Sarajevo-Budva (trajekt Herceg Novi-Budva) ?

Sarajevo-Budva (trajekt Herceg Novi-Budva) ?

Član
Molio bih ako ima neko da mi tacno kaze kako funkcionise trajekt koji navodno ide od Herceg Novog do Budve. ovo mi izgleda kao najbolji i najnormalniji nacin da se autom dodje od Sarajeva do Budve, da se ide do Herceg novog preko trebinja (vec sam isao tim putem u Herceg Novi i zadovoljan sam bio stanjem puta itd) i onda da se ukrca na trajekt, da bi se presjekao zaljev i ide trajektom do Budve. Sad me najvise interesuje ovo oko trajekta, gdje se tacno nalazi trajekt, kakav je red voznje, koliko dugo plovi i da li trajekt pristane bas u Budvu ili neko mjesto pored budve itd. pokusavao sam proguglat, ali nisam nigdje nasao konkretne informacije, gdje, sta, kako.

Hvala puno u naprijed.
 
Moj ti je prijedlog da ides na Viluse, kao prvo izbjegnes placanje puta Trebinje-HN, izbjegnes placanje trajekta, a put milina, sirok i sve nizbrdo :) Ja sam prosle godine krenuo preko Bilece do Vilusa pa se nije moglo, radili taj put, pa sam morao ici preko Trebinja do Vilusa. Spustis se u Risan, onda Kotor pa Budva. Opet neko voli preko HN, sto ljudi sto cudi. Ne moze ti trajekt prisati u Budvu jer je budva na otvorenom moru, ti presjeces samo Bokokotorski zaliv, i onda imas jos voznje do Budve. Evo ti link http://bokamontenegro.com/de/trajekt u vezi trajekta.
 
Član
Trajekt ide od Kamenara do Lepetana i kosta oko 4.5 Evra i ide svakih 15 min. Ne mozes fuliti pristaniste nikako, toliko je vidno i lako za prepoznati.
 
Član
hvala ljudi sad kontam gdje je trajekt i kako ide, to mi nikako nije bilo jasno, jer kad sam bio u Herceg Novom na ljetovanju nisam nikad vidio trajekt, na nekim forumima sam vidio da ljudi pisu da ima trajekt od Herceg Novog do budve, pa mi onda nista nije bilo jasno, al evo sad sve ima smisla hehe. hvala puno jos jednom ;)
 
Član
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
Moj ti je prijedlog da ides na Viluse, kao prvo izbjegnes placanje puta Trebinje-HN, izbjegnes placanje trajekta, a put milina, sirok i sve nizbrdo :) Ja sam prosle godine krenuo preko Bilece do Vilusa pa se nije moglo, radili taj put, pa sam morao ici preko Trebinja do Vilusa. Spustis se u Risan, onda Kotor pa Budva. Opet neko voli preko HN, sto ljudi sto cudi. Ne moze ti trajekt prisati u Budvu jer je budva na otvorenom moru, ti presjeces samo Bokokotorski zaliv, i onda imas jos voznje do Budve. Evo ti link http://bokamontenegro.com/de/trajekt u vezi trajekta.

ova solucija ti je dosta jeftinije, a put je odlican cak ni policije nema nesto pretjerano, a ako se ipak odlucis za HN, kad dodjes u Meljine na kruznom ides lijevo, a desno ti ostaje HN i samo pravo ne mozes promasit trajkt...;)
 
Član
2edqvch.png


4,50 € trajekt = 3,7 litara dizela

40 kilometara skratis a za 40 km potrosi prosjecno auto oko 3 litra

Tako da to dođe isti vrag, jos ako bude guzva na trajktu a bude, onda samo produzit :cool:
 
Član
voznjom trajektom od nekih 10-ak minuta ustedis najmanje sat do sat i po voznje autom, ja sam prosle godine napravio gresku vozeci sve cestom a ne koristeci trajekt ali sam u povratku ispravio gresku
 
Član
a koja je ruta najbolja

Sarajevo - Foča - bileća - kotor - budva

Sarajevo - Mostar - Stolac - Trebinje - Herceg n. - Budva

:icon_question:
 
Član
ja sam u dolasku isao ovom preko foce ali sam se vracao preko mostara i mogu ti reci da sam se brze ali bas brze vratio preko mostara
 
Dzeniii je napisao(la):
a koja je ruta najbolja

Sarajevo - Foča - bileća - kotor - budva

Sarajevo - Mostar - Stolac - Trebinje - Herceg n. - Budva

:icon_question:

druze 0ova druga kombnacija ti je po meni bolja ja se sinoc vratio dobar put nije los..pazi se samo policije i obavezno koristi trajekt 4.5 eura nije puno bgm skratis dosta puta...
 
Top