Sastav malog Mujice

Sastav malog Mujice

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Kako sam proveo ljetni raspust

Ove sam godine proveo ga s famelijom na moru. Ja, sestra i burazer. I babo i majka. Isto. Ja sam iso svako jutro sam pohljeb a babo je se napijo popodne.
Jedno dva dana nisam iso na plazu jer sam se od neceg osuo. Drugi dan mora babo je slomijo majku pred narodom. Niko se ni okreno nije. Takav je narod. Majka je govorila nama djeci da ce dajdza Ibro slomiti baba kad se vratimo. Dajdza Ibro je samim tim majkin brat. On je musliman ko i mi.
Zaljubio sam se. U Sandru, Ona je polapola. Majki nije bilo pravo. U vezi toga. Sandra je odlicna u skoli. Ima velke plave oci. Kad me poljubila zamantalo mi se.
Seka se ubola na jeza. Vriskala je dva sata. Kad smo je odveli doktoru on je reko da nije jez nego srca. Noga joj se zagnojila. Pa smo morali nazad. Ja sam se jedino obradovo tome sto ce dajdza Ibro slomiti babu. Jer dosta je vise bilo. Njegovog... Peksinluka.
Kad smo dosli kuci dajdza je doso da se pozdravimo jer on je se vraco nazad u Ameriku. Majka mu nije rekla nista za babu. Meni je zaprijetila da sutim. Nece kaze da se dusmani raduju. Nece ni da se dajdza sekira. Malo mu je firme. Dva puta mu je puco cir. Ja sam je pito kakvi dusmani a ona je rekla da niko ionako ne gleda svoja posla nego jedva ceka neki belaj. U komsiluku. Takav je narod.
Ove godine je buraz prvi kreno u prvi razred. On je isti babo. Prvi dan se pobijo dvaput. Majka je plakala a babo mu je uzo toblerone. Takav je babo. Samo nek je ukontru svima. Burazova uciteljica je rekla da preporucuje se paznja roditelja.
Ja sve mislim da kad se dajdza Ibro opet vrati iz Amerike babo ce morat selit se iz kuce. Majka je predala za razvod. Jos nesmije da mu kaze. Ali ce mu sigurno rec. A narod nek jede govna. Nije se zbog naroda udavala.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top