Rupa na putu?

Rupa na putu?

Evo mene opet s jednim pitanjem , znaci dok sam vozio upao sam u rupu (kod centralne banke) koja je ogromna a nisu stavili nikakav znak nista , iskrivio sam felgu i pukla mi je guma , zanima me jel se moze kakva tuzba podnjeti jer sam cuo da stvari koje ne oznace na putu rupu ili slicno da ih mozes tuziti zbog toga ako ti nanese stetu kakvu , znate li ista o tome , slikao sam i rupu i felgu za svaki slucaj
 
Član
Lave sumljam da ces naplatit ista, imao sam slican problem, i kada sam se raspitao nista... Problem je sto na autu nisu pneumatici koje tvornica preporuca, tj u slucaju da su bile one gume, i ona dimenzija fela na autu koje tvornica preporucuje, tj postavlja, sigurno se to nebi desilo, tako da ti mogu nabit na nos stavljanje vecih fela i dosta nizeg profila na auto... A na kraju krajeva poslati na vandredni tehnicki...
 
brate al meni su skoro pa orginalna velicina gume a felge tj. velicinu 17" mi je fabrika stavila samo sa profilom 215 a ne 205 koji je meni bio
 
Član
Ovo je BiH i sumnjam da ces ista uspjeti. Cini mi se da je neko vec pisao na forumu, da je naletio na rupu i otkinuo karter. Zvao policiju da prijavi, oni dosli i opalili mu kaznu za izazivanje saobracajne nesrece i uz to je morao ocistiti ili platiti da ociste cestu od ulja, znaci samo on dobio po usima...

Mada mozes pokusat ako ti se da peglati, samo si trebao odmah zvati policiju da uradi uvidjaj. Kod mene je u ulici bilo xx takvih slucajeva prije par godina, bio u ratu rov ispod ceste i kako su auti krenuli prelaziti tuda a ispod rupa, nastala rupa u cesti velicine 18-incnog tocka, al duboka neka 2-3 metra. I to je tako stajalo jedno 3-4 mjeseca, raja je redovno upadala, razbijala aute, busila gume i krivila felge i ne sjecam se da sam cuo da je iko uspio dobiti odstetu. Jer ne zaboravi da nam vecinu puteva drzavne firme odrzavaju, a sudovi su iz iste skupine i svi cuvaju jedni druge. To isto kao kad ides se zaliti na nepravednu kaznu u saobracaju, cak iako u zakonu stoji da si upravu, sudija kaze da nisi i kaze ti mozes se dalje zaliti, jer on stiti punjenje budjeta...
 

IGY

Član
nista moj dragisa od toga, da si mozdfa zvao odmah muriju da naprave uvidzaj mozda bi se mogao i ganjati po sudovima, ovako tesko ....
 
Član
ja sam tako mogo jednom nastradat zbog rupe, jer sam bio na biciklu, išao noću, veoma brzo, a nisam vidio rupu i jedva se održim da ne podletim pod auto! stvarno su grozni putevi:icon_sad::icon_sad:
 
Član
ja sam cuo da se moze naplatit samo je potrebno zovnuti policajca da napravi zapisnik na licu mjesta o
nastaloj steti, sto mi po nekoj logici i ima smisla, al to je javna tajna, svi sute ko zna za to on i dobije kesh , tak sam cuo
 
Član
kao što ti rekoše,trebao si odmah zvati policiju.putevi su grozni,ali nije toliko do firmi koje ih održavaju.Poslje velike kiše i leda,rupe na cesti nastaju u roku od par sati pri gustom prometu.Nema firme na svijetu koja može stići uočiti i pokrpati sve rupe(druga je stvar kod nas jer su putevi toliko loši i stari,da riješenje nije krpljenje rupa,nego presvlačenje novog sloja asfalta)
 
moze se naplatiti, ako imas konjske zivce i milion veza, a nakon sve te muke i ganjanja po sudivima, opet ce te skuplje doci to nego da samostalno saniras to sto ti se desilo, nazalost u takvoj drzavi zivimo, dok je recimo to u srbiji odlicno rijeseno, nema suda i tra la la, zovnes muriju, dodju, naprave zapisnik, ti s zapisnikom u svoju osiguravajucu kucu, procijene ti stetu i plate, a oni od onog ko odrzava tu dionicu ganjaju pare, tako nekako je cini mi se....
 
Ebi ga nisam ni zvao policiju ni slikao odma ,danas sam prolazio gradom i uslikao sam rupe (koje jos nisu napravili) za svaki slucaj reko ako sta bude od toga al izgleda da se ne isplati zaebavat
 
Član
za svaku stetu koja ti nastane na autu zoves policiju oni naprave zapisnik i kopiju tog zapisnika nosis u svoju osiguravajucu kucu. u osiguravajucoj kuci povuku dokumentaciju od policije (slike i vjestacenje) i ti dobivas pare a oni dalje ganjaju sredstva od odgovorne institucije.

provjereno djeluje kod sarajevo-osiguranja, Grave, bso za ostale ne znam
 
Top