Sam sebi daje gas?

Sam sebi daje gas?

Član
Rijec je o golf 3. Najcesce se desava kad je auto zagrijano u 1 i 2 brzini, rijetko u 3 brzini. Znaci idem na nekih 2k obrtaja i pustim gas da zakocim ili ubacim u prvu, ali i ako pustim papucicu gasa, opet je pod gasom, kazaljka se ne mice sa 2k obrtaja, nije problem sa inst. tablom jer cujem motor kao da je na 2k o. niti je problem sa papucicom gasa, mislim nije da se nesto zaglavi ili zaljepi.
Obicno popustim kvacilo u manjem stepenu prenosa bez gasa da se vrati na normalu.
U cemu je problem?
 
Član
Provjeri prvo crijeva, da ti ne vuce gdje fals zrak, probaj ocistiti klapnu, dijagnostika, pa onda zamjeni motoric ler gasa. To se desava svakom trecem golfu.
 
GreenDevil je napisao(la):
kakve klapne i motorici ler gasa, pise ispod nick-a da je golf gtd
ne valja bosch pumpa

i ja čitam šta stručnjaci savjetuju haha motorić ler gasa LOL . boš pumpa jarane, pravac kod kakvog bošiste ,ako nije to ,onda je motor rikavela i troši ulje uz naftu, za početak tako pomalo ,a kad profura ulje momački kraj karika ili klipa ako ga je neispravna dizna istopila ,očekuj da si složi krvnički gas, tzv hiperturu, uglavnom majstora ganjaj dok ne bude kasno
 
Član
hahah, vidi fakat :D
ja vidjoh motoroc i nadovezah se, onda je pumpa k'o sto kaze devil.
 
Pojacan ler gas na bosch pumpi... to se desava na rotacionim pumpama da npr. kad pojacas ler gas onda se u voznji desava da kad pustis gas na 2-2.5k obrtaja da motor i dalje stoji na tim obrtajima 2-3 sec pa tek onda pocinje usporavati ili se desi kad ides nizbrdicu da sam pojaca gas tj sam ubrzava... jel ti pojacan ler gas? ako nije, onda ti bosch pumpa nesto nije uredu... kod bosch majstora na reparaciju... te price o iberturi u ovom slucaju zaboravite jedino ako mu je motor u zestokoj banani da na dnevnoj bazi trosi 1l ulja kao sto sam bio svjedok jednog slucaja :D
 
Član
Hvala na odgovorima momci
pojacan mu je stamgas a i bosch pumpa ne valja baca naftu na 2 mjesta.
to je vjerovatno problem
 
Top