Satelitsko praćenje vozila u slučaju krađe...

Satelitsko praćenje vozila u slučaju krađe...

Član
Pozdrav svima,

Može li neko reći ko ima više iskustva oko ugradnje ove tehnologije u slučaju krađe, kako tačno funkcioniše i do koje mjere se ustvari isplati ova investicija?

Npr. nedaj Bože nikom da se desi, ali recimo kad se desi, auto bude ukradeno, razbijene sve blokade, predpostavljam da GPS šalje signal tom momentu na mobitel u obliku SMS poruke, poziva ili sl. Ukoliko sam dobro razumio moguće je i daljinski uglasiti motor, napraviti neku blokadu i sl. Svako dodatno objašnjenje je dobrodošlo.

Također, interesuje me da li je kod nas moguće ugraditi neku osnovnu verziju satelitskog praćenja vozila po realnoj cijeni i ne mora biti u pitanju pravno lice koje nudi uslugu, može i fizičko, ali samo da na kraju ne bude "skuplja pita nego tepsija" :lol:

Hvala unaprijed;)
Adi
 
http://dx.com/p/gps-dualband-gsm-realtime-spy-anti-theft-vehicle-tracker-22969

http://dx.com/p/g80-quad-band-gsm-alarm-system-850-900-1800-1900mhz-24232

ima ih još, pogledaj :icon_smile:
 
Član
imam ja.dobra stvar.pogotovo sto mozes uvjek preko tel. online da gledas gdje auto i cak kojim si putem vozio i koliko kilometara presao.
 
Član
Hvala na prijedlozima;)

Ima li neko na forumu ili ako imate broj nekoga za preporučiti (ne mora biti pravno lice), da radi ugradnju?
Ako bi uzeo GPS tracking, ne bih sigurno imao živaca da to sam ugrađujem:icon_confused::123:

LP,
Adi
 
Član
jes da kinezi ne prodaju GPS i GSM jammer-e...
http://www.youtube.com/watch?v=cfPc8tH8vBY
 
Član
dobra je ovo stvar, jel postoji sad spravica koja se sakrije u autu negdje, i gdje god se auto nalazi ti imas njegovu adresu, tipa da pratis njgovo kretanje preko racunara , preko interneta ?
znaci nema potrebe da mi javlja kad se auto pokrene, nego kad bi naprimjer neko ukrao auto i ostavi ga par kilometara od moje kuce i onda da ja to auto mogu naci preko GPS-a :icon_question:
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
dobra je ovo stvar, jel postoji sad spravica koja se sakrije u autu negdje, i gdje god se auto nalazi ti imas njegovu adresu, tipa da pratis njgovo kretanje preko racunara , preko interneta ?
znaci nema potrebe da mi javlja kad se auto pokrene, nego kad bi naprimjer neko ukrao auto i ostavi ga par kilometara od moje kuce i onda da ja to auto mogu naci preko GPS-a :icon_question:


U slucaju da moze, lopovi su sigurno napravili spravu da ometa to. Nidje veze ovo postoji sto godina, auta se i dalje kradu sa minimalnim postotokom pronalazenja.
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
dobra je ovo stvar, jel postoji sad spravica koja se sakrije u autu negdje, i gdje god se auto nalazi ti imas njegovu adresu, tipa da pratis njgovo kretanje preko racunara , preko interneta ?
znaci nema potrebe da mi javlja kad se auto pokrene, nego kad bi naprimjer neko ukrao auto i ostavi ga par kilometara od moje kuce i onda da ja to auto mogu naci preko GPS-a :icon_question:

I mene ovo interesuje, te da li te GPS prijemnik može sakriti vješto negdje u autu a da nema problema s prijemom i sl.

Zatim ono najbitnije, ako ugradim jaku zaštitu (tipa hudiny, cobra) + specijalni prekidac + GPS zaštita na auto vrijednosti između 8.000 - 10.000 KM ni tada auto nije sigurno na parkingu i šanse su opet 50/50% da će ga neko odvući.

Ovo kažem pod nekom pretpostavkom da lopovi koji kradu auta u tom nekom cjenovnom rangu (8.000 do 10.000 KM), su spremni probiti te sve blokade bez obzira što ih nije baš jednostavno zaobići.

