Savjet Fiat coupe 1.8 16v

Savjet Fiat coupe 1.8 16v

Član
E drustvo idem sutra vjerovatno pogledati fiat coupe 1.8 16v
http://www.olx.ba/r/15702792/47934
nesto sam po netu pregledao sta pogledati. Moze koji jos savjet. Pricao sa jednim vlasnikom kaze da su za odrzavanje zahtjevni teski za naci dijelove ??
I jos me zanima kakvi su na plinu??
Hvala unaprijed
 
BHT Ovisnik
Koliko sam upucen dobar je motor, kolega ga imao, bio je zahvalan. Plin isto dobro podnosi,kao i svaki talijan.Auto kao auto neznam posebno,ali da je teze naci dijelove sigurno je malo teze kao ga udaris,a podvozje vjerujem da je isto kao na dosta drugih auta. Samo po meni velika cijena za danasnji vakat za auto bez klime. Da je neznam kakav bez klime ne bih. I mama je moja govorila kao ne treba njoj klima,ne pase joj bla bla, pa sad je i zimi pali.
Kolega je mislio bas ovoga gledati prosle godine,bila mu je niza dosta cijena. Nisam vele pomogao,al sto se tice motora iz druge ruke kazu da je pouzdan.
 
Član
U svakom autu iz zdravstveni razloga iskljicujem klimu tako da mi to nije mana vec i prednost bar kod spustanja cijene.:) Ok za lim znam da je tezak medjutim zamjenski dijelovi. Kaze momak da ima neka sitna ulaganja. Ne znam sta da gledam jer mehanicki nisam potkovan a sam idem prvi put.
 
Član
Ne moraš prislanjati uho nigdje, ako je varijator neispravan on se bez problema čuje čim se motor upali, ne moraš ni dizati haubu...
 
1.8 16v 115ps imao u bravo.u
nedaj boze nikome...neide nista specijalno,trosio mi je 15-16 gradske
otvorene 12-13...s tim da je motor bio havarija...zavisi na sta naletis..ovo je motor kao u punta2 hgt za njih nisam cuo da su posebno problematicni.sto se tice motora i trapova dijelova ima ko u prici...jedino sasija sjedes i places ko i ja sa corradom :)
 
Član
Nije fahro :) 130ks ima i ako me dobro sluzi pamcenje to je motor iz punta hgt ako grijesim nema me neko ispravi! Potrosnja mu je neke kombinovane 10 l otovrena 7 moze i ispod tako mi kaze kolega, ali ovaj je plin. Otisao sam na zeperfs.com i uporedio ga s mojim pugom razocaran sam performansama 20nm ima vise al je tezi cca 150kg na 60-100 moj pug je brzi .
 
upravo tako iz punta2 hgt...sto se tice potrosnje svercerske price,ali ima plin pa nije ni bitno...a interesantan autic,ako mu je jos tacna kilometraza...nema sta..
 
Član
Imao sam ja fiat coupe, vozio i SR sa njim, doduse bio je 2.0 16v 102kW, 16.009 sa reakcijom :D
Kad sam ga uzeo bio je katastrofa, al motor extra dobar. Odmah sam promijenio sve lezajeve (zbog navoja) i lafete, krajnice, spone, stabilizatore, bas sve i bas sve sam kupio ovdje u autodijelovima, od alfe 145 cini mi se, ili 155, nisam siguran.. cijene nisu uopste bezobrazne, tipa 70Km lafeta, 15Km krajnica, 30Km spona...
Potrosnja na otvorenom se vrtila oko 9litara, znao sam spustiti i na 7 kad sam bio raspolozen.
Sad bih dao audija za istog fiata, promijenio sam dosta auta al coupea mi je bas zao i kad tad opet cu ga uzeti, samo tesko naci ocuvan primjerak.
Ako im cijena padne na 3000-4000KM, past ce onda i oni u ruke "Tunera" sto trenutno chuniraju kalibre, kockice i dvice...i cao, coupe :D
 
Super Moderator
uh 6100, kakva se 147-ica moze uzet za 6100 :D

i pojedinci smanjite dozivljaje, tema ociscena
 
Član
ništa na kraju nisam ni otisao sat i pol voznje sam imao razmišljao da li da svrati, da sam ga vidio uzeo bi ga koja sam budala jer ne znam sakriti kad mi se dopada nesto nemam poker face, idem srcem previse hahah. Ne fkt sva iskustva vlasnika prelistao sam forume i forume je da taj motor i nije loš međutim ne traži neka potezanja, potrosnja je visoka za to što nudi ima jos razloga. A uporedio sam ga s 206 mojim i čak tu su negdje još moj izgleda bas nekako nevino :).
Nadam se da je tema pomogla nekom ko se odluci za ovaj auto koji je stvarno šminka
 
Top