Saobraćajne kazne

Saobraćajne kazne

IGY

Član
pa ako si napravio prekrsaj fino ga i plati
mozda da nisi bio drzak i bezobrazan bi ti bila ona minimalna od 50, bar sam ja tako prosle godine napuhao nesto sitno, nakon dvije pive, rutinska kontorla puhao, napisali mi 50km kaznu 40 platio puhanje i vratili mi sutradan uredno vozacku, koju mi je oduzeo na licu mjesta i dao mi potvrdu da kad se "otrijesznim" dodzem u mup po nju

svi nesto na drotove ko da su zadnja rupa na sviralu, nebranim ih ni ja, ali breta mili ako si kriv plati i zdravo
 
Član
Mene su zaustavili u Hadžićima radi rutinske kontrole. Tražili da pogledaju opremu, pohvalili uredan auto, pitali piješ pušiš, i rekli "allahemanet".
Pre dva dana stigla kazna za svetla od 30KM što je greška i nepravda. Mali je to iznos da bi se bunio, al i dalje mi čovek nije jasan:smajli04:

160720111798.jpg
 
Član
Bio pijan i još se drsko ponašao? Pa ja da sam bio na mjestu policajca,uzeo bih ti vozačku i poderao je na licu mjesta...
 
Član
Lexillium je napisao(la):
Bio pijan i još se drsko ponašao? Pa ja da sam bio na mjestu policajca,uzeo bih ti vozačku i poderao je na licu mjesta...

:lol::lol::lol::lol:, sta ce covjek, nije znao sta cini:D
 
Član
Kakva je procedura oko kazni ako si vozio auto koje nije na tebi registrovano pa napravis prekrsaj i napisu kaznu ?
 
wispi je napisao(la):
Kakva je procedura oko kazni ako si vozio auto koje nije na tebi registrovano pa napravis prekrsaj i napisu kaznu ?

platis kaznu ,isti djavo...
Zato je moje auto na majci, kad treba registrovat ,iako mi ostane koja kazna registrujes bez problema zasto sto nije na meni :icon_smile:
 
Član
wispi je napisao(la):
Kakva je procedura oko kazni ako si vozio auto koje nije na tebi registrovano pa napravis prekrsaj i napisu kaznu ?

kazna ti ide na maticni broj, ako ti napravis kaznu s necijim autom kazna je tvoja, nema veze s autom, recimo napravis prekrsaj sa autom od starog, kad dodje registracija on nema ogranicenja i zabrane registrovanja, ali ti da imas svoj auto ti bi imao
 
ArminM je napisao(la):
wispi je napisao(la):
Kakva je procedura oko kazni ako si vozio auto koje nije na tebi registrovano pa napravis prekrsaj i napisu kaznu ?

kazna ti ide na maticni broj, ako ti napravis kaznu s necijim autom kazna je tvoja, nema veze s autom, recimo napravis prekrsaj sa autom od starog, kad dodje registracija on nema ogranicenja i zabrane registrovanja, ali ti da imas svoj auto ti bi imao

Vozio auto od druga i dobio kaznu radi prekoracenja. On htio registrovati auto i nije mogao dok ja nisam platio kaznu ;)

Mozda je opet drugacije od entiteta do entiteta i mjesta na kom te zaustavi, u mom slucaju Olovo.
 
Član
Najnovije!

Ukoliko auto nije registrovano vlasnik ide u zatvor :icon_smile:

A u Hrvatskoj je obavezno vezanje putnika na zadnjem sjedištu :lol:
 
Član
George je napisao(la):
Najnovije!

Ukoliko auto nije registrovano vlasnik ide u zatvor :icon_smile:

A u Hrvatskoj je obavezno vezanje putnika na zadnjem sjedištu :lol:

ma kakav zatvor. nema mjesta za "prave kriminalce" kamo li za ovo. nekad prije je bio zakon ako ne zelis platiti kaznu, ides u zatvor 50KM=1 dan, ali je to ukinuto...

ne mozes zbog saobracajne kazne otici u zatvor. jedino te mogu sudski ganjati, pa da ti plijene neku imovinu i sl. uglavnom zatvor, nema sanse...
 
Top