Savet za kupovinu polovnjaka

Savet za kupovinu polovnjaka

Pozdrav, odlucio sam kupiti auto od 2000-2500e (iz Srbije sam ali predpostavljam da su cen slicne).
Ovo sam nasao do te cene pa me zanimaju misljenja:

Opel astra g bertone 2.0 turbo oko 190+ks
Golf 4 gti 1.8 turbo 150ks
Bora 1.8 turbo 150ks (predpostavljam isto kao golf al ajd)
Bmw 328 e46 2.8 benzin (registrovan na 2.0 zbog manje registracije)
Audi a3 1.8 turbo 150ks
Bmw 520 2.0 benz 150ks
Micubisi galant 2.0 benz 136ks

Ono sto mene zanima oko izbora auta su par stvari:
-registracija ne preko 30000dinara ( 250e / 500km) (svi koje sam naveo to vec isounjavaju)
- odrzavanje. Zanima me koliko kosta odrzavanje prosecno na ovim automobilima

Ako imate neki zanimljiv auto da ponudite van ove liste pisite
 
Član
Mozda seat leon 1m 2000-2004 god. 1.8T 132kw 180 ks. Motor i podvozje su od golfa 4 a meni puno ljepsi od golfa
 
vw bi ja zaobilazio
godine su fine, turbaci, nisu sigurno pazeni i mazeni
bmw e46 tih godina i 2.8l za tu cijenu nesto ne pase
japanci su sasvim dobra auta, jeftinija za odrzavat od vwa cak bi i gledao
honde accord 2002-2003 1.8l ide ko mina
opelove masine solidne, ali opet turbak
50/50 je kad se to uzima, da li ces u roku mjesec dana imati skup popravak ili ce biti dobra masina
 
Član
- Za te pare tesko da mozes ijedno auto sa liste kupiti (barem je tako kod nas) i da je pri tom u dobrom stanju.
- Da li uzeti 150ks turbo ili 150ks atmo, to je tvoja odluka. To ti ne moze niko reci sta je bolje. Uzmi ono sto se tebi vise svidja.
- Za astre uopsteno (a pogotovo bertone 2.0 turbo ili OPC) se obrati Dragonu. On je doktorirao astre :D
- Sve su ovo auta koja su otprilike iz istog perioda. Tako da ne moze (bilo ko) reci da su jednog pregazile godine, a drugog nisu... (stanje konkretnog auta je druga prica, ovdje se prica oupsteno)
- I vjerovatno da je rijetko koji (sa navedenim motorima) mazen i pazen (i da je baba vozila do pijace :D).
- Sa navedenim budzetom se i ne moze kupiti novo auto, tako da je besmisleno govoriti o godinama.
 
Član
Kako se ne isplati, vidi mog?
Baba samo do majdana na sex vozila, ja drugi vlasnik.
cac07ed7dd34bb1b2db676d7e9718e2c.jpg


Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Član
Bmw 328 e46 2.8 benzin (registrovan na 2.0 zbog manje registracije) - Odmah muljaze koje se ticu papirologije izbaci
 
Član
Drug kupi auto koje ti se najvise svidi ako nema vecih kvarova naravno, jer ti sad da gledas koje ti je tu najpametnije vjeruj mi nece ti nista znaciti, ta auta su stara preko 15 godina i neces naci ni jedno da neces morati ulaziti pare u popravke, neko ima vise neko manje srece, ni jedan majstor ti ne moze provjeriti sve na autu kad kupujes al bitne su ti glavne stvari i ako su one uredu onda samo odaberi ono koje ti se najvise svidi, sto se kaze koji ti "legen".
Sretno s kupovinom. Pozz
 
Hvala svima na odgovorima, od svega navedenog mi se najvise svidja astra najpre zato sto je auto koji trenutno gledam iz svice, tri kljica, servisna, puno opreme tipa tempomat, koza, grrjaci itd. Tako da ce verovatno to biti moj izbor, ako ne onda ce se gledati nesto drugo
 
