Saobraćajni prekršaji...

Saobraćajni prekršaji...

Član
PoLo9n3 je napisao(la):
Policajac ti ne moze napisati kaznu za prekoracenje brzine,a da ti nisi tu prisutan i bez tvog potpisa, svaki se nalog mora potpisati ...

Ne mora ti na licu mjesta dati nalog da potpises. Naravno da te prvo mora zaustaviti, kontrolisati i uzeti podatke, ali ne mora ti odmah dati prekrsajni nalog, nego ga moze kasnije popuniti, pa ti poslati postom. Isto je i sa bilo kojim drugim prekrsajem.
I isto je ako te zaustavljaju zbog prekoracenja, a ti ne stanes, on ce po broju tablica napisat prijavu, kao sto dolaze i prijave od radara sa kamerama, a ti nisi bio tu da potpises...

Jassmin je napisao(la):
Rok od 8 dana imaš da prihvatiš odgovornost, ako je ne prihvatiš ide 20 KM...
Koje dokumente ako vadiš? Ne mogu ti tu ništa... Lična je tvoj LIČNI dokument i to ti ne može niko osporiti da podigneš ili da produžiš, isto je sa pasošem, a isto je i sa vozačkom...

Ti odgovornost prihvatas placanjem kazne i naravno da onda nemas penala. A ako ne platis u roku 8 dana, dodju ti 20 KM na iznos kazne i to te ceka kad tad.
Ako ne prihvatas odgovornost, moras potpisati nalog na za to predvidjenom mjestu i to znaci da trazis sudsko odlucivanje. Ako se dokaze da nisi kriv, nikom nista. Ako dokazu da si kriv, dobijas istu kaznu sa pridodatim troskovima sudjenja i opet imas rok 8 dana da platis i onda opet ista prica, ako ne platis dodaju ti 20 KM penala.

Licnu ti ne mogu osporiti, toi si u pravu, ali vozacku mogu. Vozacka ti nije zagarantovana Ustavom i mogu ti zabraniti da je produzis, ili izvadis ako je vec nemas, a imas neplacenu kaznu.
Ovo sto neko napisa, da poslije isteka zabrane mozes podici vozacku iako nisi platio kaznu vjerovatno je istina, jer je ne vadis ponovo niti produzujes, tako da to njima ne znaci nista.
Samo ako je produzujes ili nanovo vadis onda moras biti "cist" sto se kazni tice...
 
Član
arminnn je napisao(la):
i meni jaran digo vozacku a ima 6000 KM kazni :icon_question:

pa citajte malo... mtopic fino objasnio... Got2b stavio izvod iz zakona... :icon_rolleyes:

mozes podizi vozacku koja je bila na "hladenju", ali ne mozes je produziti, dobiti novu... isto kao sto ne mozes reg. auto ako ima kazni... prvo njih moras rijesit...
 
Član
marko_bih je napisao(la):
druze zastare nema vise to je bilo nekad moras je platit sto neko rece
kad tad ces morat platit kad nesto budes vadio nemoj da ti se obije
od glavu ko mom starom kad je otiso regat auto a imo kazni
pa je umjesto 400km platio skoro duplu cifru...ne zajebaji se
sa time otidji i plati kad tad ce ti se obit od glavu

Jeli neko zna kad je ukinuta zastara, jer ako sam dobio kaznu kada je vrijedio zakon zastare, mora mi tretirati slučaj po tom starom zakonu...
 
Član
Jassmin je napisao(la):
Jeli neko zna kad je ukinuta zastara, jer ako sam dobio kaznu kada je vrijedio zakon zastare, mora mi tretirati slučaj po tom starom zakonu...

Ako si vec dobio kaznu to ti ne moze zastariti ni po novom ni po starom zakonu.
Zastara postoji i danas i po ovom zakonu (Got2b je iznad postavio izvod iz zakona kolika je zastara za koje prekrsaje), ali samo u slucaju da si optuzen za nesto i ako se presuda ne donese u tom roku, onda slucaj zastarjeva.

U tvom slucaju, presuda je donesena, dobio si kaznu i sad moras platiti...
 
Top