ROOT-iranje Androida

ROOT-iranje Androida

Član
Ako je neko radio rutiranje da objasni ovdje korake, nešto sam čito, ali se ne usuđejem da radim dok mi neko ne potvrdi da je uspio i kako. U mene je Gingerbread 2.3... Molim bez nagađanja, ako niste radili nemojte ni pisat, hvala unaprijed
 
za rootanje androida nije samo bitno koji ti je operativni sistem na mobu (u tvom slučaju GB 2.3) nego i koji mob?
napiši lijepo koji ti je mob tačno i koji GB tačno (tri broja npr 2.3.1) i onda ćemo to uraditi za čas posla!;)
 
Član
Nisam nikad radio sa Huawei, ali evo sa xda sta pise:

The Huawei Ideos U8185 can easily be rooted due to the open and easily accessible bootloader. To root the device follow the simple steps below.

Download ZIP from any of the links below
Unzip the files
Plug in the phone and install the drivers form the CD ROM (Mobile Partner) found in the drivers/adb_drivers directory.
Wait for all the drivers to install then continue with the process.

THIS PROCESS REPLACES THE ORIGINAL RECOVERY. PROCEED AT YOUR OWN RISK!

Replace the original RECOVERY with the one I've provided.
Open CMW 5 folder and copy Superuser-3.0.7-efghi-signed.zip to the SD Card.
Switch off the phone.
Boot into bootloader using volume down + power button for 5 sec.
Once in the bootloader, plug in the phone to the computer and let the drivers install.
In the CMW 5 folder, run install-recovery-windows.exe

(use the different variations depending on the operating system)

Once done, remove the battery to power off the phone.
Boot into recovery using volume up + power button for 5 sec
Navigate to "install zip from sd" and select it
Select "choose zip from SD card" and select the provided Superuser-3.0.7-efghi-signed.zip that you copied to the SD Card
After install, the phone is rooted.
Reboot the phone and enjoy root
 
Član
Kako god da uradim ovo ne uspijeva Boot into bootloader using volume down + power button for 5 sec.
 
Član
ja kako god pogledam mislim da ces sutra otvorit oglas " kupujem telefon " dajem u zamjenu neispravan huawei :icon_biggrin:
 
Član
Y200 toolbox sve riješio :D Hvala svima na trudu... Toolbox je strašan, odradiš 3 postavke samo, klikneš mišem i sve samo uradi... Skineš app za brisanje aplikacija i gotovo... MOŽE LOKOT
 
Član
:lol: :lol:

Nego Zlaja, kakvi su ti telefoni Huawei, meni ce trebati uskoro par novih telefona, a nisu bas pretjerano skupi ti telefoni...
 
Član
mozes da koristis neke aplikacije koje ovako ne a i da izbrises aplikacije koje dolaze na tel i ne trebaju ti isl. a ovako ih takodje ne mozes izbrisati. sve u svemu bespotrebna stvar, bilo mi je zanimljivo par sati
 
Legend
Bespotrebna stvar za one koji nece da koriste puni potencijal android operativnog sistema, brisanje i kreiranje sistemskih aplikacija je jedna od vise privilegija koje se dobijaju rootanjem.
 
Član
i ono najvaznije, ako je mobitel zakljucan bez root-a ga ne mozes otkljucat. isto tako nema ni overclock-a bez njega
 
Top