Član
vw bi ja zaobilazio
godine su fine, turbaci, nisu sigurno pazeni i mazeni
bmw e46 tih godina i 2.8l za tu cijenu nesto ne pase
japanci su sasvim dobra auta, jeftinija za odrzavat od vwa cak bi i gledao
honde accord 2002-2003 1.8l ide ko mina
opelove masine solidne, ali opet turbak
50/50 je kad se to uzima, da li ces u roku mjesec dana imati skup popravak ili ce biti dobra masina

Joj koje gluposti ti pises pocevsi od odrzavanja, pa izbora auta, pa izbora motora. Pa da pocmemo od odrzavanja opel/vw najeftiniji pa ide honda pa bmw. Kazes honda ide ko metak pa bmw i opel i vw su brzi od nje a i kvalitetniji limarijom. Evo da ti poredam po brzini bmw 328, astra turbo, golf/bora pa honda. Kazes opelove masine solidne pa to su strasni motori kao i 1.8t. Evo dovoljan dokaz je bio u druga golf koji je uz vece dizne turbo i ic imao 350ks i tako se vozio i trkao :)
 
slabo je to, na accordu zamijenis 1 svjecicu i 1 kabal i dobijes 585hp, a sve 4 svjecice kad bi zamijenio, ih preko 1000hp

ja nigdje nisam ni napisao da je honda najbrza od ponudjenih auta, samo sam rekao da za svoju snagu i tezinu ide ko metak
uglavnom i ona ide preko 200 max brzina, tako da nasi vozaci i autoputevi nece ni bmw ni opel ni vw stici nesto prije od honde
uzmi razliku od 5 godina
u japanaca su drasticno manje kilometraze, jer nisu ni populane bas kod nas niti se vozaju
za 5 godina, vw, bmw, opel sto bude jeftinije odrzavanje od honde, ja pojedem govno, vi samo kazete prijatno
snagu, ubrzanje nigdje nisam ni spominjao, a treba uzeti u racun i potrosnju i registraciju kao i odrzavanje
ovo mozda nekome nije bitno, ali meni i prosjecnim vozacima jeste
 
Član
slabo je to, na accordu zamijenis 1 svjecicu i 1 kabal i dobijes 585hp, a sve 4 svjecice kad bi zamijenio, ih preko 1000hp

ja nigdje nisam ni napisao da je honda najbrza od ponudjenih auta, samo sam rekao da za svoju snagu i tezinu ide ko metak
uglavnom i ona ide preko 200 max brzina, tako da nasi vozaci i autoputevi nece ni bmw ni opel ni vw stici nesto prije od honde
uzmi razliku od 5 godina
u japanaca su drasticno manje kilometraze, jer nisu ni populane bas kod nas niti se vozaju
za 5 godina, vw, bmw, opel sto bude jeftinije odrzavanje od honde, ja pojedem govno, vi samo kazete prijatno
snagu, ubrzanje nigdje nisam ni spominjao, a treba uzeti u racun i potrosnju i registraciju kao i odrzavanje
ovo mozda nekome nije bitno, ali meni i prosjecnim vozacima jeste

Posto se slabo razumijes u motore u mehaniku nemam se sto se tice prerada sta sa tobom raspravljat. Ubrzanje te honde od 11sec do 100km nije bilo ni brzo ni 80-tih ili 90-tih brzo. Znaci kazes da kod nas japanci nisu nesto popularni znaci samim tim teze naci bilo koji dio a i majstora. Sad hoces da kazes ako neko kupi japanca manje prelazi tj manje ga koristi znaci ruzan auto nije atraktivan pa se ljudi ne vozikaju :D I znaci na hondi ne treba radit servise i nema se sta pokvarit, ne znam odakle uopste honda u ovoj temi momak sto je otvorio temu nije je ni spomenuo i auto je preruzan naspram ovih ostalih :D
 
Top