savet za turbo punjac passat 19.tdi

savet za turbo punjac passat 19.tdi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tip motora je AHU. Remontovao sam turbo ali i dalje imam problem sa njim to jest sa magnetnim ventilom. Puni se uljem i zatim turbo prepumpava i iskljucuje se, kad ugasim i ponovo startujem motor proradi. Uljem se puni zbog creva od iber-laufa. Da li moze da se izbegne to crevo ustvari da li moze da stoji van da ne ide u turbini. Bio bih veoma zahvalan ako bi neko mogao da mi pomogne. Hvala.
 
kolikoti izbacuje ulja? normalno je da vidis film ulja u cijevima i na mjestima gdje se moze zadrzati . Ako ti izbacuje puno ulj mozda ti je intercooler zaceplen pa ti je slabiji protok zraka. isto tako mozes zacepiti rupu na intake i staviti mali air filter na pcv odusak tako da se vent u atmosferu . Opet ako ti izbacuje puno napravi leak down test da vidis koliko su ti cilindri osteceni ako su 20% i manje prekontrolisi mjerac ulja da li dihtuje i cep poklopca ventila i ako imas pcv ventil mozda je to
 
turbomrdeuce je napisao(la):
kolikoti izbacuje ulja? normalno je da vidis film ulja u cijevima i na mjestima gdje se moze zadrzati . Ako ti izbacuje puno ulj mozda ti je intercooler zaceplen pa ti je slabiji protok zraka. isto tako mozes zacepiti rupu na intake i staviti mali air filter na pcv odusak tako da se vent u atmosferu . Opet ako ti izbacuje puno napravi leak down test da vidis koliko su ti cilindri osteceni ako su 20% i manje prekontrolisi mjerac ulja da li dihtuje i cep poklopca ventila i ako imas pcv ventil mozda je to

ne izbacuje puno ulja ali malo po malo napuni magnetni ventil. sto se tice mjeraca ulja on bas i ne dihtuje kako valja. a ulja ima u crijevu od iber-laufa koje ulazi u crijevu koje ulazi u turdo gdje uzima zrak i tu malo vlazi. a tu je odmah i ono malo crijevo koje ide u magnetni ventil. a ako zatvorim crijevo i stavim taj filter da li ce biti kakvih problema. mislim turbo vuce zrak od filtera za zrak ali tako i od tog crijeva od iber-laufa.

bulex je napisao(la):
rijesenje tvog problema je da se predstavis u novim clanovima prvo... :cool:

nemoj zamjeriti ne snalazim se bas najbolje sa kompjuterima evo te sam drugi dan ukapiro kako se moze odgovoriti. hvala svakako pa ako i ti imas koji bolji savet, javi
 
ako imas sliku da vidim kako izgleda i ne znam sta je taj magnetni ventil
najbolje ti je da uzmes oil catch can sa ebay i nekih crijeva,nadi mjesta negdje da pricvrstis i povremeno prekontrolisi kolicinu ulja u catch can(ako treba isprazni) samo budi siguran da su srijeva dobro pricvrscena i da oil catch can dobro dihtuje
 
Član
oil catch tank bi bio samo prikrivanje problema na kratko vrijeme ako i toliko.
Problem negdje postoji i treba ga naci i rijesiti,kod majstora i neizlazi dok ne rijesis.
 
Član
Kao prvo ako ti ide ulje na iber lauf nije ti motor bas ok.Sto znaci da su ti karike u klincu.
Kao drugo vakum na magnetni ventil nebi trebao da ide sa usisne grane nego sa vakum pumpe.Tu gdje ti je sad crijevo stavi cep i zakaci ga na onaj vakum sto ide na servo od kocnice.Kod VW uvijek ima jedna sisa viska i na njoj cep.Sa tim ces rijesiti problem ulja u magnetnom ventilu ali ti opet ostaje problem trosenja ulja koje ce ti turbo pumpati u motor preko iberlaufa.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top