Sa 19 modela trovratne verzije napad na Astru i Golfa

Sa 19 modela trovratne verzije napad na Astru i Golfa

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
kia-19modela-1.jpg


Na Salonu automobila u Frankfurtu KIA će kao svjetsku premijeru prikazati novi automobil KIA pro_cee’d, trovratnu karoserijsku verziju automobila KIA Ceed. Iz Kije su najavili čak 19 modela u liniji novog automobila KIA pro_cee’d, što je najveće povećanje u količini ponude jednog modela u Europi zadnjih nekolik godina. Ovim odlučnim nastupom KIA daje jasno do znanja da joj je izuzetno stalo do uspjeha na europskom tržištu.

kia-19modela-2.jpg


Kia pro_cee’d dugačak je 4,25 metara, a ima međuosovinski razmak 2,65 m. Pokreću ga pet motora koji ispunjavaju Euro4 propise o emisiji plinova u rasponu od 90 do 143 KS

KIA pro_cee’d sa troja vrata ima dužu (+15 mm), nižu (-30 m) i lakšu karoseriju od svoje sestrinske verzije sa petora vrata (KIA Ceed). Prema prvim reakcijama to će biti model koji predstavlja ugodno osvježenje u europskom C segmentu, osobito u Njemačkoj u kojoj vlada velik interes za ovom verzijom automobila.

kia-19modela-3.jpg

Interes za ovom verzijom u Europi je vrlo velik, a najviše interesa pokazalo je tržište u Njemačkoj

‘Novi Kia pro_cee’d kupcima nudi senzacionalan sportski stil i odlične vozačke performanse, a pri tom je preuzeo sve prednosti koje je već sa sobom donijela i petovratna verzija’, rekao je Jean-Charles Lievens, podpredsjednik Kia Motors Europe. ‘Ukupnim performansama oduševit će europske kupce prema čijem ukusu i željama je na kraj krajeva i dizajnirana i konstruirana’.
Kia pro_cee’d dugačak je 4,25 metara, a ima međuosovinski razmak od 2,65 metara. Ponuđene su tri razine opreme: LX, EX i TX koji se mogu kombinirati sa 12 različitih boja karoserije. Vrh ponude čini model Sports Pack koji dolazi sa 17 colskim lakim naplacima i gumama 225/45 R17,
 
Legend
Pa nebih se bas slozio. Golf vise nije usamljen u klasi, cak sta vise, postoje auta koja ga nadmasuju u svakom pogledu.
Licno kod kupovine auta golf bi mi bio zadnji izbor, a ni MIT da golf drzi cijenu nije vise tako stabilan, mazda 3 nova drzi cijenu vise nego dobro a 10x je bolja od 5ice golfa, Ope Astra mi je najljepse auto u klasi, a ni one nisu lose sa cijenom. Ford Focus je prozvan kao "ubica" Golfa 5... u mnogim stranim casopisima. Dosta je jeftiniji, veci je od golfa, i cinjenica da je u prvom kvartalu 2007 prodato 20.000 focusa a 6.000 golfova govori puno ...
Recimo ni Megan sada nije daleko iza, za 25-26.000 Dobijete Sedana sa klimom koji prostorno se nemoze poredti sa peticom, do 10.000 je jeftiniji i iskreno meni ljepse izgleda.

Sad, opet kada gledamo sigurnosne karakteristke, VW se potrudio i imaju extra rezultate na euroncap crahs testu, stoji tu dugo godina tradicije, medjutim narod kako u BiH je spreman da zanemari sve propuste koje napravi VW, sve greske i zanemare cijenu, time se dobije "mitski savrseno auto".

Kia ceed je takodje najavljen kao glavna konkurencija G5, i misljenja sam da je najava opravdana. Volvo c30, je u istoj klasi, mada cijenom je van konkurencije, jer kosta koliko i PASSAT.
Mislim da golf vise nije usamljen, i da ce doci do promjena. U susjednoj nam HR najprodavanije auto je Renault i OPEL odnosno Opel je na vrhu.
 
Član
ja kad malo bolje pogledam ovo auto vidim toyotu korolu , sa astrinim gepekom i krovom i sa golfovim staklima . iskopirali su najbolje od svih i naravno da ce dobiti bolid . auto mi se svidja al je ocita kopija raznih detalja
 
Legend
daki je napisao(la):
Pa nebih se bas slozio. Golf vise nije usamljen u klasi, cak sta vise, postoje auta koja ga nadmasuju u svakom pogledu.
Licno kod kupovine auta golf bi mi bio zadnji izbor, a ni MIT da golf drzi cijenu nije vise tako stabilan, mazda 3 nova drzi cijenu vise nego dobro a 10x je bolja od 5ice golfa, Ope Astra mi je najljepse auto u klasi, a ni one nisu lose sa cijenom. Ford Focus je prozvan kao "ubica" Golfa 5... u mnogim stranim casopisima. Dosta je jeftiniji, veci je od golfa, i cinjenica da je u prvom kvartalu 2007 prodato 20.000 focusa a 6.000 golfova govori puno ...
Recimo ni Megan sada nije daleko iza, za 25-26.000 Dobijete Sedana sa klimom koji prostorno se nemoze poredti sa peticom, do 10.000 je jeftiniji i iskreno meni ljepse izgleda.

Sad, opet kada gledamo sigurnosne karakteristke, VW se potrudio i imaju extra rezultate na euroncap crahs testu, stoji tu dugo godina tradicije, medjutim narod kako u BiH je spreman da zanemari sve propuste koje napravi VW, sve greske i zanemare cijenu, time se dobije "mitski savrseno auto".

Kia ceed je takodje najavljen kao glavna konkurencija G5, i misljenja sam da je najava opravdana. Volvo c30, je u istoj klasi, mada cijenom je van konkurencije, jer kosta koliko i PASSAT.
Mislim da golf vise nije usamljen, i da ce doci do promjena. U susjednoj nam HR najprodavanije auto je Renault i OPEL odnosno Opel je na vrhu.

normalna stvar ima i toga kad se gleda na ukupno auto.....
al bosanac je naviknut na njemca i njemacki kvalitet,hocu reci bar vecina
ce da prije poleti na svabu nego japanca ;)
 
izvana kia izgleda predobro al kad joj vidim ona sjedista ogadi mi se. i onaj volan. fuj!!
isto tako i novi santa fe. izvana izgleda kao mali q7 al kad sjednes u njega ogadi ti se.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top