Ako kojim slučajem govorimo o lopovima koji se "furaju" na auta iznad 30.000 KM mislim da za njih u 80% slučajeva nema nekih značajnih prepreka.

To je neko moje mišljenje, formirano na osnovu razgovora sa drugima, članaka u novinama, tv emisijama i sl.:123:
 
Član
Nedavno sam otkrio ovo; GPS praćenje vozila. Tražio sam neke alternative na forumima, pa me dovelo do ovog foruma. Volio bih cuti misljenje o tome ako je tko isprobao vec ili da me barem usmjeri na pravi put gdje za neke razumne novce kupiti "GPS pratioca"? Hvala.
 
Član
Sve je to dobro ali samo stavi drugu spravicu u auto koja se zove gps blocker i kraj pracenja, nit ga vidis nit ista vise. Dobra je to stvar ali kod nas vjerujem samo klosari koji kradu auta za sicu nemaju gps blocker-e... On njega ako naumi ukrasti ma da betoniras tockove u beton debeo 2m, on ce njega otjerati ako se zainati...
Nije ovo lose sakriti negdje u auto, ne samo zbog kradje nego i zbog drugih stvari :)
 
Član
GPS, GPRS i drugi trackeri su pogodni samo u komercijalne svrhe, kako bi pratili vozni park. Ometaci GPS-a, GPRS-a ili nekog drugog bezicnog sistema su dostupni na trzistu za male pare, pa kao takvi nisu pogodni kao zastita za automobil.

RFID blokade su losa zastita, na trzistu su lako dostupni alati za "dekodiranje" ovih sistema.

Sto se tice ovih renomiranih Alarm sistema, po meni su cisto bacanje para, svaki profesionalac vec ima alat za njih.. Bolje dati pare za kineski koji radi svoju svrhu, za male pare..

Hudiny i Zeder su najbolja zastita poslije kaska.

Izmjestanje OBD prikljucka ili zamjena sa nestandardnim prikljuckom zna spasiti automobil od krađe. (znam covjeka koji je odrezao OBD :D)

Tajni prekidac veoma dobra i jeftina zastita. Postoji bezbroj mogucnosti i kombinacija, pogotovo ako covjek licno radi i dobro poznaje elektroniku i elektrotehniku.

Cak i naljepnica nekog sigurnosnog sistema moze pomoci.

Ni jedan sistem prakticki nije savrsen, ali kombinacija dva ili vise ovakvih sistema skoro pa sigurno daje odlican rezultat.
 
Član
GPS, GPRS i drugi trackeri su pogodni samo u komercijalne svrhe, kako bi pratili vozni park. Ometaci GPS-a, GPRS-a ili nekog drugog bezicnog sistema su dostupni na trzistu za male pare, pa kao takvi nisu pogodni kao zastita za automobil.

RFID blokade su losa zastita, na trzistu su lako dostupni alati za "dekodiranje" ovih sistema.

Sto se tice ovih renomiranih Alarm sistema, po meni su cisto bacanje para, svaki profesionalac vec ima alat za njih.. Bolje dati pare za kineski koji radi svoju svrhu, za male pare..

Hudiny i Zeder su najbolja zastita poslije kaska.

Izmjestanje OBD prikljucka ili zamjena sa nestandardnim prikljuckom zna spasiti automobil od krađe. (znam covjeka koji je odrezao OBD :D)

Tajni prekidac veoma dobra i jeftina zastita. Postoji bezbroj mogucnosti i kombinacija, pogotovo ako covjek licno radi i dobro poznaje elektroniku i elektrotehniku.

Cak i naljepnica nekog sigurnosnog sistema moze pomoci.

Ni jedan sistem prakticki nije savrsen, ali kombinacija dva ili vise ovakvih sistema skoro pa sigurno daje odlican rezultat.
Jedno veliko aferim
 
Član
Smatram da su naljepnice zakon sto se tice starijih i jeftinijih vozila. Sigurno ce odvratiti lopova od kradje, i posegnut ce za laksim plijenom.
 
Top