Sastanak direkcije Street Race Cup-a

Sastanak direkcije Street Race Cup-a

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Na sastanku Direkcije SR Cup-a, održanom 11.06. ove godine u Sarajevu, u povodu incidenta koji se dogodio na takmičenju Street Race Sarajevo 2008, izvršena je analiza organizacije pomenutog takmičenja, nakon koje se došlo do sljedećih zaključaka:

· Takmičar Amel Bulbul svojom greškom prouzrokovao je prevrtanje takmičarskog vozila (kasno kočenje i nepotrebno povlačenje ručne kočnice);

· Organizator takmičenja AUTO Media Group organizirala je krajne profesionalno ovu manifestaciju za koju je imala sve potrebne dozvole s obzirom da je ista održana na vojnom poligonu u Rajlovcu;

· Verifikovana je Odluka Disciplinske komisije vezane za kažnjavanje nediscipliniranih vozača i data puna podrška ovakvom načinu uvođenja reda i sanksionisanju nesportskog ponašanja takmičara;

· Usvojen je i prijedlog da se od sljedećeg takmičenja uvede obavezna upotreba kacige na svim trkama ubrzanja, te da se zabrani unošenje oružja na takmičarske poligone;

· Usvojen je i novi kalendar takmičenja za ovu godinu koji predviđa po pet (5) utrka u dvije discipline (201m i 402m) koje se boduju odvojeno za generalni plasman, te po jedanaest (11) takmičenja Street Style i dB Race.

· Zbog nedoličnog i nesportskog ponašanja pojedinih vozača zabranom takmičenja u periodu od šest (6) mjeseci kažnjeni su sljedeći takmičari:

- Haris Tiro

- Adnan Kavazović


· Zbog nošenja vatrenog oružja u trkaćem vozilu zabranom takmičenja u periodu od dvanaest (12) mjeseci kažnjen je takmičar :

- Amel Bulbul

Direkcija,

SR CUP
 
Član
e jbg-a cuj kaciga, to je nepotrebno, hajd svaka cast u brzim klasama, al 16, 17 nema smisla
 
Član
· Takmičar Amel Bulbul svojom greškom prouzrokovao je prevrtanje takmičarskog vozila (kasno kočenje i nepotrebno povlačenje ručne kočnice);

i jel to znaci da nema nista od naknade stete za auto? :icon_rolleyes::icon_rolleyes:
 
Član
prodajem pistolje u obliku olovke,zgodno za unijeti na street race
ima i u obliku mirisne jelkice...
 

JD.

Član
haha ko da gledam za par mjeseci u crnoj hronici

"izgubio u trci na street raceu i upucao protivnika koji je bio brzi od njega..."

:lol:


moram i ja ponijet nesto od oruzja na iducu trku, mozda dobijem koji bod vise na stylingu...
 
Član
Ipak je znaci istina da je imao pistolj u autu.Prije par dana kad sam bio u Sarajevu cuo sam pricu da je imao pistolj u autu a takodje sam cuo pricu da mu je ponudjeno od strane organizatora da odvuce vozilicu gdje hoce da se napravi i da ce mu sve biti placeno kako bi se trka nastavila iako vozilica nije registrovana a on koliko sam cuo nema vozacku.On i njegov otac su to odbili poslije cega je doslo do svadje.Nebranim nikog i sve ovo sto je navedeno u dvije teme ovdje je razlog zasto neidem na taj event a volio bih.Nema smisla sto Tepsija rece da skrsis bruku para u auto i onda ga odvuces na unistenje.
Poenta nebi trebala biti da svi ovi tekstovi dodju do gere nego da se takmicari kao pojedinci osvijeste i prestanu podrzavati ovakav vid takmicenja i da to isto nametnu svojim klubovima.
Slazem se i sa Siketom da je bolje ne 5 nego 2 trke kako treba nego 15 ovih divljih.
U citavom svijetu ovakav dogadjaj je osiguran u slucaju nedaj boze nesrece kao ove sto se desila u Sarajevu samo kod nas netreba ni dozvola policije a kamoli osiguranje.
Na kraju sve vase zafrkancije i silnog nerviranja oko svega i truda i ulaganja u auto dobit cete odgovor koji vec i jeste na jednoj temi.Niko vas netjera i ako necete nemorate da se trkate.Dokle god ovakvo razmisljanje postoji,dokle god su SR klubovi totalno razjedinjeni dok pojedinci samo gledaju svoj licni interes niko u ovom sportu nece napraviti nikakvu promjenu.
Sramota i to velika ali tako je.

P.S.
Ako sam bilo koga uvrijedio necim u navedenom postu izvinjavam se i ovo je ipak samo moje licno misljenje.
 
Član
JD. je napisao(la):
haha ko da gledam za par mjeseci u crnoj hronici

"izgubio u trci na street raceu i upucao protivnika koji je bio brzi od njega..."

:lol:


moram i ja ponijet nesto od oruzja na iducu trku, mozda dobijem koji bod vise na stylingu...

Il u pokretu gađaš gume protivniku hahah
 
Član
Pa kad ste uveli kacige, zasto zabranjivat vatreno oruzje? Lakse dodat i pancir kao obaveznu opremu:icon_biggrin: Ides na SR ko na Vozuću..:icon_biggrin:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top