SaMoStreetRace 2007 / II

SaMoStreetRace 2007 / II

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Nije on to zbog toga pitao, sad ces vidjeti nastavak... :D
Inace, uz Soljicev ovo je najbrzi Yugo na brdu.
 
Član
Ma respect za jugu,znam kako zvuci uzivo,ali daleko od toga da je najbolji zvuk!
Nemozes ga porediti sa nekim sestakom ili slicno!
 
Član
Jugo sugo i obicno imaju onaj prosti zvuk.....od izduva do kraja samo cijev bez lonaca bez iceg.... onaj pravi pijacarski zvuk... Daleko od pravog i mocnog zvuka...
 
svaki jugo koji se pojavi na SR i konkurentno vozi (a nihov sin jeste bio konkurentan u 16 klasi) zasluzuje postovanje.. svi mi znamo koliko bi inace jugi trebalo za 402m.. siguran sam da je niho vozio da bi vrijeme bilo jos mnogo bolje.. nihov sin nije imao ni jednu reakciju ispod sekunde, sto znaci da uz bolju reakciju i vjerovatno bolje saltanje od starne nihe jugo bi mogao niskih 15, sto je vrlo respektabilno!
 
Član
HuKa je napisao(la):
Jugo sugo i obicno imaju onaj prosti zvuk.....od izduva do kraja samo cijev bez lonaca bez iceg.... onaj pravi pijacarski zvuk... Daleko od pravog i mocnog zvuka...

Svaki motor koji ima "močan" zvuk nemoze stati u jugića:icon_biggrin:
 
Član
Slazem se, al npr u jugu ubacis od una turba 1.4 motor i odradis ga posteno i on ide ko formulica...
samim tim on se samo zove jugo.... i ima karoseriju juginu a sve ostalo je s drugih kola... a sto se tice te reakcije ja sam u mostaru s mazdom 3 110 ks TD + chip imo vrijeme 16,2 s reakcijom od 1,3 sec..... I sta da kazem sad da moja mazda ide 14,9 na 402m...... Mjerilo auta je vrijeme s reakcijom na 402m .... A taj jugo ako je s juginim motorom nabrijanim iso 16 sec s reakcijom to je lijepo vrijeme.
 
Član
Alen_P je napisao(la):
Sve, kompletan auto..
Pa super onda, ja sam mislio da je motor radio Živan "abarth" iz Kragujevca, barem su tako neki pisali na pungas forumu dok su se tamo lično okupljali ljudi koji voze/su vozili brdske trke.

Inače ovaj snimak je ništa posebno, što se tiče zvuka, Šoljićev yugo("1.4") sam slušao sa jedno metar udaljenosti na startu brda i zvuk je barem meni jako lijep. A ne mogu da razumijem da nekome može biti dobar zvuk nekog tdi-ja i sl., može biti moćan ali agresivan i ubojit kakav imaju ti yugići i sl. nikako.

@HuKa
Pijačarski zvuk ima passat diesel npr, ali to je subjektivno.

1.4turbo niko ne radi, veći je fazon da sam motor laiku izgleda kao standardni 1.1 sa drugim karburatorom i zračnim filterom, a unutra je zapravo 1.8:D I trkaći yugo ima možda motor iz drugog auta, mjenjač i trapovi su zasnovani na standardnim, tako da se ne može reći da je "sve ostalo sa drugih kola".
 
Član
@Keno pa ne mozes ti poredit dizelov zvuk (on ga i nema) s benzincem...ja samo kazem da juge nemaju neki zvuk sem da drece ko budale.
sranje od kola....
 
cuj dizel nema zvuka...ima kod nas jedan Audi A3...sve cijevi bez icega...dobar zvuk....nije agresivan i ubojit ali cuje se pristojno
 
Član
Ma i nurijin golf ima zvuk.... ali nije to to, kad uzmes u obzir gti 16v ili obicni, vr i sl.. ukratko ko u svih malo jacih benzinaca...
 
Član
HuKa je napisao(la):
@Keno pa ne mozes ti poredit dizelov zvuk (on ga i nema) s benzincem...ja samo kazem da juge nemaju neki zvuk sem da drece ko budale.
sranje od kola....
Dreče ili ne, stvar je subjektivnog osjećaja. A pošto vidim da ti je referentni sistem za zvuk golf 2 bojim se da stvarno nemamo šta pričati o zvuku benzinskih motora.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top