo sitnica. Posledice godina NE odrzavanja odrazile su se kada je auto dosao u moje vlsnistvo. I ja mogu da budem ogorcen kada je Astra u pitanju. Pa opet, reci cu da je to odlican auto sa dobrim motorom. Jer to zaista jeste. Da ga je komsija bar malo odrzavao, i ja bih se slatko vozao. Tj., vozim se slatko, samo je za to morala biti placena odredjena cena. A ne bi tako bilo da je auto iole odrzavan.

Suma sumarum: moje skromno misljenje je da nije vazno da li je u pitanju Megan, Passat, Astra i td., vec je za to kako ce vas vas "polovnjak" sluziti od presudnog znacaja njegov "zivot" kod prethodnog/prethodnih vlasnika (cinjenica je, opet, da ce taj Passat nadziveti tu Astru (govorim o broju kilometara koje ce preci), da ce na tom Meganu (verovatno) pre crci podizac stakla nego na Astri, ali je to vec neka druga tema).

Naravno, nisam ja otkrio toplu vodu, ovo je svima vec dobro poznato, te mi nije jasno kako to da nikako da odumru polemisanja tipa "moj tata je jaci od tvog tate"
 
Član
Naravno, nisam ja otkrio toplu vodu, ovo je svima vec dobro poznato, te mi nije jasno kako to da nikako da odumru polemisanja tipa "moj tata je jaci od tvog tate"

Zato što je moj tata stvarno jači od tvog tate, ali ljudi nikako to da shvate, već mlati praznu slamu svaki dan po čitav dan, a kiša i jest napolju, nema se šta raditi, valja opet srati po forumima.:)
 
Član
Bio u tuzli u ovlaštenom... Muto nije ni blizu kao na slikama al na oko i nije baš u lošem stanju... U servisu mi je lik rekao da je solidno auto al u slučaju da mi skine s cijene 500-1000KM... Međutim kad je ukucao tamo broj šasije ja sam momentalno odustao od tog auta jer kod njih u sistemu jedino su evidentirana 2 servisa, zadnji na 30 000KM koji je rađen 2006 godine... Momak u servisu mi je odma rekao da nema ni jedan način da utvrdi dal mu je to prava kilometraža jer nije servisiran u ovlaštenom...

Druga stvar na njemu su čelične felge sa totalno ćelavim gumama, toliko su ćelave da u slučaju da me je policija zaustavila naplatili bi mi kaznu... Znači odma bi morao kupit set zimskih guma i set ljetnih (cca 1000KM)...

Od mehanike ustanovljeno: ne rade mu 2 grijača, treba zamijenit dihtung kartera, semering na radilici, neki semering u mjenjaču (ne može se zamijenit bez skidanja mjenjača), jedna krajnica skroz loša...

Desna vrata suvozačeva se jedva otvaraju, mislim da nije udaren ali neki mehanizam na vratima pokvaren očito... Kad sam podigao rezervnu gumu dole lokva vode... Ksenon jedan svijetli normalno a drugi skroz slabo svijetli...

Ni prednja ni zadnja karambolka nisu upasane kako treba, ono golim okom se vidi da nisu dobro legle...

Enterijer ko nov, sjedišta ko nova a mjenjač skroz izlizan ne vidi se ni jedan broj na njemu... Znači moja nekap rocjena je da je na autu vraćeno najmanje 100 000 km...

E sad ja sam mogao kupit tog megana al u roku od par mjeseci da bi sve sredio morao bi puknut najmanje 2 milje maraka i to za ono što znam da nije kako treba... Bog sami zna šta tu još ima da ne radi (skriveni kvarovi)... Odma bi morao uradit i veliki i mali servis jer se ne može ustanovit kad su rađeni...

Za 9000KM imam već redizajniranog megana, koji ima servisnu histroiju, 2 seta guma, odrađene servise i sl... tako da iako me avantura koštala preko 100KM morao sam odustat od kupovine i sad mislim da sam pemetno postupio...


A generalno što se tiče megana ja sam oduševljen autom... Što se tiče komfora i udobnosti auto je bar 3 svjetlosne godine ispred golfa 4... Ovaj od 88 kw baš dobro ide a ovaj iz servisa mi kaže da su im to najbolji motori i da najmanje intervencija na njima imaju...
 
Član
Najviše me je odbilo to što nema servisnu historiju i što nema ni ljetne ni zimske gume... Preko ovog ostalog bi i mogao preć... Servise bi svakako uradio koje god auto da uzmem... Al kad se doda gume 1000, mali + veliki servis najmanje 700, pa ova gore sića od kvarova najmanje 500 da se sredi ode to dovraga...

Nažalost većina ovih auta u oglasima je takva tako da treba baš bit veliki sretnik naletit na pravi primjerak...
 
Član
Jarane ja sma ti isti takav svako me auto odbije jer ga nema na piku da nemaš uplaagti al svako auto ako je skuplje i vrijedi što je skuplje bar moje mišlejenje to bi mogao uzeti ostalo ništa...pozzzz
 
Član
Majkemi isto ko kad je meni dosao lik iz tuzle s alfom da mijenjamo. mogao sam nabrojat vise stvari koje nisu ok nego sto jesu, a ja je sam pregledao, mogu mislit sta bi bilo da je majstor zavirio. Bolje sto si popusio 100km nego da ti se desi kao mom rodjaku, nije me slusao i uradio po svom, dao za neregistrovano auto 11600, i dok je doveo auto u pristojno stanje popusio jos 2500 km, za gume, servis, kvar motora koji se javio dva dana nakon kupivine. I opet je pitanje do kad ce bit ok, sad ne moze prodat auto ni za one pare za koje ga kupio, kamoli vise. Zato ti kazem bolje ovako, naci ces ti auto da valja, samo lagano. Cinjenica je da ces mozda potrosit jos 500km na hodanja ali ne zalijeci se olako, fkt danas svako ima.auto, i ko treba i ko ne treba
 
Super Moderator
sto ne odes ovog megana pogledati?

http://www.pik.ba/artikal/9897718/renault-megane/

stalno mijenja cijene bio i je 10500 pa 10 pa 9 evo sad opet 10... ja sam htio ovaj auto i sto puta zvao covjeka al se nikako nisam mogo dogovorit s njim da se nadjemo da pogledamo auta jer smo trebali mijenjati.. onako po prici kaze da je auto u odlicnom stanju, a mislim da bi dao za 8500-9000.. nista te ne kosta da odes pogledati a auto je noviji i ima dobru opremu

il ovo recimo

http://www.pik.ba/artikal/2626510/alfa-romeo-147-1-9jtd-facelift-1-9-jtd/
 
Član
Ovog gore megana mi je reko dat za 9 al malo mi je sumnjiv... ako odeš na njegove završene artikle vidjet ćeš da ga je kupio u banja luci nedavno i na njemu su bile crne lajsne preko vrata, komplet znači crne... sad na ovim njegovim slikama su sivo crne...

Druga stvar kad sam ga pitao za servisnu prosuo mi je onu klasičnu priču kao selio se pa je zagubio.... ko to još servisnu u kući drži... auto bez bar neke servisne historije ne uzimam pa da je ne znam ti kakav...

Kažem masa je neregularnih vozila i sekunde dijele od toga da se uzme loš auto i baš nagrebusi... zato neću da žutim pa taman ga kupio za godinu al neću se zalijetat...

Ova dva megana su mi blizu pa ću i njih da pogledam ovih dana:
http://www.pik.ba/artikal/10309126/renault-megane-reno-megan-1-9-dci/
http://www.pik.ba/artikal/10437968/reno-megane/
 
Top