ruzan rad na leru

ruzan rad na leru

Član
Pozdrav !!! Imam problem sa svojim Passatom b3 iz 1993g. motor je 1,8 90ps monojetronic! do neki dan sve je bilo savrseno al poceo je na leru konstantno da mijenja broj obrtaja izmedju 800 i 1200 varira al bukvalno konstantno! kad je motor hladan znaci u jutro kad ga upalim lijepo radi cim odradi 2-3 min pocne da zeza! inace u voznji nemam nikakvih problema, isto mi se desava i na plinu i na benzinu!:icon_question:
 
Član
ok ! rashladnu tekucinu mogu provjerit al motoric ler gasa i senzor temperature neznam ako ti znas hajd molim te objasni !!!;);)
 
senzor kupi nov najlakse, oko 10KM, motoric imam 3 rezerve pa sam mjenjao ako me zajebava, ostalo kako mozes provjeriti je instrumentom (unimjerom) a podatke o vrijednostima imas u autodati
 
Član
senzor plavi ili motoric lera imo sam u garazi davno jednu jettu sa ovakvim ubrzigavanjem isto je bio problem samo sto kod nje nije variro konstantno je bio visok ler bilo je do motorica al prekntroslisi provo davace od temperature ;)
 
Član
aha !!! posto normala konstantno vozim na plin danas pokusam ponovo da vozim malo na benzin kad ono na benzinu ne varira vise radi lijepo al kad mu na leru dam gas ostaje na 2000 obrtaja :icon_question::icon_question::icon_question:
i kad ubacim u prvu kao da krenem al drzim kocnicu i pustam lagano kvacilo tj gusim ga do 1000 obrt. onda ostane na 1000??? tek sad nekontam !!! ponovo dam gas opet ostane na 2000:icon_question::icon_question::icon_question: nista mi nije jasno !!! moram naglasit da sam nedavno mijenjao lambda sondu al kad sam je stavio bilo je savrseno , dali neko zna o cemu se sad radi, dali da provjerim iste stvari koje su mi naveli gore ili ima nesto jos???:icon_question::icon_question::icon_question:
 
Član
Prljav ti leptir gasa i zaglavi se, kao sto sam rekao, a ne kosta te nista, skini ga i operi ga, ne vodom :D nego ocisti te naslage koje budu oko lepritra benzinom najbolje i onda jos odi do nekog ko ima dijagnostiku neka ti pregleda ima li kakvih gresaka i nek' ti resetira leptir gasa (klapnu). To je u 90 posto slucajeva greska variranja lera ne spustanja gasa ispod 2000 ili 2500 rpm ne primanja gasa ili cak primi i ostane na istoj razini gdje je dodan itd. Ako ne pomogne ciscenje i resetiranje onda se klapna mora zamijeniti. Da znas tim motorima to je mana koja odlazi cesto.
 
Član
moram samo javit da sam rijesio problem sa ler gasom!!! guma izmedju karb i usisne grane totalno bila unistena neznam samo kako je uopste radio sa onakvom!!! sada ponovo radi perfektno kao i prije!!! hvala svima i pozdrav
 
Drug imam i ja slican problem samo kod mene se kroz 30 tak sekundi vrati na normalu i na servisu kazu da je motoric,i zanima me kako se zove ubrizgavanje ovo sto je kod tebe a ja mislim da imamo iste vozilice 1.8 66 kw
 
Član
jeste i kod mene je bio taj motor sad sam promjenio auto a ubrizgavanje imas dvije vrste koje su malte ne iste nemam pojma u cemu je razlika jedna se zove monotronic a druga monojetronic a kad pogledas ih ono isto pa isto !!!!
 
Top