Sami ugradite bi-xenon projektore

Sami ugradite bi-xenon projektore

Član
Kupit projektore mozete na netu al nisu puno jeftiniji nego kod nas ,recimo na pik.ba i nije vrijedno cekanja i zajebancija zato odite na pik.ba kupite i sami budite svoj majstor....

http://www.pik.ba/artikal/409307/bi-xenon-hid-projektor-/

Eto vam sa youtube-a najbolji video koji se moze naci koji od a do z objasnjava proces ugradnje! ima 4 nastavka!!!

http://www.youtube.com/watch?v=imIiglkq7HA&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=qExaAFgvquE&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=mg_C_jtonZw&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=tQ1repIX_UU&feature=related

Vidio sam da ima na forumu slicnih tema al nisam vidio video klipova koji pokazuju ugradnju,a mozda samo nisam detaljno trazio....pa evo samo za hrabre koji imaju muda razvaljivat i razat svoje farove,ja za sad ne bih... :lol:
 
RE: Sami ugradite bi-xenon projektore - SAMO ZA MUDONJE!!!

nije nikakva komplikacija ugraditi, narocito u farove sa zabicama, koji nisu ljepljeni, ovi sto su ljepljeni malo je pegla rastaviti, ostalo prosto ko pasulj, ja sam ugradio za 30min sve......
 
Član
RE: Sami ugradite bi-xenon projektore - SAMO ZA MUDONJE!!!

zen_3dom je napisao(la):
nije nikakva komplikacija ugraditi, narocito u farove sa zabicama, koji nisu ljepljeni, ovi sto su ljepljeni malo je pegla rastaviti, ostalo prosto ko pasulj, ja sam ugradio za 30min sve......

projectori koji su na pik-u su 208 KM, ali bez balasta+ 100 KM za balaste
nije jednostavno tako lako postaviti
1. skidanje karambolki (vecina novih automobila)
2. rastavljanje farova+ ugradnja projektora
3. zice.... itd
nije pola sata, malo vise viseeeee
pozdrav
uostalom 10% auta nemoras skidati karambolku i rastavljati farove sa silikonom o dnosno imaju zabice...
pozdrav
 
Početnik
isplati se sam radit, aha
kupis industrijski fen, silikone i te zajebancije, crni sprej (obicno se usput i zatamne farovi) i sta jos treba...i dodje te ugradnja 150 maraka, ocam, i opet ne mozes ih postavit ni blizu onako kako to rade iskusni ljudi, i to za 20-tak km po faru...
 
Član
300 maraka projektori,a 500 maraka Hella farovi sa sočivima(npr za moje auto). Pa samo blesav bi mogao uzeti projektore i ugradjivati kad moze uzeti citavo sve fabrički i samo postaviti na auto. Jos ako pri rastavljanju svojih farova nesto pojePe,onda ga nema ni na mapi...
 
Početnik
Lexillium je napisao(la):
300 maraka projektori,a 500 maraka Hella farovi sa sočivima(npr za moje auto). Pa samo blesav bi mogao uzeti projektore i ugradjivati kad moze uzeti citavo sve fabrički i samo postaviti na auto. Jos ako pri rastavljanju svojih farova nesto pojePe,onda ga nema ni na mapi...


al sa tim farovima ne dobijes bi-xenon, nego gole farove ;)
 
Član
Oggy je napisao(la):
isplati se sam radit, aha
kupis industrijski fen, silikone i te zajebancije, crni sprej (obicno se usput i zatamne farovi) i sta jos treba...i dodje te ugradnja 150 maraka, ocam, i opet ne mozes ih postavit ni blizu onako kako to rade iskusni ljudi, i to za 20-tak km po faru...
kod mog burazera sve to sto si nabrojao
projectori, balasti, zatamljenje i ugradnja je 400 KM
pa ti kupi projektorei sijalice za 208 KM
pa moras kupiti 100 KM balaste
pa to ostalo...


Oggy je napisao(la):
Lexillium je napisao(la):
300 maraka projektori,a 500 maraka Hella farovi sa sočivima(npr za moje auto). Pa samo blesav bi mogao uzeti projektore i ugradjivati kad moze uzeti citavo sve fabrički i samo postaviti na auto. Jos ako pri rastavljanju svojih farova nesto pojePe,onda ga nema ni na mapi...


al sa tim farovima ne dobijes bi-xenon, nego gole farove ;)

da bas tako samo farove...

Lexillium je napisao(la):
300 maraka projektori,a 500 maraka Hella farovi sa sočivima(npr za moje auto). Pa samo blesav bi mogao uzeti projektore i ugradjivati kad moze uzeti citavo sve fabrički i samo postaviti na auto. Jos ako pri rastavljanju svojih farova nesto pojePe,onda ga nema ni na mapi...

ja cu tvoj far rastaviti za 10 min bez ikakvog ostecenja
kad je skinut...

Lexillium je napisao(la):
300 maraka projektori,a 500 maraka Hella farovi sa sočivima(npr za moje auto). Pa samo blesav bi mogao uzeti projektore i ugradjivati kad moze uzeti citavo sve fabrički i samo postaviti na auto. Jos ako pri rastavljanju svojih farova nesto pojePe,onda ga nema ni na mapi...

farovi hella 500 KM
XENONI na kratka sa canbus min.300 KM (god dana garancije) za tvoje vozilo
xenoni na duga.......
 
Član
Pozdrav. Uradio sam projektore kod mene sam. Medjutim imam problem sa dugim svjetlom jer je upitanju bila h4 sijalica tako da kad prebacim na dugo on ugasi kratko i onda projektor nema funkcije. Razmisljam da stavim diodu koja bi spojila plus od kratkog i plus od dugog svjetla sa smjerom da kad upalim dugo svjetlo dioda prenese napon na kratko a u obrnutom da miruje. E sad ne znam koju diodu da uzmem...od koliko ampera. Ako idemo logikom da je na kratkom svjetlu 10A osigurac da li je i struja isto toliko jaka??? Ova dioda od 10A je ogromna i nije bas lagana ni za uklopiti. Ima li ko kakvo iskustvo?
 
Član
Ma ne volim te kablove vuci po sasiji...a iskren da budem nevjerujem tim kineskim relejima. Da me ne ostave na putu. Ovo sto sam zamislio nije lose. Samo mi treba pomoc koliko A da uzmem diodu. Gledo sam ja ovo sa pika na ebay...oko 10km kosta. Al idu dve zice na akumulator direktno. Bezveze sad da ja vucem kablove gore ppd haubom. Ne bih...kad sam sve spakovo u farove
 
Top