Rockford Fosgate Punch 500a2

Rockford Fosgate Punch 500a2

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Sky

Član
posto sam nabavio dva kenwood-a KFC-W3011, treba mi nesto jace da mi pogura to, pa mi lik povoljno prodaje Rockford Fosgate Punch 500a2 sa sljedecim specifikacijama:

Product MPN
MPN punch 500a2
Key Features
Amplifier Type What is "Amplifier Type"? Dual Channel
Bridgable
RMS Power at 4 Ohms 125 W x 2
RMS Power at 2 Ohms 250 W x 2
Performance
Frequency Response 20 Hz - 20000 Hz
Signal to Noise Ratio 100 dB
Crossover / Equalizer
Bass Boost
Bass Boost Frequency 45 Hz
Dimensions
Width 9.6 in.
Depth 9.7 in.
Height 2.6 in.


pa da pitam je li imao ko kakvih iskustava, sa istim ili slicnim pojacalom?
dok su zvucnici sljedeci :

MAX POWER 1200W
# 12" Woofer with 4-ohm voice coil
# High-roll Rubber Surround
# Removable Reversible Gasket
# 8AWG Wire Capable
# Power Range: 50-400 watts RMS (1200 watts peak power)
# Frequency Response: 25-800 Hz
# Sensitivity: 90 dB
# Mounting depth: 6-3/4"


zahvalan sam za svaku korisnu informaciju..
 
Član
moze ti to pojacalo pogurat te woofere al ni blizu ko sto bi neko drugo bolje, jace pojacalo to uradilo ... ako hoces imam ti ja pojacalo koje ce ih razvaljivat kenwoodi su 400 rms-a ja imam pojacalo koje gura 2x440 rms-a ... cjena je 300km ako si za, javi se na pm ... pozdrav
 
Dobar je RF al probaj, ako na 2 ohma ima 250Wrms, onda u bridgu na 4ohm ima bar 500wrms, probaj ga spojiti u bridge na 2 ohma, tj ako su wooferi po 1x4ohm.. sa dva komada to je vec 2ohma, ako bude stabilan ima da ih rasturi.. al trebao bi biti, RF je to..
 

Sky

Član
SoundLunatic je napisao(la):
Dobar je RF al probaj, ako na 2 ohma ima 250Wrms, onda u bridgu na 4ohm ima bar 500wrms, probaj ga spojiti u bridge na 2 ohma, tj ako su wooferi po 1x4ohm.. sa dva komada to je vec 2ohma, ako bude stabilan ima da ih rasturi.. al trebao bi biti, RF je to..

ok, hvala. uzet cu najvjerovatnije pa cu vidjeti je li u bridge-u stabilan na 2 ohm-a, a ako i ne bude mislim da ce posluzit i ovi 2x250 RMS-a
 
Član
hehe mislis 2x125? i zar stvarno mislis da ti je pametno stavljat ga u bridz na 2 ohma? recimo nek platis pojacalo 50 maraka, spojis na 2 ohma bridz i pojacalo crkne ... popravka kolko god da bude ti si opet bez pojacala i samo ides u minus ... razmisli dobro prije no sto kupis nesto sto ti ne odgovara ;) ... nekad je skuplje ustvari jeftinije ... pozdrav
 

Sky

Član
malo me sad edo doveo u dvoumicu:icon_rolleyes: a sto se tice struje, mislim da je dobroa imam bosch aku od 70amp, kupljen prije neki 5-6 mjeseci i kablovi su oko 35-40 mm
 
Ej halo to je Rockford Fosgate a ne neki Sony.. isprobaj pa vidi, kao sto je Faris rekao malo smanjis gain i udri.. sva RF pojacala su bila daleko stabilnija ispod otpora na kojima su bili rejtani, a da nekazem da su imali i vise snage nego sto je pisalo... a i tim kenwoodima netreba puno snage.. doduse ovo cudo na 2ohm u bridgu bi imalo mozda i 700+Wrms..

i koliko je to "povoljno" (love)?

a struja ti je ok.. samo dobre spojeve..
 

Sky

Član
pa cijena je 50 km ako bude sve ok, mada lik kaze da je 100% ispravno. Ako nadjem vremana mozda cak i danas odem po njega :D
 
Član
uzmi RF.......sta je 50km,na tvom mjestu nebi ni razmisljao o kenwoodu ili magusu.......
jesu ti wooferi bili kod mahira :icon_rolleyes:
 

Sky

Član
pa uzet cu, samo ne znam da li cu imati danas vremena otici po to...
aham, to su ta dva kenwooda...
 

Sky

Član
kupljeno i radi. stavio sam ga u bridge na 2 ohm-a i radi, tj ne izbacuje protekt i ne gasi se, samo opet mi nije bas da je neka razlika. tj bolje mi se cuje kad je jedan spojen na bridge nego obadva. pa sam kontao da na jedan nakacim ovaj Rf a na drugi crunch koji imam , pa da vidim kako ce biti, da li ce se osjetit razlika i da li ce raditi u istom taktu...
 
Član
zvuci mi kao da si okrenuo fazu na subovima. nikad necu zaboraviti facu Tepsije i Aliasa kada smo im iz zezancije nakon cijelog dana rada na autu, umorni i na kraju zivaca spojili jedan sub u kontra fazu. to je sviralo nikako. takvo razocarenje na licu se nemoze opisati. a jos je bolje kad smo to spojili kako treba i kada je zagrmilo. :lol::lol::lol: blazeni osmjeh :lol::lol::lol:
 

Sky

Član
kako mislis fazu na subovima? ako nije frka da malo pojasnis. spajao sam kao i do sada sve,mada mi na ovom bridge radi samo na ++ a ne na +-. da nije slucajno u tom caka?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top