šaraf felge

šaraf felge

Član
ppl da skratim htio sam montirat lance čisto da vidim kako ide radi se o onim brzim marke trak

Postoji kako jedna čahura koja se ubaci na šaraf i izvana dotegne i ta čahura se drži za glavu tog šarafa, problem je što je ova glava za veći šaraf koliko sam ja skontao 21 je ključ :) dok su na autu standardni šarafi ključ 17 ide sad ja neznam m standarde :D

da li se može kupiti za vw grupaciju auta šaraf sa tom većom glavom kako bi ta čahura mogla stegnuti za tu veću glavu.

i na kojim vozilima je taj veći šaraf?
 
ppl da skratim htio sam montirat lance čisto da vidim kako ide radi se o onim brzim marke trak

Postoji kako jedna čahura koja se ubaci na šaraf i izvana dotegne i ta čahura se drži za glavu tog šarafa, problem je što je ova glava za veći šaraf koliko sam ja skontao 21 je ključ :) dok su na autu standardni šarafi ključ 17 ide sad ja neznam m standarde :D

da li se može kupiti za vw grupaciju auta šaraf sa tom većom glavom kako bi ta čahura mogla stegnuti za tu veću glavu.

i na kojim vozilima je taj veći šaraf?
A da li mozes poturiti sajbu??
 
Član
da malo pojasnim, znači gava šarafa je mali i ovaj dio nemože da se stegne za šaraf ovog promjera
2017-01-03 17.20.58.jpg
slučajno imam neke kapice koje su veće, sad kad bi imao i takav šaraf onda bi mogao stegnuti ovaj nastavak,
2017-01-03 17.21.25.jpg

ako me razmujete ovaj dio se ubaci u rupu od felga i samo stegne za glavu šarafa i tako tu stoji, probelm je što ja nemam tako veliku glavu i trebao bi mi u biti veća glava...

a inače se lanci navuku na gumu, ovaj dio što meni treba ubaci na šaraf i samo stegne i zakači ti lanci i gotovo....
 
Član
Pa ovo sto ti je maha napisao bi moglo i da sljaka. Nadji neku sajbu ili podlosku koja ti je dovoljno velika i koja fizicki moze upasti u tu rupu od sarafa i onda sve to nabij na saraf i zasarafi
 
Pa ovo sto ti je maha napisao bi moglo i da sljaka. Nadji neku sajbu ili podlosku koja ti je dovoljno velika i koja fizicki moze upasti u tu rupu od sarafa i onda sve to nabij na saraf i zasarafi
M10 saraf je OK 17 sto znaci da mu sajba treba unutarnji dijametar imati 11mm a vanjski nek proracuna da bude dovoljno velik da moze drzati to i bila :)
 
Član
to mi ne odgovara tj neradi to sa šajbom, jel ovo radi na principu da se ubaci na glavu šarafa oblika šeskanta i ovi prsti kad se pritegnu oni se skupe par mm i drži se za glavu šarafa, drže se za glavu šarafa da se ne izvuče.

problem je što u setu trak lanaca dođe set za više vrsta šarafa koji bi u biti meni trebao
 
Član
Pa kako ce staviti sajbu.koliko ja vidim ovdje.Ovaj dio se stavi na glavu i ima 6uglova kao i saraf.treba mu veci saraf.Ovo bi ti mogao srediti metalostrugar ili bar nesto predloziti
 
Treba seskant vanjske mjere pronaci da pase unutarnja mjera se moze uraditi na glodalici. Probusiti rupu na jednom mjestu tog seskanta i napraviti da se moze saraf zavrnuti. Stegnes to onda ovo nabijes zavrnes i bila.
 
Član
To su smecarski, ovaj kako sam ja skonto americki lanci.
Prodaj te ko ima terenca, i uzmi ko covjek thule lance

Skickat från min HUAWEI GRA-L09 via Tapatalk
 
Član
lanci su solidni marke trak. za 2 minute se to navuce imate na yotube snimke

ja nikad nisam koristio al eto haj da probam ako bude trebalo nekad

meni treba samo 2 takva sarafa
 
Top